Založ si blog

Pravda a spravodlivosť čižmou uchvatiteľa dusené . ..

Zdvihol sa mi žalúdok,keď som videl persóny,snažiace sa o politické body cez parazitovanie na zločine vo Veľkej Mači.Zločine,pri ktorom ich vôbec nezaujímajú pravda a spravodlivosť.

Zomreli dvaja mladí ľudia a dodnes nie je objasnené pozadie ich skonu.Dodnes sa v bahne ich tragédie a utrpenia,zmarených mladých životov,brodia bezcharakterné politické elity,ktoré ani nepoznajú význam slov „pravda,spravodlivosť“.Kto zažil,vie.Kto desiatky rokov chodí na hrob mladého človeka,ktorý sa previnil len tým,že bol na nesprávnom mieste,vie.

Kde je pravda ? Neviem.Strávil som dlhé hodiny počúvaním výpovedí svedkov a obžalovaných na prvom súdnom konaní vo veci vraždy J.Kuciaka a M.Kušnírovej,a nepochopil som.Opakovane som počúval a nepochopil som.Nepochopil som mnohé,čo naozaj nedávalo zmysel.Len som videl neskrývanú snahu,aby to dávalo (niekým) určený zmysel a výsledok.Nevidel som snahu o nájdenie pravdy,videl som snahu o presadenie (niekoho) pravdy.Pritom nezáleží na tom,ako sa volá vinník.Záleží len na tom,aby bol spravodlivo a po zásluhe potrestaný.Lenže …

Z.Andruskó môže byť dôveryhodným svedkom len vo zvrátených diktatúrach a … na Slovensku

M.Marček najprv odíde,lebo vidí v dome viac osôb a sotva sa párkrát brieždi,už mu to nevadí.Jeho cynický prejav pri výpovedi pred súdom pôsobí ako čítanie nezaujímavej knihy o nudnom príbehu.Čo musí byť vnútri človeka,aby dokázal tak chladne a bezcitne hovoriť o vražde dvoch mladých ľudí,ku ktorej sa priznal ? A čo motivácia objednávateľov ?

Práca novinára,ktorá ich ohrozovala.Alebo ohrozovala jedného z nich.Povedzme,že veríme.Akurát sa (mnohí) divíme,že máme na Slovensku ešte nejakých novinárov.Ak by sa mal Kočner zbaviť každého,ktorý ho ohrozoval svojou prácou – už by sme asi nemali žiadnych.Novinárov.

Rečnícka otázka … je Kočner samovrah ? Alebo – je idiot ? Pretože len samovrah alebo idiot by si objednal vraždu u tej trojice zúfalcov,ktorí mali zmariť dva mladé životy vo Veľkej Mači.Veď by sa mohol ísť radšej priamo udať,že niečo podobné chce od niekoho.Ušetril by si „návštevu“ kukláčov,dostal by nižší trest a obete by boli (pravdepodobne) ešte nažive.

Hnus.V akej krajine to vlastne žijeme ? Ako sa dajú nájsť pravda a spravodlivosť,keď niekto beztrestne a opakovane ich torpéduje vynášaním informácií zo spisov,a nezákonným vytváraním mediálneho a verejného tlaku na účastníkov konania ?

Pravda sa zhnusene krčí kdesi v kúte.A spravodlivosť sa trasie v jej tieni.Ako môžu veriť úprimnosti,vezúcej sa na voze klamárov,nositeľov falošných titulov a ideálov,ľudí s fľakmi (nielen) na štíte ? Ľudí,ktorí všetko súdia podľa iného metra.Ľudí,uplatňujúcich na iných to,čomu sa sami (pokrytecky) vyhýbajú ?

(Oni) chcú,aby boli vinníci potrestaní.Ktorí vinníci ? Skutoční,alebo tí nimi vyvolení ? A lavica obžalovaných vlastne zíva prázdnotou …

Sotva by nejaký pán majster vystrúhal lavicu,na ktorú by sa vošli všetci vinníci.Tí,ktorí si nevšimli zástupy obetí mafií 90.rokov a dodnes ostali nepotrestaní.Alebo tí,ktorí za cudzí groš uchvátili moc a predali národ najvyššej ponuke.Či tí,ktorí národu nadávajú do opíc a dezolátov,hoci sami sa zmohli na falošné majestáty,preukazujúce ich „urodzené“ múdrosti ?

 Uchvatiteľom nejde o pravdu a spravodlivosť,chcú len pohodlnú cestu na udržanie moci,v mene ktorej všetko (zneužijú)

Kto ctí hlas národa,nemôže proti nemu konať,ani ním pohŕdať.Kto dnes sa hlasom národa oháňa,aby zajtra sa pred ním za zapretými dverami na komore hanebnosti skrýval,nikdy pravdu a spravodlivosť nehľadal.

Aká je spoločnosť,v ktorej zvrátený vrah prstom ukazuje … oni sú vrahovia ? Aká je spoločnosť,v ktorej iní kričia „on pravdu hovorí“ (bo hoc vrahom je,jeho pravda sa dnes im hodí) ?Aká je spoločnosť,kde spoločenský honor požívajú osoby ho nehodné,a kde pravdou a spravodlivosťou sa tí oháňajú,čo po nich v mene honoru i potreby svojej pohŕdajú ?

Pravdu má tento v kešeni viac dukátmi štrngá,alebo v koho tieni viac zbraní rinčí … taký je obraz dneška v zrkadle nevinných obetí.A spravodlivosť špinavými paprčami pokrytectva vyfliaskaná,kdesi nad garátom krčí sa … a dávi. Toto (oni) chceli ?

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088246x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu