Založ si blog

Pravda a spravodlivosť čižmou uchvatiteľa dusené . ..

Zdvihol sa mi žalúdok,keď som videl persóny,snažiace sa o politické body cez parazitovanie na zločine vo Veľkej Mači.Zločine,pri ktorom ich vôbec nezaujímajú pravda a spravodlivosť.

Zomreli dvaja mladí ľudia a dodnes nie je objasnené pozadie ich skonu.Dodnes sa v bahne ich tragédie a utrpenia,zmarených mladých životov,brodia bezcharakterné politické elity,ktoré ani nepoznajú význam slov „pravda,spravodlivosť“.Kto zažil,vie.Kto desiatky rokov chodí na hrob mladého človeka,ktorý sa previnil len tým,že bol na nesprávnom mieste,vie.

Kde je pravda ? Neviem.Strávil som dlhé hodiny počúvaním výpovedí svedkov a obžalovaných na prvom súdnom konaní vo veci vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej,a nepochopil som.Opakovane som počúval a nepochopil som.Nepochopil som mnohé,čo naozaj nedávalo zmysel.Len som videl neskrývanú snahu,aby to dávalo (niekým) určený zmysel a výsledok.Nevidel som snahu o nájdenie pravdy,videl som snahu o presadenie (niekoho) pravdy.Pritom nezáleží na tom,ako sa volá vinník.Záleží len na tom,aby bol spravodlivo a po zásluhe potrestaný.Lenže …

Z.Andruskó môže byť dôveryhodným svedkom len vo zvrátených diktatúrach a … na Slovensku

M.Marček najprv odíde,lebo vidí v dome viac osôb a sotva sa párkrát brieždi,už mu to nevadí.Jeho cynický prejav pri výpovedi pred súdom pôsobí ako čítanie nezaujímavej knihy o nudnom príbehu.Čo musí byť vnútri človeka,aby dokázal tak chladne a bezcitne hovoriť o vražde dvoch mladých ľudí,ku ktorej sa priznal ? A čo motivácia objednávateľov ?

Práca novinára,ktorá ich ohrozovala.Alebo ohrozovala jedného z nich.Povedzme,že veríme.Akurát sa (mnohí) divíme,že máme na Slovensku ešte nejakých novinárov.Ak by sa mal Kočner zbaviť každého,ktorý ho ohrozoval svojou prácou – už by sme asi nemali žiadnych.Novinárov.

Rečnícka otázka … je Kočner samovrah ? Alebo – je idiot ? Pretože len samovrah alebo idiot by si objednal vraždu u tej trojice zúfalcov,ktorí mali zmariť dva mladé životy vo Veľkej Mači.Veď by sa mohol ísť radšej priamo udať,že niečo podobné chce od niekoho.Ušetril by si „návštevu“ kukláčov,dostal by nižší trest a obete by boli (pravdepodobne) ešte nažive.

Hnus.V akej krajine to vlastne žijeme ? Ako sa dajú nájsť pravda a spravodlivosť,keď niekto beztrestne a opakovane ich torpéduje vynášaním informácií zo spisov,a nezákonným vytváraním mediálneho a verejného tlaku na účastníkov konania ?

Pravda sa zhnusene krčí kdesi v kúte.A spravodlivosť sa trasie v jej tieni.Ako môžu veriť úprimnosti,vezúcej sa na voze klamárov,nositeľov falošných titulov a ideálov,ľudí s fľakmi (nielen) na štíte ? Ľudí,ktorí všetko súdia podľa iného metra.Ľudí,uplatňujúcich na iných to,čomu sa sami (pokrytecky) vyhýbajú ?

(Oni) chcú,aby boli vinníci potrestaní.Ktorí vinníci ? Skutoční,alebo tí nimi vyvolení ? A lavica obžalovaných vlastne zíva prázdnotou …

Sotva by nejaký pán majster vystrúhal lavicu,na ktorú by sa vošli všetci vinníci.Tí,ktorí si nevšimli zástupy obetí mafií 90.rokov a dodnes ostali nepotrestaní.Alebo tí,ktorí za cudzí groš uchvátili moc a predali národ najvyššej ponuke.Či tí,ktorí národu nadávajú do opíc a dezolátov,hoci sami sa zmohli na falošné majestáty,preukazujúce ich „urodzené“ múdrosti ?

 Uchvatiteľom nejde o pravdu a spravodlivosť,chcú len pohodlnú cestu na udržanie moci,v mene ktorej všetko (zneužijú)

Kto ctí hlas národa,nemôže proti nemu konať,ani ním pohŕdať.Kto dnes sa hlasom národa oháňa,aby zajtra sa pred ním za zapretými dverami na komore hanebnosti skrýval,nikdy pravdu a spravodlivosť nehľadal.

Aká je spoločnosť,v ktorej zvrátený vrah prstom ukazuje … oni sú vrahovia ? Aká je spoločnosť,v ktorej iní kričia „on pravdu hovorí“ (bo hoc vrahom je,jeho pravda sa dnes im hodí) ?Aká je spoločnosť,kde spoločenský honor požívajú osoby ho nehodné,a kde pravdou a spravodlivosťou sa tí oháňajú,čo po nich v mene honoru i potreby svojej pohŕdajú ?

Pravdu má tento v kešeni viac dukátmi štrngá,alebo v koho tieni viac zbraní rinčí … taký je obraz dneška v zrkadle nevinných obetí.A spravodlivosť špinavými paprčami pokrytectva vyfliaskaná,kdesi nad garátom krčí sa … a dávi. Toto (oni) chceli ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8652102x
Priemerná čítanosť článkov: 3595x

Autor blogu