Založ si blog

Ako koalícia chcela svojho, a zvolila . .. zodpovedného (nie svojho)

Voľbu M.Žilinku za generálneho prokurátora dnes pokladá R.Sulík (a nielen on) za chybu.A vytýka mu mnohé veci,ktoré si politické špičky predstavovali inak.

Vypočul som si viac komentárov a musel som sa smiať.Najviac som sa zasmial na komentári z portálu Aktuality.sk,kde argumentami proti súčasnému generálnemu prokurátorovi boli reči typu „jedna baba povedala“.Niekto akosi nepochopil,že generálny prokurátor nevykonáva funkciu preto,aby sa spovedal zo svojich rozhodnutí politikom a novinárom.Naopak,má riadiť generálnu prokuratúru tak,aby si plnila poslanie – teda chránila zákonnosť v štáte.A to bez ohľadu na to,komu sa to páči alebo nie.


Súčasťou dohľadu nad zákonnosťou je aj ochrana práv občana.Opäť som sa musel smiať pri počutí slov „Vasilisy Premúdrej“ Remišovej,keď tvrdila,že v aktuálnom znení vazalskej zmluvy s USA vyjednala súčasná koalícia prísnejšie podmienky.Takže pri pohľade na článok,podľa ktorého môžu USA „dočasne“ (kde sme to len počuli) užívať súkromný majetok bez nároku na odplatu,čo musí zaistiť slovenský poverenec … čo tam asi bolo predtým ? Napríklad znenie,že vlastník majetku musí okrem toho poskytnúť pre potreby vojakov okupačnej armády aj manželku a prípadne dcéry na erotické účely ? Iste,aby som niekoho náhodou nediskriminoval,možno aj synov.


Nie,rozhodne sa nedivím obsadeniu vládnych postov a výsledkom vládnutia.Už sa ani nezamýšľam nad tým,kde sú tí odborníci,ktorých sľuboval (nielen) R.Sulík.Skôr spomínam na časy dávno zašlé,kedy niečo na začiatku politickej kariéry povedal,a bolo to úplne inak.Alebo na časy,keď iných kritizoval za ich pochybné akademické tituly a dnes akosi nevidí (nechce alebo nemôže).Jedno však nemôžem poprieť – istým spôsobom ho obdivujem.Drží sa v politike napriek tomu,že sa do vládnej koalície dostal len dvakrát a v prvom prípade držal balónik I.Radičovej,no a dnes musí svietiť I.Matovičovi.To chce naozaj veľkú silu … už len pri pohľade na množstvo urážok,ktorými ho doteraz jeho koaličný „partner“ zahrnul.(Aj keď,pravda … keby som sa správal rovnako,asi by sa ma niekto opýtal,či mám kúska cti v tele,že s takým partnerom spolupracujem).

A opäť smiech … odsudzovanie M.Žilinku za návštevu Ruska,kde bol (podľa tvrdení politikov) jediným z členských krajín únie a stretol sa s osobami zo sankčného zoznamu

Ak by sankčný zoznam odrážal realitu dneška,boli by na ňom všetci predstavitelia USA za posledných tridsať rokov,a to vrátane Obamu,ktorému niekto (nepochybne sprostý alebo skorumpovaný) udelil cenu za mier „nastolený úspechom v prezidentských voľbách“ … stačí pripomenúť rozvraty Iraku,Sýrie,Líbye.Nežijeme v stredoveku,aby všetci slepo verili nezmyslom,vanúcim z Bruselu.

A pokiaľ sa už bavíme o rôznych sankciách,akosi nedávajú zmysel pri pohľade na činnosť rôznych spoločností,ktoré napriek sankciám veselo s Ruskom spolupracujú.Alebo bývalých politikov,ktorí dokonca robia v Rusku poradcov.A presadzujú záujmy svojich štátov.

Výsledky návštevy M.Žilinku v Rusku komentovali aj médiá.A obsah ich komentárov akosi neladí s tvrdeniami politikov.Podľa nich boli v Rusku aj zástupcovia Belgicka,Nórska,Talianska,Chorvátska či Grécka.Kde je pravda,to sa asi nedozvieme – tak z úst politikov,ako ani servilných mienkotvorných médií.Podpis zmluvy o spolupráci však svedčí o tom,že si M.Žilinka plní svoje povinnosti (na rozdiel od politikov).

Naposledy smiech … údajne sa M.Źilinka snaží o odňatie niektorých káuz spod dohľadu špeciálnej prokuratúry

V prvom rade,ako generálny prokurátor má všetky potrebné právomoci (ale aj povinnosť) na zmenu dohľadu,ak nadobudne presvedčenie,že sa vo veci nekoná v súlade so zákonom,alebo pochybuje o nestrannosti dohliadajúceho prokurátora (či prokuratúry).A povedzme si úprimne,len naše politické špičky nevedia,že naša špeciálna prokuratúra je zásluhou svojho obsadenia na smiech a hanbu Slovenska vo svete.Skôr však nechcú vedieť.Možno by však mohli verejne odpovedať na otázku,prečo akosi nepočuť o spolupráci špeciálnej prokuratúry s inými subjektami s podobným zameraním v krajinách únie.Určite by nám tvrdili,že v žiadnom prípade za to nemôže nedôvera voči vedeniu.

Nadobudnúť presvedčenie … pri tomto slovnom spojení sa mi dvíha žalúdok,ale musíme ho všetci rešpektovať.Na Slovensku sa ešte stále uznáva viac presvedčenie,než dôkaz.Aj keď sa v rozhodnutiach vždy použije tvrdenie „konajúci orgán“ nadobudol na základe dôkazov a výpovedí presvedčenie … asi by sa už mala konečne nájsť iná formulácia.

Takže … možno by sa politické špičky mali radšej starať o to,čomu sa rozumejú.Alebo aspoň zaistiť,aby odborné rezorty neboli v rukách ľudí bez potrebného odborného vzdelania a praxe,a hlavne nie v rukách ľudí s pochybnými akademickými titulmi.Pretože preukazovanie sa falošným akademickým titulom nie je prešľap na úrovni predbiehania cez plnú čiaru,ale skôr porušenie zákona na úrovni trestného činu (ak sa na danom základe niekto pokúša vykonávať alebo vykonáva verejnú či štátnu funkciu,prípadne to využije na úspech vo voľbách).A v civilizovanom svete (do ktorého Slovensko zásluhou svojich politikov nepatrí) sa za podobné prešľapy neospravedlňuje,ale odstupuje.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Izrael údajne súhlasil s návrhom na uzavretie prímeria v Gaze

07.08.2022 17:06

Skutočnosť, že prebiehajú rozhovory o prímerí potvrdil aj zdroj z militantného hnutia Palestínsky islamský džihád.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8651910x
Priemerná čítanosť článkov: 3594x

Autor blogu