Založ si blog

Spomína sa len na tie “cennejšie” životy . .. ostatní asi ľudia nie sú . ..

Z rozhovoru v denníku Aktuality.sk sme sa dozvedeli,že nie je možné dávať rovnítko medzi smrť J.Kuciaka a M.Lučanského.Pretože ten druhý spáchal samovraždu a bol obvinený.

Vskutku zaujímavý pohľad na ľudí.Iste,otec J.Kuciaka nikdy nezabudne,aký osud postihol jeho syna.A ako každý otec bude hľadať odpoveď,kto naozaj stál za smrťou jeho syna a prečo nešlo tomuto zločinu zabrániť.Ale aj tak je jeho pohľad zaujímavý.

Byť obvinený/obžalovaný ešte neznamená byť vinný.Ani pobyt vo väzbe nie je dôkazom viny,je len vyjadrením pohľadu súdu na aktuálnu situáciu,súvisiacu s vyšetrovaním danej veci.Aj preto platí – každý je nevinný dovtedy,kým o jeho vine nerozhodne súd v právoplatnom rozhodnutí.

Zvláštny je však pohľad na pravdu aj v prípade výroku o samovražde M.Lučanského,pretože ani tá zatiaľ oficiálne potvrdená nie je.A to musí pán Kuciak st.dobre vedieť.

Napriek tomu ju však berie ako fakt.

A nie je jediný.Je to znamenie spoločnosti,v ktorej sa pravda hľadá len vtedy,keď sa to niekomu hodí.Čo platí na všetkých politikov bez rozdielu.Možno aj preto sa verejne kladú zo strany novinárov sterilné otázky,ktoré odpovedajúceho neohrozia (ak nie je cieľ otázok opačný).Nejedna diskusná relácia má odlišný priebeh podľa toho,kto v nej sedí a s kým diskutuje.A moderátor,ktorému týždeň predtým div nelieta pena od úst,je zrazu servilný a opatrný,akoby kráčal po vajciach.Menovať asi nemusíme.

Kto chce hľadať pravdu len niekde,nemusí ju hľadať nikde.Opatrné obídenie spôsobu,akým prišla rodina Kuciakovcov o advokáta,je tiež určitým dôkazom o stave spoločnosti.Pretože v prípade voľby špeciálneho prokurátora sa naťahovali zákony a pravidlá ako deravé ponožky,s cieľom zakrytia nepríjemne kričiacej diery.Diery v spôsobilosti na výkon funkcie.

Áno,existujú rôzne druhý spravodlivosti.A každej niekto verí.Ak niekto hľadá pravdu,mal by ju hľadať všade.A mal by mať jeden meter na všetkých aj vtedy,keď smúti.Aj keď je to ťažké.Hoci môže padnúť aj otázka,kde vyjadril svoj názor a kde bol do vyjadrenia “svojho” názoru privedený.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8652104x
Priemerná čítanosť článkov: 3595x

Autor blogu