Ďakujeme, pán generál . ..
8. januára 2021 15:34,
Prečítané 4 746x,
cudzinec,
Nezaradené
V generálovi Lučanskom odišiel symbol jednej éry,ktorá začala začala brutálnosťami organizovaného zločinu a skončila odsúdením jeho predstaviteľov (ktorí prežili).
Za všetko stačí spomenúť nešťastných rodičov,ktorí nemohli na Žitnom ostrove v tej dobe usporiadať svojím dcéram svadbu,ak nechceli riskovať uplatnenie práva prvej noci zo strany miestných mafiánov,pokojne vystrájajúcich zásluhou dobrých kontaktov (nielen na polícii).Rodičov,pre ktorých bolo v tej dobe najväčšou radosťou,ak ich dieťa chcelo spojiť svoj život s niekým z úplne iného kraja Slovenska.
Zásluhou policajtov,medzi ktorých patril aj M.Lučanský,spomínaná éra skončila.Aj keď niet pochýb,že vtedajšia mafia zvierajúca v rukách tyč,pálku alebo strelnú zbraň sa transformovala do mafie bielych golierov v politike.Ale to je o niečom inom.
Nie je podstatné,čo povedal o Lučanskom masový vrah,odsúdený na doživotie.Nie je podstatné,čo hovoria politické špičky,vidiace len vlastný záujem.
Za generála M.Lučanského hovoria výsledky jeho práce.A práve preto si zaslúži našu úctu a tichú spomienku.Preto si zaslúži našu vďaku.
21.05.2026
Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]
18.04.2026
Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]
12.04.2026
Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]
česť pamiatke pána geenrála ...
P.O Hviezdoslav. Dennica vyšla.... Dennica ...
++++++++++++++++++++ ...
Celá debata | RSS tejto debaty