Založ si blog

Vianočné prianie

Želám všetkým,aby prežili blížiace sa sviatky v pokoji a mieri.Zachovali si zdravie,stretli sa v kruhu najbližších a prežili každú chvíľu tak,aby mali neskôr len tie najkrajšie spomienky.

A možno by si mohli nájsť aj chvíľu na zamyslenie.Zamyslenie,kým sme,aké sú naše korene,tradície a skutočné hodnoty.Zamyslenie nad významom slov – priateľstvo a spolupatričnosť.

Takto pred rokom sme si priai,aby tieto Vianoce prebehli v takom duchu,ako sme boli roky predtým zvyknutí.Verili sme,že snáď budú pandémia a jej obete len desivou spomienkou na jednu etapu v našich životoch.Naša nádej sa nenaplnila a môžeme len ticho dúfať,že zodpovedným niekto raz vystaví účet.Naopak,prežili sme ťažký rok,v ktorom sme sa okrem iného dozvedeli,že volebné právo síce máme,ale nemáme právo odvolať falošných moralistov,držiteľov falošných diplomov o vzdelaní,či ich kumpánov,ktorí nás za skyvu plesnivého chleba predajú hocikomu,alebo nás pokojne vrhnú do vojenského konfliktu,ak im ich páni – zaplatia.Nás pokladajú len za sluhov,ktorí ich platia,ale príliš málo na to,aby im odvádzali poctivú prácu a chránili spoločné záujmy.

Čo si vlastne môžeme v takomto roku priať ? Čo si môžeme priať v dňoch,spojených s najkrajšími sviatkami roka,o ktorých sa kedysi hovorilo ako o „sviatkoch pokoja a mieru“ ?

Asi by sme si mali priať rozum.Ten rozum,ktorý nám chýba,keď sa poriadne nezamyslíme a zveríme moc nad našimi životmi rôznym eskamotérom,alebo duševne narušeným ľuďm,ktorí necítia okrem nenávisti a bezbrehej túžby po moci vôbec nič.

Naším priateľom nie je ten,čo o priateľstve hovorí.Priateľom je ten,čo sa ako priateľ správa.Ten,ktorý nám vie povedať v každej situácii pravdu do očí,a to aj napriek tomu,že sa nám to nepáči a môže o naše priateľstvo prísť.

Našimi priateľmi však určite nie sú ľudia,ktorí sa pravdy boja tak veľmi,že sa ju snažia spútať zákonom.Zákonom,popierajúcim slobodu prejavu.Ľudia,ktorí dehonestujú svoje postavenie zosmiešňovaním skonu človeka.Vlastne … asi to ani ľudia nie sú,hoci sa tak tvária.

Čo si teda môžeme želať ? Hádam len to,aby tie budúce vianočné sviatky boli naozaj také,na aké sme boli roky zvyknutí.Pokojné,mierové a bez ľudí,ktorí si naše zdravie a životy vážia len optikou prospechu,ktorý im to prinesie.Želajme si,aby sa národ a Slovensko čo najskôr dožili toho,o čom sa stále len hovorí

Nezávislosti a prosperity.Konštatovania,že Slovensko je krajinou,kde sa ľudia neboja žiť,lebo naša krajina je nielen krásna,ale aj obývaná spokojným národom,hrdým na svoje korene a predkov.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Izrael údajne súhlasil s návrhom na uzavretie prímeria v Gaze

07.08.2022 17:06

Skutočnosť, že prebiehajú rozhovory o prímerí potvrdil aj zdroj z militantného hnutia Palestínsky islamský džihád.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8651952x
Priemerná čítanosť článkov: 3594x

Autor blogu