Založ si blog

Madam billboard perlila v „obavách“ o ľudí . ..

Od svätého Igora sme sa dozvedeli,že legislatíva v súvislosti s príspevkami na ubytovanie ukrajinských utečencov bola odložená o dva dni,lebo (liberáli) si ju chceli podrobnejšie preštudovať.

A následne sa vyjadrila billboard lady Cigániková,že si chcú preštudovať podmienky,aby sa vylúčilo zneužívanie tejto formy pomoci rôznymi špekulantmi,či vytvoril rámec kontroly (hlavne kvalitatívnych podmienok ubytovania) a pod.Skoro som si „cvrkol“ do gatí od blaha,že niekomu na Slovensku konečne záleží na ľuďoch.Lenže …

Náhle som si uvedomil,že nikte sa chce opäť len mediálne predvádzať pred iným a zakryť,ako to naozaj je.Napríklad s tými primeranými podmienkami (podľa predpisov) na bývanie.Akosi som si nevšimol,že by niečo podobné trápilo poslancov v súvislosti so slovenskými občanmi.Presnejšie nikdy,ak sa nejedná o „diskriminované“ menšiny podľa názoru niekoho v Bruseli.Vari nám nechcú tvrdiť,že si nevšimli na Slovensku obce bez kanalizácie,vodovodu,dokonca aj bez akýchkoľvek služieb (napríklad obchodu aspoň so základnými potravinami) ? Vari nám nechcú tvrdiť,že nevideli a nepočuli o obciach,ktoré sú (doslova) odrezané od sveta,lebo aj verejná doprava je tam akosi skôr niečo (už) nepoznané ? Alebo si nevšimli ani to,že aj medzi slovenským pospolitým ľudom máme (niekde úplne bežne) osem-desať ľudí žijúcich v žalostných podmienkach ?

A keď už o tých špekulantoch,čo si tak pozametať pred vlastným prahom,billboard lady Cigániková ?

Čo sa tak pozrieť,s kým sedíte vo vládnej koalícii a poslaneckých laviciach ? Čo sa tak zamyslieť nad tým „odborným“ potenciálom,ktorým sa tak opakovane chválil váš predseda a vysvetliť,ako je možné aktuálne obsadenie ministrov – financií,školstva,či postu podpredsedu vlády (a v tomto prípade sme na výsmech každému,sotva sa Remišová niekde ukáže a otvorí ústa) ? Čo sa tak pozrieť,na koho šnúrke od opaska visí vaša koalícia ?

A kedy a kde konečne začnete zúrivo vykrikovať o odstúpení plagiátorov (ako to robili vaši kolegovia počas pobytu v opozícii) ? Chápem,že ste vystúpili horlivo proti špekulantom,len nechápem,prečo ste si nevšimli ich zástupy vo vašom blízkom okolí.A chápem vašu starosť o utečencov,len nechápem prečo ju nemáte o bežných ľudí na Slovensku,ktorí neraz žijú v takých podmienkach,pred akými chcete utečencov tak horlivo chrániť …

A ešte na záver – celkom by ma zaujímalo,ktorý poslanec a ako pomohol utečencom.Koľko ich u seba ubytoval,s koľkými chodil po úradoch a vybavoval potrebné veci.

A mimochodom,naši starí a prastarí rodičia hovorili,že všetko sa dá zniesť,ak sa dá v pokoji zaspať a rovnako aj zobudiť.Ak sa človek nemusí báť vyjsť na ulicu,ak sa nemusí báť o deti hrajúce sa na ulici … naši ľudia ponúkajú z čistého srdca a súcitu,každý podľa svojich možností.A rozhodne si nezaslúžia,aby si na nich otvárali svoje papule politickí špekulanti !

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

Čína / Filipíny / Loď / Lode /

Čínske plavidlá poškodili v Juhočínskom mori filipínsku loď a zranili 4 ľudí

05.03.2024 07:55

K incidentu údajne došlo počas misie zameranej na zásobenie filipínských jednotiek na vojenskej základni.

kandidát na prezidenta Róbert Švec

VIDEO: Predstavujeme prezidentských kandidátov 2024: Róbert Švec

05.03.2024 07:30

O post prezidenta Slovenskej republiky vo voľbách v roku 2024 sa uchádza 11 ľudí.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411700x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu