Založ si blog

Politika kockatej gule sa opäť vypomstila

Dianie v otázke Donbasu a Luhanska je ďalším nepríjemným následkom americkej anexie Kosova,pred ktoru sa Brusel poslušne sklonil.Anexia Kosova v záujme vytvorenia americkej základne na Balkáne prináša len nepríjemné následky,nič viac.

A je nepochybné,že Kremeľ s radosťou využíva dvojtvárnosť bruselskej politike,servilnej voči požiadavkám Washingtonu.Európa sa stáva opäť centrom svetového nepokoja.A opäť je to následok hry veľmocí,ktoré si naivne myslia,že sa dá nekonečne bojovať na účet iných.Držia v hrsti guľu a tvrdia,že je to kocka.Každá hra má však svoj začiatok i koniec,a dnes na jej záver dopláca Ukrajina.

Brusel chce zaviesť nové sankcie voči Rusku.Efektívnejšie by však vyzneli sankcie voči hlupákom,ktorí robia v jeho kabáte politiku.Konfrontačnú politiku voči Moskve,falošnú voči Ankare a servilnú voči Bielemu domu.

Ankara a jej postavenie v očiach Bruselu je dokonalou ilustráciou falošnosti politiky Bruselu.

Desiatky rokov sľubov o prijatí do únie a otvorení spoločných trhov.Prázdnych sľubov,ktorých jediným cieľom je udržanie najväčšej základne v rámci NATO.A jediným reálnym výsledkom je privieranie očí nad opakovanými útokmi Ankary proti Kurdom,dokonca na území susedného štátu.Tým Kurdom,ktorí tak výrazne pomohli pri páde režimu S.Husajna pod vplyvom sľubov,ktoré neboli nikdy naplnené.

Keď hory vajatajú,myši na svet vybiehajú.Myši pištia a naivne veria,že ich pišťanie počujú iní ako rev slona.Nečudo,že sa i chcú hrať na slona.A výsledkom sú osudy Gruzínska či Ukrajiny.Výsledkom sú absurdné odštiepenecké republiky.

Guľa je kocka … stále tvrdia

A tak je cirkus na Slovensku kvôli jednej plechovej tabuli a v celej Európe sa mlčí pri dupaní čižiem neonacistov na pôde pobaltských krajín,či bezprávnom postavení ruskej menšiny v týchto krajinách.Elitárske myši kričia „oni si to zaslúžia“.Veru,ak by sme mali merať podľa zásluh,aké postavenie by mali Estónsko a Lotyšsko za dianie počas druhej svetovej vojny ? Aké postavenie by malo za tie isté „zásluhy“ Nemecko ? A tak by sme mohli pokračovať … napríklad poukázaním na uctievačov S.Banderu na Ukrajine.Tých,ktorí ignorujú zverstvá UPA v Poľsku a na Slovensku.

Jeden meter pre všetkých.Kým sa nezavedie,nebude pokoj na starom kontinente.Kým sa budú na slona hrať myši a tvrdiť,že guľa je kocka

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Izrael údajne súhlasil s návrhom na uzavretie prímeria v Gaze

07.08.2022 17:06

Skutočnosť, že prebiehajú rozhovory o prímerí potvrdil aj zdroj z militantného hnutia Palestínsky islamský džihád.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8651875x
Priemerná čítanosť článkov: 3594x

Autor blogu