Založ si blog

Politický výučný list I. Matoviča – splnil kritériá svojho politického vzoru P. Pašku

Každý konflikt vyvolaný smerom k liberálom zo strany Matoviča končí rovnakým vyjadrením – nikto nemusí mať obavy,koalíciu neopustíme a nespôsobíme pád vlády.Určite to nie je odkaz pre voličov,skôr pre šedé eminencie v pozadí súčasnej koalície.

V záujme udržania moci sa vytratili (nielen) v liberálnom dome aj posledné zbytky sebaúcty.Zotrvávanie v tejto koalícii,riadenej praktikami šmejdov,je urážkou všetkých voličov na Slovensku a dáva im jasný odkaz – nedávajte moc do rúk tým,čo nevedia kontrolovať ani sami seba.

„V totalitných režimoch sa idioti dostávajú k moci intrigami a násilím, v demokracii slobodnou voľbou.“ (Gabriel Laub)

Autor vyššie uvedeného výroku ani netušil,ako sa môžu jeho slová naplniť.A pridajme ešte jeden výrok –

„Ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc.“ (Abraham Lincoln)

Stalo sa.Moc bola daná do rúk človeka,ktorý po nej neustále bažil (aj keď sotva túžil niesť zodpovednosť) a charakter,či skôr jeho absencia sa rýchlo ukázala.Čo u iných kritizoval s volaním po odstúpení/odvolaní (napríklad pri rigoróznej práci A.Danka),vo svojom prípade sa snažil bagatelizovať,alebo zmeniť tému v snahe o odpútanie pozornosti od skutočnosti,že iným vodu káže a sám víno pije.A môže moc veselo držať v rukách aj ďalej,ba dokonca svojimi absurdnými rozhodnutiami ohrozovať aj zdravie a životy ľudí,lebou jeho súputnikov sa prejavuje strach zo straty pozícií a v prípade liberálov aj poslednej šance presvedčiť o odbornom potenciáli.Hoci práve v tejto oblasti dokázali liberáli,že vlastne žiadny potenciál nemajú,keď spustili v školstve akciu „Obuvník“.A nič na tom nemenia ani bežné slaboduché výhovorky politikov,že minister nemusí byť odborník,ak sa obklopí odborníkmi v danej oblasti.Ak sa totiž tejto oblasti nerozumie,ako rozozná,kto je odborník,ktorý návrh je prínosom alebo naopak nezmyslom ? Odborný potenciál liberálov je fatamorgána,ktorou sa majú zakryť skutočné ciele,teda politika v prospech úzkej skupiny voličov – podnikateľov.A práve preto ochotne zahodia aj zbytky sebaúcty pri záplave urážok zo strany premiéra.

Komicky vyznela správa,že polícia prešetruje vyhrážky na adresu premiéra.Možno by mal niekto položiť otázku,kedy začne polícia prešetrovať jeho verejné výroky.Iste,nemožno riskovať,že by sme nemali premiéra …

„Nádherný úsmev politika je zle skrývaný negatívny postoj k vášmu názoru.“ (V.Javorský)

Treba priznať,že u niektorých politikov je úsmev prejavom zákernosti,s ktorou pristupujú k jednaniu s kýmkoľvek.Vlastne by sme sa mali pýtať,aký morálny úpadok je potrebný k vytvoreniu koalície s podliakom,ktorý vo vlastnom záujme dokáže podraziť kohokoľvek,a to aj napriek prísľubu spolupráce.(stačí pripomenúť nahrávanie rozhovorov s partnermi bez ich vedomia,alebo špinavé predvolebné kampane s ohováraním partnerov prostredníctvom letákov do schránok) A možno by sme mali len ticho dúfať,že nie je pravdou konštatovanie o tom,ako sa bezcharakternosťou rovnakí – priťahujú.

„Nesmieme robiť rozdiel medzi politikou a morálkou. Aké má kto mravy, takú robí politiku.“ (T.G.Masaryk)

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730516x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu