Založ si blog

Koľko času dajú pre Matoviča judáši v jeho roztrasenej koalícii ?

Pohľad na správanie členov vládnej koalície vyvoláva podozrenie,že ich zdanlivé ustupovanie pred požiadavkami premiéra má svoje racionálne dôvody,ktoré vôbec nesúvisia s presvedčením o správnosti rozhodnutí premiéra.Skôr naopak.

Skúsenosti z minulosti hovoria,že Matovič nedokončil žiadne volebné obdobie s poslaneckým klubom,aký mal na začiatku k dispozícii.Obvykle poslanci pomerne rýchlo prehliadli jeho správanie a postupne sa rozutekali.Čo v minulosti trvalo dlhé mesiace alebo roky,môže dnes v dôsledku pandémie a faktu,že Matovič sedí v kresle premiéra,trvať oveľa kratšie.

Predovšetkým,absolvovanie celého volebného obdobia pod vedením Matoviča by pre jeho koaličné strany znamenalo katastrofu.Už dnes vládne s premiérom a jeho správaním taká nespokojnosť verejnosti,o akej nemohla niekdajšia opozícia ani snívať v súvislosti s R.Ficom.Reakcie na sociálnych sieťach hovoria jasnou rečou.A ak prepočítame pokles podpory voličov v prípade imaginárneho hnutia Matoviča,na konci volebného obdobia by mohla byť podpora pod úrovňou zvoliteľnosti.

Členovia dnešnej koalície vedia,že Matovič je železnou guľou na nohe,ktorá môže stiahnuť ku dnu všetkých.Premiéra nepotrebujú,no poslancov skrytých pod dáždnikom pseudostrany – áno.

Zdanlivé ustupovanie pred intrigami a urážkami zo strany premiéra,môže znamenať v prípade jeho koaličných partnerov len jedno.Potichu sa snažia oslabiť pozíciu premiéra,využívajú rastúcu nespokojnosť verejnosti a snažia sa o získanie jeho poslancov do vlastného košiara.Ani jedna z koaličných strán nepotrebuje dnes predčasné voľby,pretože by mohli znamenať katastrofu,ktorá by sa nemusela líšiť od výsledkov volieb v roku 2012.Mohlo by dôjsť k výraznej dominancii jednej politickej strany.Čo v roku 2012 mnohým vyhovovalo,dnes môže mať úplne iné následky.

Oveľa výhodnejším riešením je prebratie poslancov z de facto neexistujúceho hnutia,a následná rekonštrukcia vlády bez účasti Matoviča.Tento postup by viedol k tomu najdôležitejšiemu – udržaniu ústavnej väčšiny a pokračovaniu volebného obdobia pod taktovkou terajších členov koalície.Členov,ktorí si nemôžu dovoliť predčasné voľby.Tých,ktorým bol dlhé roky opakovane vykrikovaný pád vlády I.Radičovej.Tých,ktorí dávajú dlhé roky nádej šedým eminenciám,stojacim v pozadí ich politických strán,ale zatiaľ len prázdnu.

Tých,ktorí pokojne nechajú trpieť celý národ pod vulgárnou čižmou diktátoríka,ak to poslúži ich skutočnému cieľu.Tých,ktorí majú už dnes v pozadí vybratú bábku na premiérske kreslo … bábku,ktorá musela nie tak dávno opustiť slovenskú verejnú scénu.Bábku,túžiacu po mocenskej funkcii s oveľa väčšími možnosťami.

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718467x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu