Založ si blog

Oslava tridsiatky ako remeň

S nadšením sme oslávili 30.výročie republiky

Však čo by sme netancovali,keď najväčšími vlastencami sú tí,ktorí sa pravidelne bůchajú do hrude a kričia,že oni sú Európania a Slováci.

Čo by sme netancovali,že dnes tancujeme nad dielom ľudí,ktorí svojho času upreli národu ústavné právo na rozhodnutie o svojej budúcnosti pod zámienkou,že by sme na to strašne,ale veľmi strašne doplatili,ak by sme povedali nie.No pravda,jeden politický smrad by na to naozaj doplatil,zrejme by nebol erb ani prezývka mufti.

Však čo by sme netancovali,keď dnes sa verejne velebia a slintajú nad samostatnosťou Slovenska ľudia,ktorí vtedy proti nej bojovali.

Však čo by sme netancovali,keď naozaj sme samostatní,ale o všetkom rozhoduje Brusel (bolože to radosti,keď sme sa zbavili Prahy).Však ten Brusel je nám naozaj kultúrne a ľudsky bližší,než Praha.No nie ?

Apropó,a taká otázočka na záver.Pre tých,čo mali vtedy dvadsať,či o kúsok viac.

Je vám naozaj fajn,s vojnou (skoro) na hraniciach ? Je vám naozaj fajn,s bezplatným zdravotníctvom,kde si mnohé (iste náhodou) zaplatíte dvakrát a neraz musíte prosiť lekára,aby vás prijal ako pacienta ? Je vám fajn,keď vaša návšteva lekára nie je spojená s cestou tridsať-štyridsať kilometrov alebo aj dlhšou ?

Apropó,odkaz pre mediálne opice – kedy budú protesty proti brutálnej vražde v Michalovciach,ktorá len ilustrovala,akej “bezpečnosti” v uliciach sme sa dožili pod kamerami ?

Máme aj dobrú správu.Kvalita našej mediálnej obce je tak vysoká,že niektorí špičkoví žurnalisti v nej končia podľa hesla “Použiť a zahodiť”.

Tak fajn,príjemný deň všetkým a my si ideme variť španielske zemiaky.Naozaj “fajn” žrádlo …

O čo ide ? Keď Truban zatrúbi …

15.10.2023

… omylom aj pravdu o sebe povie Jeho konštatovanie,že Hlas pôjde so SMER-om pre prepojenie v rôznych korupčných kauzách,najlepšie svedčí o charaktere jeho vlastnej strany – teda Progresívneho Slovenska.Stručne povedané,progresívcom vagabundi nevadia,ak by ich dostali k moci.Vtedy by nielen prižmúrili oči,ale dokonca by slovami klasika “predali aj vlastnú mater,ako to [...]

O čo ide ? Zúfalá Remišová …

14.10.2023

Údajná bábkoherečka s politickou stranou bez členov,s údajným vzdelaním na prestížnej univerzite má problém. Kreslo v parlamente udržala (asi preto začala robiť krovie Polákovi),akurát sa – nulou stala.Vlastne,sotva bola niekedy viac ako nula.Akurát s vysokým postavením,čo je typickým znakom Slovenska,kde dokonale platí – čím hlúpejší,tým lepšie sa [...]

O čo ide ? Deformácia práva

12.10.2023

Právo končí tam,kde sa používajú dva metre … a tam začína extrémizmus … Najprv pár slov k výrazu „ačohentizmus“.Tento symbol duševného malomocenstva zaznieva z úst tých,ktorí nemajú argumenty.Napríklad z úst najúprimnejšieho politika na Slovensku J.Naďa,ktorý svojho času verejne priznal,že pri rannej toalete vidí v zrkadle opicu a dezoláta. [...]

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

Najmocnejší Európania 2024: Nositeľ zmeny Tusk, rojko Zelenskyj, Putinova bankárka ako narušiteľka

29.11.2023 00:00

Server Politico vybral 28 osobností, ktoré budú mať najväčší vplyv v Európe v roku 2024. Dostal sa medzi ne aj Maroš Šefčovič.

Keňa, záplavy

Ničivé záplavy v Keni majú už najmenej 120 obetí

28.11.2023 23:14

Kenskí meteorológovia upozorňovali, že počas krátkeho obdobia dažďov budú zrážky silnejšie než obvykle. Prezident však tieto predpovede spochybňoval.

poľsko, baňa

Pri prasknutí potrubia zomreli v Poľsku štyria baníci

28.11.2023 22:48

V čase nehody bolo v podzemí šesť baníkov. Dvoch preživších previezli do nemocnice.

Polícia / Policajná páska /

V okrese Dunajská Streda našli v kanáli mŕtvu ženu. Nevylúčili cudzie zavinenie

28.11.2023 21:48

Prípad si prevzali krajskí kriminalisti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,439
Celková čítanosť: 9324001x
Priemerná čítanosť článkov: 3823x

Autor blogu