Založ si blog

Strach z Kajínka u susedov pretrváva

Musel som sa smiať,keď som čítal pobúrený komentár v nemenovanom českom denníku,súvisiaci s možnosťou kandidatúry najznámejšieho českého väzňa na úrad prezidenta.

Smiech ma pochytil z viacerých dôvodov.Predovšetkým,svojho času sme mali na pôde bývalej federácie celkom dobre zakorenenú tradíciu prezidentov – bývalých väzňov.A ak by sme sa mali baviť o ich vine-nevine,alebo morálnom profile,pričom by sme mali byť objektívni,asi by sme mali veľké problémy povedať,že to boli osobnosti s vysokým zmyslom pre morálku a česť.

Pri pohľade na slovenskú súčasnosť si však môžeme povedať jedno – na rozdiel od zločincov,krytých rôznymi formami imunity či iných falošných kľučiek zákona,si Kajínek svoje prešľapy riadne odsedel.Všetci veľmi dobre vieme,kto sa pohybuje vo verejnom živote desiatky rokov a čo má za nechtami.Niektorí toho majú toľko,že by pri stavbe svojich luxusných príbytkov nemuseli ani nakupovať betón.A v podstate to isté platí aj u susedov za riekou Moravou.Netreba zabúdať,že dlhé roky a v podstate aj dnes tam najviac straší archív niekdajšieho zavraždeného mafiána Mrázka.Ktovie,čo a koho by zničilo,ak by sa našiel.

Prezident by mal byť osobnosťou,rešpektovanou národom.Môžeme otvorene priznať,že tento cieľ sa podarilo dosiahnuť v Česku len čiastočne,a u nás je post prezidenta optikou jeho doterajších návštevníkov – skôr na hanbu.

Súhlasím s konštatovaním,že Kajínek je odsúdený vrah.Treba však pripomenúť,že počas rokov jeho výkonu trestu sa súdy zúfalo bránili otvoreniu a opätovnému prešetreniu jeho prípadu,a to aj napriek tomu,že žiadosti o obnovu konania prichádzali aj z kresla ministra spravodlivosti.O mnohom svedčila aj nervozita,ktorá sprevádzala správy o udelení milosti a rôzne náznaky,ako sa bude mstiť po svojom prepustení.Milosť prišla,pomsta však nie.Ak teda nepokladajú za pomstu fakt,že Kajínek sa verejne prezentuje a vyjadruje k rôznym javom v spoločnosti.A nájde sa dosť ľudí,ktorí si jeho názor minimálne vypočujú.Nečudo,že začína politikom stúpať tlak.A začínajú skrytú kampaň cez rôzne médiá,ktorej cieľom je upozorniť,že omilostený vrah nie je vhodným kandidátom na prezidenta.Prečo by to robili,ak by nemali z neho strach ?

Pravdou však ostáva,ak by mala sedieť v kresle prezidenta morálne čistá osobnosť,mohli by susedia v Česku (a rovnako aj my) rovno funkciu prezidenta zrušiť.Všetci vieme,akým spôsobom sa obsadzujú funkcie.Rovnako všetci vieme,že súčasná forma všeobecného volebného práva (teda voliť a byť volený) je fraškou,v ktorej má šancu na úspech len ten,ktorý je dostatočne podporovaný straníckymi mafiami a ich voličmi.Bez ich podpory je šanca na úspech v akýchkoľvek voľbách mizivá.A pravdou ostáva aj to,že do politiky je cesta zarúbaná pre poctivých a čestných.

Aj preto pobúrenie na možnou kandidatúrou Kajínka (o ktorej sa doteraz nijako vážnejšie nehovorí) je skôr odzrkadlením strachu … strachu tých,ktorí si svoje darebáctva nikdy neodsedia.A bude zaujímavé sledovať,čo sa stane,ak Kajínek dosiahne obnovu konania (ktorou nič neriskuje),a súdy mu dajú za pravdu.Dopadne v takom prípade ruka spravodlivosti na tých,ktorí prispôsobili zákon obrazu svojmu ?

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718420x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu