Založ si blog

Chystajte projekty na zemľanky, idete byť (vládou Pre Ľudí) okradnutí . . .

O súčasnej vláde,ktorú si vodí na povrázku americká ambasáda,si netreba robiť ilúzie.Už jej zloženie hovorí za všetko.

Korunou všetkých darebáctiev je však pripravovaná norma o zdanení nehnuteľností,ktorú obhajujú navrhovatelia tvrdeniami,že na Slovensku sa platia najnižšie dane z nehnuteľností.Iste,majú v mnohom pravdu,akurát zabúdajú na jedno – v krajinách,ktoré si berú ako vzor,by sú mzdy niekoľkonásobne vyššie,ako na Slovensku.

Čo je v pozadí tejto snahy – nízke dane alebo niečo iné ?

Ako vždy.Niečo iné.Presnejšie,stratové investície rôznych developerov a oligarchov,ktorí stoja v pozadí každej vlády.Na Slovensku sa postavili tisíce najrôznejších bytových priestorov (najmä luxusného charakteru),ktoré zívajú prázdnotou.Majitelia požadujú vysoké nájomné,a tak je potenciálnych záujemcov málo.Nehnuteľnosti si nezarobia ani na vlastnú prevádzku.

Nie je to však jediný dôvod snahy o zvýšenie daní.Ďalšou príčinou je rastúca priemerná mzda,ktorá nevonia mnohým “investorom” zo zahraničia.Slovensko videli kedysi ako európsku krajinu tretieho sveta,kde sa bude za málo peňazí dostávať veľa muziky.Doba sa však zmenila,a mení sa aj občan.Zmenilo sa jeho myslenie,už nepokladá za dôležité,aby celý život pracoval v jednej firme.A keďže prirodzené zvyšovanie platov v závislosti na odpracovaných rokoch je zvrhlosťou,ktorej sa mohli dopúšťať len komunisti,vernosť firme (bez úcty k zamestnancovi) sa nenosí.Tým skôr,že pospolitá Slovač pokladá za základnú istotu vlastné bývanie,a tak je pomerne ťažko vydierateľná (na rozdiel od ľudí bývajúcich v rôznych podnájmoch,ktorí by pri súčasnej výške nájmov a reálnych príjmov museli trpieť a hrdlačiť).

Slovenské vlády nikdy neslúžili slovenskému národu a neslúži mu ani súčasná.

A tak je zvýšenie daní nástrojom na prinútenie národa k poslušnosti.Bohatých (často privatizačných zlodejov) to neohrozí,a národ nezaujíma nikoho,ak ide o peniaze.Tým skôr nemôže zaujímať vládu,v ktorej sa snúbi minulosť premlčaných daňových podvodov s falošným vzdelaním,či mafiánskymi kontaktmi.

Čo ostáva národu ? Asi len to,k čomu nikdy nenašiel odvahu …

K otvorenému odporu voči bezohľadnej vláde kapitálu,slúžiacej cudziemu záujmu … 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

odhŕňač, BBSK, nové autá, zimná údržba

Flotila zimnej údržby stála župu osem miliónov eur. Rovnaký balík chce vraziť do ďalších áut

06.10.2022 16:17

Nové mechanizmy pomôžu aj na komplikovaných horských prechodoch.

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730433x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu