Založ si blog

Vianočné prianie

Želám všetkým,aby prežili blížiace sa sviatky v pokoji a mieri.Zachovali si zdravie,stretli sa v kruhu najbližších a prežili každú chvíľu tak,aby mali neskôr len tie najkrajšie spomienky.

A možno by si mohli nájsť aj chvíľu na zamyslenie.Zamyslenie,kým sme,aké sú naše korene,tradície a skutočné hodnoty.Zamyslenie nad významom slov – priateľstvo a spolupatričnosť.

Takto pred rokom sme si priai,aby tieto Vianoce prebehli v takom duchu,ako sme boli roky predtým zvyknutí.Verili sme,že snáď budú pandémia a jej obete len desivou spomienkou na jednu etapu v našich životoch.Naša nádej sa nenaplnila a môžeme len ticho dúfať,že zodpovedným niekto raz vystaví účet.Naopak,prežili sme ťažký rok,v ktorom sme sa okrem iného dozvedeli,že volebné právo síce máme,ale nemáme právo odvolať falošných moralistov,držiteľov falošných diplomov o vzdelaní,či ich kumpánov,ktorí nás za skyvu plesnivého chleba predajú hocikomu,alebo nás pokojne vrhnú do vojenského konfliktu,ak im ich páni – zaplatia.Nás pokladajú len za sluhov,ktorí ich platia,ale príliš málo na to,aby im odvádzali poctivú prácu a chránili spoločné záujmy.

Čo si vlastne môžeme v takomto roku priať ? Čo si môžeme priať v dňoch,spojených s najkrajšími sviatkami roka,o ktorých sa kedysi hovorilo ako o „sviatkoch pokoja a mieru“ ?

Asi by sme si mali priať rozum.Ten rozum,ktorý nám chýba,keď sa poriadne nezamyslíme a zveríme moc nad našimi životmi rôznym eskamotérom,alebo duševne narušeným ľuďm,ktorí necítia okrem nenávisti a bezbrehej túžby po moci vôbec nič.

Naším priateľom nie je ten,čo o priateľstve hovorí.Priateľom je ten,čo sa ako priateľ správa.Ten,ktorý nám vie povedať v každej situácii pravdu do očí,a to aj napriek tomu,že sa nám to nepáči a môže o naše priateľstvo prísť.

Našimi priateľmi však určite nie sú ľudia,ktorí sa pravdy boja tak veľmi,že sa ju snažia spútať zákonom.Zákonom,popierajúcim slobodu prejavu.Ľudia,ktorí dehonestujú svoje postavenie zosmiešňovaním skonu človeka.Vlastne … asi to ani ľudia nie sú,hoci sa tak tvária.

Čo si teda môžeme želať ? Hádam len to,aby tie budúce vianočné sviatky boli naozaj také,na aké sme boli roky zvyknutí.Pokojné,mierové a bez ľudí,ktorí si naše zdravie a životy vážia len optikou prospechu,ktorý im to prinesie.Želajme si,aby sa národ a Slovensko čo najskôr dožili toho,o čom sa stále len hovorí

Nezávislosti a prosperity.Konštatovania,že Slovensko je krajinou,kde sa ľudia neboja žiť,lebo naša krajina je nielen krásna,ale aj obývaná spokojným národom,hrdým na svoje korene a predkov.

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

Čína / Filipíny / Loď / Lode /

Čínske plavidlá poškodili v Juhočínskom mori filipínsku loď a zranili 4 ľudí

05.03.2024 07:55

K incidentu údajne došlo počas misie zameranej na zásobenie filipínských jednotiek na vojenskej základni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411743x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu