Založ si blog

Výzva pre ministra Hegera – najprv si dajte do poriadku to, čo existuje a poriadne nefunguje !

E-faktúra je v súčasnosti nepotrebným nezmyslom.Pokiaľ niekto hľadá chýbajúce peniaze v štátnej pokladni,mal by ich hľadať tam,kde sú … napríklad u rôznych nadnárodných spoločností,ktoré tvoria na Slovensku miliónové obraty a dane platia v iných krajinách.

Čo sa týka Slovenska,máme nedoriešené rôzne problémy a aplikácie.Napríklad VRP,ktorá je dobrou myšlienkou a mohla by byť aj veľkou pomocou pre živnostníkov a malých podnikateľov,ak by bola dokončená.

Spomeniem len niekoľko neduhov – prvým je vystavenie dokladu,ak sa podnikateľ nachádza v oblasti bez prístupu na internet.Prečo by mal riešiť paragon,keď by mohla aj pri VRP fungovať možnosť vystavenia dokladu offline ? Však stačí v aplikácii vytvoriť nastavenie,ktoré znemožní,aby takto vystavený doklad bol zmazaný.

Druhým problémom je prepojenie VRP a rôznych platobných terminálov.Dnes ľudia preferujú bezkontaktný platobný styk,no komplikovanosť prepojenia VRP s platobnými terminálmi mnohých podnikateľov odradí.Pritom dnes je možné použiť ako platobný terminál aj mobilný telefón.

Tretí problém – prepojenie VRP na účtovné programy.

E-faktúra nie je zlý nápad,ale pokiaľ nefunguje poriadne to,čo je už zavedené,je zbytočným luxusom.Živnostníci a malí podnikatelia majú aj tak dosť komplikácií s rôznou administratívou.Nehovoriac o tom,že hľadané financie pre podvyživený štátny rozpočet ležia úplne inde.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718485x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu