Založ si blog

Akcia “Obuvník” končí deťmi v nemocniciach

Keď skončí pandémia,možno sa dostane do slovníka nové slovné spojenie “sprostí ako členovia vlády I.Matoviča”.

Keďže členovia vlády nevedia,čo vlastne majú robiť (stručne – nemajú žiadny plán na postup v prípadoch,ako je súčasná pandémia),robia hocičo – a čo platilo včera,zajtra je podľa nich nezmyslom.A majú na to ideálne podmienky,pretože od poslancov parlamentu sa zodpovednosť a rozhodnosť čakať nedajú (to majú tak zablatené ruky,že ich ani osud detí nezaujíma ???).A prezidentka … škoda reči.Jej mlčanie,prepletené občasnými nezmyselnými vystúpeniami,len potvrdzuje zbytočnosť úradu prezidenta.Zbytočnosť výdavkov s tým súvisiacich,pretože na podobnú reprezentáciu štátu a protiváhu politickej svojvôle nám stačí aj jednorázová zmluva na služby

… hostesky do 25 rokov,v spoločenskom odeve,schopnej komunikovať v anglickom jazyku.A vhodná kandidátka sa môže vyberať losovaním,určite to nebude horšie,ako v prípade slovenských prezidentov (bez výnimky)

Geniálny nápad obuvníka v pozícii ministra školstva sa začína prejavovať.Detské oddelenia nemocníc hlásia prvých pacientov,zatiaľ s ľahkým alebo stredne ťažkým priebehom nákazy.No lekári sa netaja,že skutočný stav sa ukáže až dva týždne po otvorení škôl,a majú oprávnené obavy z kolapsu už aj tak preťažených nemocníc.Dokonalá ilustrácia toho,akou hrubou chybou je volebný systém založený na politických mafiách,ktoré sú jedinou “zárukou” úspešnosti kandidáta na verejné funkcie,a výsledkom sú

Nevzdelaní ministri,rozhodujúci – o vzdelaní a deťoch.

Desaťročia experimentov so školstvom,nezmyselných zmien a neschopných politických nominantov sa naplno prejavili.Súčasný minister je len “šľahačkou” na smradľavej torte neexistujúceho systému vzdelávania a korupcie,spojenej so získavaním akademických titulov.Čo iné môže byť za tolerovaním plagiátov,prác na objednávku (vypracovaných podľa šablóny),alebo existenciou pochybných škôl (o ktorých sa hovorí,že ich absolvuje každý,kto môže zaplatiť a vládze sa v akomkoľvek stave doplaziť na skúšky) ?

Vzdelanie na diaľku nefunguje ? Deti ho ignorujú,alebo sa dokonca ani nezúčastnia ? A koho je to asi chyba ?

Kto roky toleroval fakt,že detičky z privilegovaných rodín mohli všetko (dokonca aj vulgárne alebo fyzicky napadnúť učiteľa),a všetko sa prepieklo ? Kto splodil absurdný systém,kde objektívne hodnotenie žiaka neraz končí príchodom zúrivého rodiča,neschopného prežriet,že ON (napríklad zbohatlícky zlodej z privatizácie) má sprostejšieho potomka ako sám je (bodaj by aj nie,keď sa všetko rieši útokmi v štýle viete,kto som ja ???) ! A zlý príklad sa nasleduje ľahšie,ako dobrý … to všetci vieme.

Ako pomôcť zúfalým rodičom ? Možno radou – keď nemá rozum minister,majte ho vy.Zdravie vášho dieťaťa je dôležitejšie,ako nezmysly z dielne človeka,ktorý nemá vzdelanie ani schopnosti na riadenie školstva.Je jednoduchšie vysvetliť dieťaťu,prečo nemá ignorovať školu na diaľku,ako stáť so strachom a čakať,či sa vylieči.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400295x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu