Založ si blog

Skutočný obraz “papierového” štátu s menom Slovensko je tragický

Núdzový stav ukázal,alebo skôr potvrdil,že Slovensko nie je samostatným štátom,ale len guberniou,ktorá zmenila pána.

A môžeme byť radi,že sme v núdzovom a nie výnimočnom,alebo vojnovom stave.Pri duševnom stave politických špičiek by sme rovno podpisovali kapituláciu.

Štát nezvláda ani základné funkcie.Neexistuje koncepcia postupu v krízových situáciách,nemáme jasne nastavené kompetencie a skupiny ľudí,ktoré by dokázali okamžite reagovať.Nemáme zásoby materiálu a ochranných prostriedkov,nemáme ani ľudské kapacity schopné pokryť potreby – napríklad zdravotníctva.Prakticky v každej oblasti zásobovania sme závislí na dovoze.

Od roku 1990 vládnu klamári,zlodeji a podvodníci.Osud štátu je im ľahostajný.

Špičkám bývalého režimu môžu dnešní demokrati len fúkať kockový cukor.Bývalý režim bol ľudsky i materiálne pripravený na riešenie kritických situácií,pričom na možné problémy pripravoval aj obyvateľstvo.A príprava prebiehala už na základných školách,čo si mnohí pamätáme.Preklínaná vojenská služba slúžila aj na osvojenie základných znalostí,ktoré umožňovali využitie armády v takých situáciách,akú aktuálne prežívame.Vojsko a zálohy mali potenciál pre pomoc v zdravotníckych zariadeniach či iné úlohy.

Ako by dnes vyzerala situácia,keby sme mali aspoň potenciál z roku 1990 ? Pozitívni pacienti na Covid-19 by zrejme boli izolovaní v poľných nemocniciach,zdravotnú starostlivosť by poskytovali vyčlenené skupiny lekárov,realizoval by sa pravidelný a cielený monitoring tých skupín obyvateľstva,ktoré boli v kontakte s obeťami pandémie.Denne a presne by sa aktualizovali štatistiky obetí ochorenia,miest s najväčším výskytom a prijímali opatrenia.O všetkom by rozhodovali odborníci a politické špičky by stáli úctivo kdesi za dverami …

Aká je realita ? Odborníci stoja za dverami,desiatky ľudí denne umierajú a štát riadia tupci s napolenským komplexom,ktorých najdôležitejším cieľom je delenie financií na obnovu podľa volebného výsledku.Prečo asi ? Možno potrebujú financie na kůpu ostrova kdesi v závetrí … aby mali kam utiecť.Pred následkami vlastnej hlúposti a nezodpovednosti.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9460970x
Priemerná čítanosť článkov: 3870x

Autor blogu