Založ si blog

Na našich spojencov sa dá “spoľahnúť”

Však také Poľsko podpísalo v roku 1934 pakt s Hitlerom,aby jeho jedným výsledkom bola (slovenským národom) vytúžená poľsko-maďarská hranica

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Německo-polský_pakt_o_neútočen%C3%AD

A pre udržanie mieru v Európe (až na pár mesiacov) darovali Londýn a Paríž v rámci Mníchovskej dohody 1938 časti územia Československa (svojho spojenca) Hitlerovi,aby sa potom prizerali,ako zničil celý štát a rozdelil ho na protektorát Čechy-Morava a bábkový slovenský štát.


O úcte našich “spojencov” k nám svedčí aj fakt,že ocenili boj československých vojakov v rámci bitiek o Britániu tak,že si nechali zaplatiť ich výcvik a výzbroj.Len pre ilustráciu,od Poľska nič podobné nežiadali.

Klenotom nášho spojeneckého vzťahu boli rokovania Londýna-Paríža-Washingtonu-Moskvy o povojnovom usporiadaní Euròpy v rokoch 1944-45,v rámci ktorých nás “spojenci” vytrhli z pažeráka Hitlera,aby nás následne hodili do pažeráka – Stalinovi.

A neskôr sa po vojne divili,prečo ľudia z toľkokrát zradeného štátu freneticky tlieskali rôznym absurdným politickým procesom.

Na našich spojencov sa dá naozaj spoľahnúť.Napríklad v rokoch 1953 (NDR) a 1956 (Maďarsko) vyprovokovali ľudové povstania proti vládnucej moci s prísľubom pomoci,aby sa neskôr prizerali,ako boli utopené … v krvi.

A spojenci (tentoraz z radov Varšavskej zmluvy) sa nezapreli ani v auguste 1968.Prišli nás “pozrieť” s dymiacou zbraňou v hrsti a niektorí (iste len omylom) zabudli odísť.Ale tiež sa tam hovorilo niečo o dočasnosti (ako dnes pri vazalskej zmluve s USA).A tiež sa tam čosi hovorilo o pomoci členských krajín paktu pred možnou hrozbou (ktorú tiež akosi nevidel nikto,okrem “spojencov” a im oddaných prisluhovačov)

Niet nad úprimné priateľstvo a spojenectvo.Vo vzťahu k Bielemu domu by vedel čosi o tom povedať aj niekdajší iracký diktátor S.Husajn.


O charaktere americkej politiky svedčí aj neslávne známa aféra Irán – Contras.https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Aféra_Írán-Contras

Každý je dobrý,pokiaľ poslúži správnemu cieľu.Motto americkej politiky,ktorej predstavitelia s obľubou bojujú do posledného vojaka (vazalskej krajiny) A najlepšie na cudzom území.

Ako by asi skončil americký prezident,ak by vlastnému národu ponúkol rovnako hanebnú zmluvu,aká je predkladaná slovenskému národu ?

Goebbelsovia dnešnej doby idú v šľapajách svojho predchodcu a kričia o nebezpečnom Rusku.Kričia o hanebnom pohybe ruských vojsk (na ruskom území),a horlivo žiadajú,aby sa ich vojská mohli rozostaviť (na cudzom území).

Kričia,že nie je podstatný obsah zmlúv (ale len to,čo Vám povedia).Užitoční idioti s falošnými akademickými titulmi sa Vás snažia presvedčiť,že text o dočasnom užívaní majetku v súkromnom vlastníctve (bez nároku na náhradu) je len akýmsi slovným zvratom,ktorého sa netreba báť.Prečo ?

Veria,že urobia idiotov … z Vás.A správna otázka nemá byť “Prečo” … ale skôr “Za koľko” predali štát a národ.

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

Čína / Filipíny / Loď / Lode /

Čínske plavidlá poškodili v Juhočínskom mori filipínsku loď a zranili 4 ľudí

05.03.2024 07:55

K incidentu údajne došlo počas misie zameranej na zásobenie filipínských jednotiek na vojenskej základni.

kandidát na prezidenta Róbert Švec

VIDEO: Predstavujeme prezidentských kandidátov 2024: Róbert Švec

05.03.2024 07:30

O post prezidenta Slovenskej republiky vo voľbách v roku 2024 sa uchádza 11 ľudí.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411660x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu