Založ si blog

Traja šašovia v ústavných funkciách

Inak sa nedá komentovať servilné vystúpenie “ústavných” činiteľov k výročiu ukončenia 2.svetovej vojny

A ak by ich vystůpenie videl niekdajší francúzsky prezident Ch.de Gaulle,asi by si znechutene …… a pýtal sa v duchu – svet sa zbláznil ?
EÚ neurobila pre mier a stabilitu na starom kontinente vôbec nič.Mier a pokoj bol na starom kontinente dovtedy,kým vládla rovnováha síl.A áno,aj istá forma strachu z vojenského potenciálu bývalého ZSSR.Sotva pominul rešpekt,prišla vojna proti Iraku,občianska vojna v Juhoslávii,rozpad Československa (lepšie by znelo rozvrat),vydieranie krajin (kde vládli vlády neuprednostňujúce európske záujmy pred národnými) a merítkom morálky boli vyjadrenia prostitútok v cudzích službách.A mier a pokoj nie je na európskom kontinente dodnes.

Stačí pripomenúť občiansku vojnu na Ukrajine,vyprovokovanú v mene európskych hospodárskych záujmov a amerických vojenských cieľov.Alebo fiktívny kosovský štát,riadený narkobarónmi pod dohľadom okupačnej americkej základne.Alebo pripomenúť desaťročia podvodov na Turecku,ktoré je “spoľahlivým” spojencom nevhodným na členstvo – v EÚ.

Áno,jediné platné referendum bolo o vstupe do EÚ.Hlavne preto,že nikto nepovedal občanom o vstupe do geta národov,kde sa plánuje oklieštenie ich nezávislosti a vznik federácie.

Kde hľadať vinníkov vypuknutia druhej svetovej vojny ? Napríklad v Poľsku,ktoré podpísalo pakt s Hitlerom medzi prvými v roku 1934 a plánovalo rozbitie Československa a vznik – poľsko-maďarskej hranice.Alebo v Londýne a Paríži,kde si kúpili mier výmenou za slobodu cudzieho národa.A pakt Molotov-Ribbentrop prišiel prišiel ako posledný v čase,keď už tieto pakty mali dávno podpísané predkovia dnešných moralistov.Taká je pravda.

A nezmenia ju ani šašovia,hoci v ústavných funkciách.Pravda sa nedá zakryť ani vtedy,keď im trčia len päty.Nezmenia ju ani poslušne prisluhujúci zbabelci,ani po morálke volajúci krikľúni s blatom po lakte.

A treba pripomenúť – dobre si pamätajte,komu ste dali moc do rúk.A dobre si pamätajte staré a platné – na každú ….. sa voda varí.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400427x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu