Založ si blog

Politický výučný list I. Matoviča – splnil kritériá svojho politického vzoru P. Pašku

Každý konflikt vyvolaný smerom k liberálom zo strany Matoviča končí rovnakým vyjadrením – nikto nemusí mať obavy,koalíciu neopustíme a nespôsobíme pád vlády.Určite to nie je odkaz pre voličov,skôr pre šedé eminencie v pozadí súčasnej koalície.

V záujme udržania moci sa vytratili (nielen) v liberálnom dome aj posledné zbytky sebaúcty.Zotrvávanie v tejto koalícii,riadenej praktikami šmejdov,je urážkou všetkých voličov na Slovensku a dáva im jasný odkaz – nedávajte moc do rúk tým,čo nevedia kontrolovať ani sami seba.

„V totalitných režimoch sa idioti dostávajú k moci intrigami a násilím, v demokracii slobodnou voľbou.“ (Gabriel Laub)

Autor vyššie uvedeného výroku ani netušil,ako sa môžu jeho slová naplniť.A pridajme ešte jeden výrok –

„Ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc.“ (Abraham Lincoln)

Stalo sa.Moc bola daná do rúk človeka,ktorý po nej neustále bažil (aj keď sotva túžil niesť zodpovednosť) a charakter,či skôr jeho absencia sa rýchlo ukázala.Čo u iných kritizoval s volaním po odstúpení/odvolaní (napríklad pri rigoróznej práci A.Danka),vo svojom prípade sa snažil bagatelizovať,alebo zmeniť tému v snahe o odpútanie pozornosti od skutočnosti,že iným vodu káže a sám víno pije.A môže moc veselo držať v rukách aj ďalej,ba dokonca svojimi absurdnými rozhodnutiami ohrozovať aj zdravie a životy ľudí,lebou jeho súputnikov sa prejavuje strach zo straty pozícií a v prípade liberálov aj poslednej šance presvedčiť o odbornom potenciáli.Hoci práve v tejto oblasti dokázali liberáli,že vlastne žiadny potenciál nemajú,keď spustili v školstve akciu „Obuvník“.A nič na tom nemenia ani bežné slaboduché výhovorky politikov,že minister nemusí byť odborník,ak sa obklopí odborníkmi v danej oblasti.Ak sa totiž tejto oblasti nerozumie,ako rozozná,kto je odborník,ktorý návrh je prínosom alebo naopak nezmyslom ? Odborný potenciál liberálov je fatamorgána,ktorou sa majú zakryť skutočné ciele,teda politika v prospech úzkej skupiny voličov – podnikateľov.A práve preto ochotne zahodia aj zbytky sebaúcty pri záplave urážok zo strany premiéra.

Komicky vyznela správa,že polícia prešetruje vyhrážky na adresu premiéra.Možno by mal niekto položiť otázku,kedy začne polícia prešetrovať jeho verejné výroky.Iste,nemožno riskovať,že by sme nemali premiéra …

„Nádherný úsmev politika je zle skrývaný negatívny postoj k vášmu názoru.“ (V.Javorský)

Treba priznať,že u niektorých politikov je úsmev prejavom zákernosti,s ktorou pristupujú k jednaniu s kýmkoľvek.Vlastne by sme sa mali pýtať,aký morálny úpadok je potrebný k vytvoreniu koalície s podliakom,ktorý vo vlastnom záujme dokáže podraziť kohokoľvek,a to aj napriek prísľubu spolupráce.(stačí pripomenúť nahrávanie rozhovorov s partnermi bez ich vedomia,alebo špinavé predvolebné kampane s ohováraním partnerov prostredníctvom letákov do schránok) A možno by sme mali len ticho dúfať,že nie je pravdou konštatovanie o tom,ako sa bezcharakternosťou rovnakí – priťahujú.

„Nesmieme robiť rozdiel medzi politikou a morálkou. Aké má kto mravy, takú robí politiku.“ (T.G.Masaryk)

Ohýbanie práva je slovenský štandard

26.01.2023

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát. A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil Tak sa priprav,pôjdeš do [...]

Národ, ktorý na štát nedorástol …

22.01.2023

Samostatnosť je pre slovenský národ železnou guľou na nohe.Pevne prikovanou,nielen pohybu,ale aj mysleniu brániacou. Viete si predstaviť,že by Nemci mlčali pri výroku ůstavneho činiteľa o tom,ako je základným právom voleného funkcionára absolvovať celé volebné obdobie aj napriek tomu,že nie je schopný výkonu svojej funkcie a škodí štátu i národu ? Na Slovensku je [...]

A demokrati túžia po cenzúre …

05.01.2023

… aby zaliati lúčmi pravdy a pochopenia neskončili v kontajneri dejín ako klamári a darebáci. Nič nové,každá elita sa najviac bojí kritikov.O to viac,ak povedia pravdu a odhalia jej “maslo na plešine”. Besný pes z Trnavy útočí na každého,kto mu náhodou príde na myseľ.Nečudo,nikdy nebol iný,akurát armáda mocichtivých túžila po moci za každú cenu a tak bola [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,412
Celková čítanosť: 8892945x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu