Založ si blog

Spomína sa len na tie “cennejšie” životy . .. ostatní asi ľudia nie sú . ..

Z rozhovoru v denníku Aktuality.sk sme sa dozvedeli,že nie je možné dávať rovnítko medzi smrť J.Kuciaka a M.Lučanského.Pretože ten druhý spáchal samovraždu a bol obvinený.

Vskutku zaujímavý pohľad na ľudí.Iste,otec J.Kuciaka nikdy nezabudne,aký osud postihol jeho syna.A ako každý otec bude hľadať odpoveď,kto naozaj stál za smrťou jeho syna a prečo nešlo tomuto zločinu zabrániť.Ale aj tak je jeho pohľad zaujímavý.

Byť obvinený/obžalovaný ešte neznamená byť vinný.Ani pobyt vo väzbe nie je dôkazom viny,je len vyjadrením pohľadu súdu na aktuálnu situáciu,súvisiacu s vyšetrovaním danej veci.Aj preto platí – každý je nevinný dovtedy,kým o jeho vine nerozhodne súd v právoplatnom rozhodnutí.

Zvláštny je však pohľad na pravdu aj v prípade výroku o samovražde M.Lučanského,pretože ani tá zatiaľ oficiálne potvrdená nie je.A to musí pán Kuciak st.dobre vedieť.

Napriek tomu ju však berie ako fakt.

A nie je jediný.Je to znamenie spoločnosti,v ktorej sa pravda hľadá len vtedy,keď sa to niekomu hodí.Čo platí na všetkých politikov bez rozdielu.Možno aj preto sa verejne kladú zo strany novinárov sterilné otázky,ktoré odpovedajúceho neohrozia (ak nie je cieľ otázok opačný).Nejedna diskusná relácia má odlišný priebeh podľa toho,kto v nej sedí a s kým diskutuje.A moderátor,ktorému týždeň predtým div nelieta pena od úst,je zrazu servilný a opatrný,akoby kráčal po vajciach.Menovať asi nemusíme.

Kto chce hľadať pravdu len niekde,nemusí ju hľadať nikde.Opatrné obídenie spôsobu,akým prišla rodina Kuciakovcov o advokáta,je tiež určitým dôkazom o stave spoločnosti.Pretože v prípade voľby špeciálneho prokurátora sa naťahovali zákony a pravidlá ako deravé ponožky,s cieľom zakrytia nepríjemne kričiacej diery.Diery v spôsobilosti na výkon funkcie.

Áno,existujú rôzne druhý spravodlivosti.A každej niekto verí.Ak niekto hľadá pravdu,mal by ju hľadať všade.A mal by mať jeden meter na všetkých aj vtedy,keď smúti.Aj keď je to ťažké.Hoci môže padnúť aj otázka,kde vyjadril svoj názor a kde bol do vyjadrenia “svojho” názoru privedený.

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

GLOBSEC

Fico tu rečnil a hovoril o úspechu. Teraz sa Globsec sťahuje do Prahy

05.03.2024 09:29

Záštitu nad konferenciou prevzal český prezident Petr Pavel.

Belarus Election

Lukašenkovi pomáha jeho nevesta. Velebí ho v piesni, že je jedinečný. Ako sa jej odvďačil?

05.03.2024 09:00

Ach, Alexandr, Alexandr, Alexandr, nádej naša i radosť, najlepší z mužov, vo svete taký jediný. Refrén napísala manželka syna bieloruského prezidenta.

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411824x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu