Založ si blog

Politický výučný list I. Matoviča – splnil kritériá svojho politického vzoru P. Pašku

Každý konflikt vyvolaný smerom k liberálom zo strany Matoviča končí rovnakým vyjadrením – nikto nemusí mať obavy,koalíciu neopustíme a nespôsobíme pád vlády.Určite to nie je odkaz pre voličov,skôr pre šedé eminencie v pozadí súčasnej koalície.

V záujme udržania moci sa vytratili (nielen) v liberálnom dome aj posledné zbytky sebaúcty.Zotrvávanie v tejto koalícii,riadenej praktikami šmejdov,je urážkou všetkých voličov na Slovensku a dáva im jasný odkaz – nedávajte moc do rúk tým,čo nevedia kontrolovať ani sami seba.

„V totalitných režimoch sa idioti dostávajú k moci intrigami a násilím, v demokracii slobodnou voľbou.“ (Gabriel Laub)

Autor vyššie uvedeného výroku ani netušil,ako sa môžu jeho slová naplniť.A pridajme ešte jeden výrok –

„Ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc.“ (Abraham Lincoln)

Stalo sa.Moc bola daná do rúk človeka,ktorý po nej neustále bažil (aj keď sotva túžil niesť zodpovednosť) a charakter,či skôr jeho absencia sa rýchlo ukázala.Čo u iných kritizoval s volaním po odstúpení/odvolaní (napríklad pri rigoróznej práci A.Danka),vo svojom prípade sa snažil bagatelizovať,alebo zmeniť tému v snahe o odpútanie pozornosti od skutočnosti,že iným vodu káže a sám víno pije.A môže moc veselo držať v rukách aj ďalej,ba dokonca svojimi absurdnými rozhodnutiami ohrozovať aj zdravie a životy ľudí,lebou jeho súputnikov sa prejavuje strach zo straty pozícií a v prípade liberálov aj poslednej šance presvedčiť o odbornom potenciáli.Hoci práve v tejto oblasti dokázali liberáli,že vlastne žiadny potenciál nemajú,keď spustili v školstve akciu „Obuvník“.A nič na tom nemenia ani bežné slaboduché výhovorky politikov,že minister nemusí byť odborník,ak sa obklopí odborníkmi v danej oblasti.Ak sa totiž tejto oblasti nerozumie,ako rozozná,kto je odborník,ktorý návrh je prínosom alebo naopak nezmyslom ? Odborný potenciál liberálov je fatamorgána,ktorou sa majú zakryť skutočné ciele,teda politika v prospech úzkej skupiny voličov – podnikateľov.A práve preto ochotne zahodia aj zbytky sebaúcty pri záplave urážok zo strany premiéra.

Komicky vyznela správa,že polícia prešetruje vyhrážky na adresu premiéra.Možno by mal niekto položiť otázku,kedy začne polícia prešetrovať jeho verejné výroky.Iste,nemožno riskovať,že by sme nemali premiéra …

„Nádherný úsmev politika je zle skrývaný negatívny postoj k vášmu názoru.“ (V.Javorský)

Treba priznať,že u niektorých politikov je úsmev prejavom zákernosti,s ktorou pristupujú k jednaniu s kýmkoľvek.Vlastne by sme sa mali pýtať,aký morálny úpadok je potrebný k vytvoreniu koalície s podliakom,ktorý vo vlastnom záujme dokáže podraziť kohokoľvek,a to aj napriek prísľubu spolupráce.(stačí pripomenúť nahrávanie rozhovorov s partnermi bez ich vedomia,alebo špinavé predvolebné kampane s ohováraním partnerov prostredníctvom letákov do schránok) A možno by sme mali len ticho dúfať,že nie je pravdou konštatovanie o tom,ako sa bezcharakternosťou rovnakí – priťahujú.

„Nesmieme robiť rozdiel medzi politikou a morálkou. Aké má kto mravy, takú robí politiku.“ (T.G.Masaryk)

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718407x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu