Založ si blog

Oslava tridsiatky ako remeň

S nadšením sme oslávili 30.výročie republiky

Však čo by sme netancovali,keď najväčšími vlastencami sú tí,ktorí sa pravidelne bůchajú do hrude a kričia,že oni sú Európania a Slováci.

Čo by sme netancovali,že dnes tancujeme nad dielom ľudí,ktorí svojho času upreli národu ústavné právo na rozhodnutie o svojej budúcnosti pod zámienkou,že by sme na to strašne,ale veľmi strašne doplatili,ak by sme povedali nie.No pravda,jeden politický smrad by na to naozaj doplatil,zrejme by nebol erb ani prezývka mufti.

Však čo by sme netancovali,keď dnes sa verejne velebia a slintajú nad samostatnosťou Slovenska ľudia,ktorí vtedy proti nej bojovali.

Však čo by sme netancovali,keď naozaj sme samostatní,ale o všetkom rozhoduje Brusel (bolože to radosti,keď sme sa zbavili Prahy).Však ten Brusel je nám naozaj kultúrne a ľudsky bližší,než Praha.No nie ?

Apropó,a taká otázočka na záver.Pre tých,čo mali vtedy dvadsať,či o kúsok viac.

Je vám naozaj fajn,s vojnou (skoro) na hraniciach ? Je vám naozaj fajn,s bezplatným zdravotníctvom,kde si mnohé (iste náhodou) zaplatíte dvakrát a neraz musíte prosiť lekára,aby vás prijal ako pacienta ? Je vám fajn,keď vaša návšteva lekára nie je spojená s cestou tridsať-štyridsať kilometrov alebo aj dlhšou ?

Apropó,odkaz pre mediálne opice – kedy budú protesty proti brutálnej vražde v Michalovciach,ktorá len ilustrovala,akej “bezpečnosti” v uliciach sme sa dožili pod kamerami ?

Máme aj dobrú správu.Kvalita našej mediálnej obce je tak vysoká,že niektorí špičkoví žurnalisti v nej končia podľa hesla “Použiť a zahodiť”.

Tak fajn,príjemný deň všetkým a my si ideme variť španielske zemiaky.Naozaj “fajn” žrádlo …

Ohýbanie práva je slovenský štandard

26.01.2023

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát. A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil Tak sa priprav,pôjdeš do [...]

Národ, ktorý na štát nedorástol …

22.01.2023

Samostatnosť je pre slovenský národ železnou guľou na nohe.Pevne prikovanou,nielen pohybu,ale aj mysleniu brániacou. Viete si predstaviť,že by Nemci mlčali pri výroku ůstavneho činiteľa o tom,ako je základným právom voleného funkcionára absolvovať celé volebné obdobie aj napriek tomu,že nie je schopný výkonu svojej funkcie a škodí štátu i národu ? Na Slovensku je [...]

A demokrati túžia po cenzúre …

05.01.2023

… aby zaliati lúčmi pravdy a pochopenia neskončili v kontajneri dejín ako klamári a darebáci. Nič nové,každá elita sa najviac bojí kritikov.O to viac,ak povedia pravdu a odhalia jej “maslo na plešine”. Besný pes z Trnavy útočí na každého,kto mu náhodou príde na myseľ.Nečudo,nikdy nebol iný,akurát armáda mocichtivých túžila po moci za každú cenu a tak bola [...]

Južná Kórea, Rusko, vojna na Ukrajine

ONLINE: Scholz kriticky o lietadlách pre Kyjev: Nesúťažme, kto ponúkne viac

30.01.2023 05:55, aktualizované: 06:57

Nemecký kancelár Olaf Scholz sa kriticky vyjadril k debatám o dodaní lietadiel Ukrajine. Podľa neho sú samovoľné a je k tomu potrebná seriózna diskusia.

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,412
Celková čítanosť: 8893053x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu