Založ si blog

Budú sa otvárať brány väzníc ?

Absurdná otázka,ktorá stojí na logickom základe – padajú obvinenia sudcov,ale aj iných pracovníkov “spravodlivosti”,ktorí mali strážiť dodržiavanie zákonov a namiesto toho strážili záujmy vyvolených.A určite to boli záujmy nejedného z tých,čo sa dnes skrývajú v luxusných štvrtiach za vysokými múrmi s kamerami …

Opäť sa potvrdzuje,že nemôže byť spravodlivý štát,ktorého piliere stoja na pošliapaní ústavných práv občanov bývalej federácie,keď si niekoľko vagabundov vytváralo priestor na budovanie trafík pre seba a sebe blízkych.Niektorí zašli vo svojej túžbe po zaradení medzi novodobú šľachtu tak ďaleko,že hrdo vyvesovali vlajky s vymyslenými erbami,aby každý videl.Škoda,že ani jeden si nedal do erbu svinskú kotrbu,dokonale by ich vystihovala.

Zatiaľ nikto nepoložil otázku,ktorá môže výrazne zasiahnuť do života celej spoločnosti – koľko rozsudkov bolo vynesených v záujme určitých ľudí,koľko ľudí skončilo vo väzení,pretože niekomu prekážali (však si stačí spomenúť na záplavu obetí vrážd,ktoré boli režírované mafiou v 90.rokoch),koľkým ľuďom boli upreté ich práva alebo výrazne oklieštené,aby niekto dosiahol svoj cieľ ?

Fraška.Mafiánsky štát ? Nuž áno,svojho času sa tak vyjadril jeden darebák,ktorý si za peniaze kupoval všetko … a nemali by sme zabudnúť ani na iného darebáka,ktorému sa kde-čo prepáčilo v mene boja proti “otcovi” národa (ďalšiemu darebákovi),hoci za jeho chrbtom stáli obete,okradnuté o dedičstvo predkov … žiadny rozsudok nebude spravodlivý,dokonca ani ten,kde je vinník naozaj jasný,ak sa opiera o porušenie zákona.

Tak to dopadne,keď štát riadia politické mafie a spravodlivosť je v područí rodinných klanov … či už v súdnictve,alebo na druhej strane advokácii,pretože všade je miesto – len pre vyvolených … aký je charakter štátu,to ilustrujú potom “vyvolení” v putách …

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400242x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu