Založ si blog

Prečo si Krajči zúfa ? Alebo na svoj post nemá ? A nemôže ho opustiť ?

Má na to niekoľko dôvodov a môžeme začať tým hlavným – boj proti pandémii neriadi on,ale laik v kresle premiéra s nebotyčným egom a nulovými znalosťami v danej oblasti.

Smutné však je,že minister zdravotníctva,ktorý je pokladaný vo svojom odbore za špičkového odborníka,nevidí pre strom – les.

Možno by sa mohol zamyslieť nad prudkým rastom počtu nakazených a hospitalizovaných z iného hľadiska a položiť si otázku,kedy sa tieto počty začali prudko zvyšovať.

Po prvom “dobrovoľnom” testovaní,od ktorého všetci odborníci odrádzali,ale jeden sociopat si presadil svoje za každú cenu a bez ohľadu na možné ohrozenie občanov !!!

Takže pán minister,nie som ani lekár,ani odborník … ale pri pohľade na iné krajiny únie,kde sa ani náhodou nechystajú na podobné tance okolo testovania,skůste sa zamyslieť (prečo) a položiť otázku,či by nebolo výhodnejšie realizovať opatrenia takto

  1. Vymeniť rúška za respirátory (a najlepšie kategórie FFP3,teda s ventilom – a radšej sa nepýtajte,odkiaľ ich má štát zaistiť pre občanov,pretože už táto otázka by stačila na zamyslenie národa)
  2. Zvýšiť aktivitu okolo osvety – a teda dôsledne informovať ľudí o prejavoch ochorenia,vysvetliť im dôležitosť včasného informovania lekára o zdravotných problémoch,ktoré sú sprevádzané príznakmi Covid-19
  3. Testovať priamo v zdravotníckych zariadeniach tých pacientov,ktorí tam prídu s príznakmi respiračného ochorenia a ostatných monitorovať ako počas prvej vlny pandémie (meraním teploty pri vstupe)
  4. Zriadiť testovacie miesta hlavne tam,kde dochádza ku kritickému správaniu obyvateľov (a všetci vieme,kde sa často pre nezodpovedné správanie ľudí šíria rôzne prenosné ochorenia)
  5. Ukončiť nezmyselné “dobrovoľno-povinné” testovanie,vynútené zdravotníckym analfabetom a sociopatom,pretože sa tam zhromažďujú ľudia,trávia spoločne desiatky minút a súdiac podľa vývoja v posledných mesiacoch si nevedome odovzdávajú nákazu (nehovoriac o tom,že musíte vedieť o výkone testov v nezodpovedajůcich podmienkach,ktoré sú priam ideálne na prenos ochorenia)

Už z minulosti vieme,že dokonalou živnou pôdou pre prenosné ochorenia sú strach a rôzne povery.Hádam nechceme skončiť tak,že sa budú čoskoro aj zlomeniny liečiť prikladaním pijavíc ???
Sotva však bude vedieť ktokoľvek odpovedať na jednu otázku – čo všetko sa vlastne diagnostikuje ako Covid-19 ?
A otázku vysvetlím – ak chce niekto pri vysvetľovaní opatrení šermovať argumentom,že máme aj obete medzi zdravotníkmi,nemusí sa namáhať.To je argument pre slabomyseľných.Zdravotníci prichádzajú denne a každú hodinu,a to najmä v zdravotníckych zariadeniach,do styku s desiatkami a možno aj stovkami rôznych choroboplodných nosičov.Patria z titulu svojho povolania do rizikovej skupiny,takže k ochoreniu alebo úmrtiu môže dôjsť rovnako počas pandémie,ako za bežných okolností.Rovnako je logické,že počas pandémie rastie počet nakazených práve medzi pracovníkmi zdravotníctva,pretože denne prichádzajú do styku s pacientmi.Pracujú s nimi desiatky hodín – bolo by udivujúce,ak by to ostalo bez následkov.

Čo je však skutočne udivujúce,kde zmizli sezónne ochorenia (chrípka) ? Alebo sa transformovali ako súčasť Covidu-19 ?

 

Nemôžem si pomôcť,ale začínam mať dojem,že sa začínajú dávať pod diagnózu Covid-19 všetky respiračné ochorenia.

A ďalšia otázka – existuje štatistika,koľkým pacientom sa zhoršil zdravotný stav,alebo skonali v dôsledku zníženia dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre iné ochorenia,sůvisiaceho s preťaženosťou zariadení a personálu počas pandémie ? Koľko pravdy je na štatistike primátora Rimavskej Soboty,súvisiacej s porovnaním úmrtí v regióne,podľa ktorej je všetko v bežných hraniciach a ničím sa to nelíši od minulých rokov ?

O čo vlastne ide pri pandémii Covid-19 ? 

 

 

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400299x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu