Založ si blog

Madam billboard perlila v „obavách“ o ľudí . ..

Od svätého Igora sme sa dozvedeli,že legislatíva v súvislosti s príspevkami na ubytovanie ukrajinských utečencov bola odložená o dva dni,lebo (liberáli) si ju chceli podrobnejšie preštudovať.

A následne sa vyjadrila billboard lady Cigániková,že si chcú preštudovať podmienky,aby sa vylúčilo zneužívanie tejto formy pomoci rôznymi špekulantmi,či vytvoril rámec kontroly (hlavne kvalitatívnych podmienok ubytovania) a pod.Skoro som si „cvrkol“ do gatí od blaha,že niekomu na Slovensku konečne záleží na ľuďoch.Lenže …

Náhle som si uvedomil,že nikte sa chce opäť len mediálne predvádzať pred iným a zakryť,ako to naozaj je.Napríklad s tými primeranými podmienkami (podľa predpisov) na bývanie.Akosi som si nevšimol,že by niečo podobné trápilo poslancov v súvislosti so slovenskými občanmi.Presnejšie nikdy,ak sa nejedná o „diskriminované“ menšiny podľa názoru niekoho v Bruseli.Vari nám nechcú tvrdiť,že si nevšimli na Slovensku obce bez kanalizácie,vodovodu,dokonca aj bez akýchkoľvek služieb (napríklad obchodu aspoň so základnými potravinami) ? Vari nám nechcú tvrdiť,že nevideli a nepočuli o obciach,ktoré sú (doslova) odrezané od sveta,lebo aj verejná doprava je tam akosi skôr niečo (už) nepoznané ? Alebo si nevšimli ani to,že aj medzi slovenským pospolitým ľudom máme (niekde úplne bežne) osem-desať ľudí žijúcich v žalostných podmienkach ?

A keď už o tých špekulantoch,čo si tak pozametať pred vlastným prahom,billboard lady Cigániková ?

Čo sa tak pozrieť,s kým sedíte vo vládnej koalícii a poslaneckých laviciach ? Čo sa tak zamyslieť nad tým „odborným“ potenciálom,ktorým sa tak opakovane chválil váš predseda a vysvetliť,ako je možné aktuálne obsadenie ministrov – financií,školstva,či postu podpredsedu vlády (a v tomto prípade sme na výsmech každému,sotva sa Remišová niekde ukáže a otvorí ústa) ? Čo sa tak pozrieť,na koho šnúrke od opaska visí vaša koalícia ?

A kedy a kde konečne začnete zúrivo vykrikovať o odstúpení plagiátorov (ako to robili vaši kolegovia počas pobytu v opozícii) ? Chápem,že ste vystúpili horlivo proti špekulantom,len nechápem,prečo ste si nevšimli ich zástupy vo vašom blízkom okolí.A chápem vašu starosť o utečencov,len nechápem prečo ju nemáte o bežných ľudí na Slovensku,ktorí neraz žijú v takých podmienkach,pred akými chcete utečencov tak horlivo chrániť …

A ešte na záver – celkom by ma zaujímalo,ktorý poslanec a ako pomohol utečencom.Koľko ich u seba ubytoval,s koľkými chodil po úradoch a vybavoval potrebné veci.

A mimochodom,naši starí a prastarí rodičia hovorili,že všetko sa dá zniesť,ak sa dá v pokoji zaspať a rovnako aj zobudiť.Ak sa človek nemusí báť vyjsť na ulicu,ak sa nemusí báť o deti hrajúce sa na ulici … naši ľudia ponúkajú z čistého srdca a súcitu,každý podľa svojich možností.A rozhodne si nezaslúžia,aby si na nich otvárali svoje papule politickí špekulanti !

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Gábor Grendel

Možno prežívame posledné hodiny koalície, upozorňuje Grendel

05.07.2022 20:15

Zajtra zasadne mimoriadna Republiková rada strany SaS. Má rozhodnúť, či a za akých podmienok liberáli zostanú v koalícii.

zbraň, vražda, zločin, pištoľ

V obci vo francúzskej časti Pyrenejí zastrelili dvoch učiteľov

05.07.2022 19:05

Po podozrivom pátra asi 60 príslušníkov bezpečnostných síl.

Medveď

V pondelok "padol" ďalší problémový medveď

05.07.2022 18:44

Pri osade Iviny v okrese Detva v pondelok Zásahový tím odstránil problémového medveďa.

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8598063x
Priemerná čítanosť článkov: 3572x

Autor blogu