Založ si blog

Ohýbanie práva je slovenský štandard

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát.

A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil

Tak sa priprav,pôjdeš do basy.Nešťastník vypleštil oči a opýtal sa – za desiatky alebo stovky miliónov sa dávajú podmienky a za pár stotisíc pójdem do basy ? Áno,odvetil právnik.Keby si mal milióny,dal by si zainteresovaným po jednom-dvoch a skončil by si oslobodený alebo s podmienkou.Milióny nemáš a niekto do basy ísť musí …

Nepochybujem,že uplatňovanie §363 poburuje nielen prokuratúru,ale aj novinárov.Tým skôr,že médiá slúžia všetkému,okrem pravdy a objektívnosti.Akosi mi však chýba odpoveď,prečo niekto siahne opakovane a pomerne často po §363.Môžeme sa pozerať na osoby obvinených,no realitou je,že len kariérny samovrah by tak často uplatňoval zmieňovaný paragraf,ak by existovali dôvody a dôkazy,ktoré by jeho rozhodnutia mohli vyvrátiť.Len hlupák by si namýšľal,že sa mu jeho prešľapy nevrátia ako bumerang,a Žilinka je všetko možné,ale hlupák určite nie je.

Ktosi povedal,že radšej tisíc vinných na slobode,ako jeden nevinný vo väzení

Svojho času mali v Japonsku väzňa,ktorého tesne po skončení vojny odsúdili na trest smrti a vyše tridsať rokov nemal žiadny minister odvahu,aby podpísal vykonanie trestu.Nakoniec väzňa prepustili niekedy po roku 1970.

Možno preto je pre úspešných vyšetrovateľov často najpodstatnejšou odpoveď na otázku – prečo.Ako povedal kedysi niekto iný,meno a tvár vraha,či miesto udalosti alebo použitá zbraň,to všetko je divadlo pre média a verejnosť.Podstata spočíva v príčine zločinu,ktorá môže neraz podraziť nohy mocným.

A tak si položme aj my otázku.Prečo niekto odovzdá spis,ktorý umožní uplatnenie §363 ?

Alebo,prečo médiá mlčia,keď si verejní funkcionári schvália právnu úpravu,ktorou môžu o svojom odvolaní rozhodnúť len oni sami (ak náhodou objavia svedomie) ?
Prečo médiá a verejnosť mlčia,keď nám v parlamente opakovane sedia samozvanci za politické strany,ktoré v čase volieb neexistovali ?
Prečo môže byť privilegovaným svedkom niekto,svedčiaci v desiatkach skutkov,o ktorých vedel a nekonal ? Aha,jasné.Mal strach (z toho,že mu váha úplatkov odtrhne ruku ?).

Alebo z iného súdka.Nepripadá vám zvrátené,že posledné mesiace odborná verejnosť diskutuje o možnom podmienečnom prepustení mnohonásobného vraha a mafiána na slobodu ? Prečo ? Alebo skôr – čo a na koho vie,a komu môže ešte po dlhých rokoch podkúriť ?

Slovensko je v právnej oblasti unikátom.Štátom,kde je možné všetko.Štátom,kde sa obchádzajú aj základné pravidlá,ak to niekomu vyhovuje.A obchádzajů všetci,ak majú možnosť.Klasickou ukážkou je špeciálna prokuratúra.Ak raz zákon hovorí jasne a bez pochybností o podmienkach pre kandidátov na prokurátora,majú sa rešpektovať a nie obchádzať,lebo “niekto”.Dvojtvárnosť sa v spravodlivosti vždy vypomstí a vráti ako bumerang.

Netreba kričať “lebo Žilinka” … pretože by sme museli kričať aj “lebo Lipšic”.Skôr by sme sa mali zamyslieť,kde začínajú všetky problémy.Nebudú to náhodou politické nominácie,navlečené do kabáta účelovosti,kde na ničom (okrem záujmov politických strán) nezáleží ?

Keď skáčeš z mosta, poriadne vrieskaj …

30.03.2023

A predtým prestri na doskočisko plachtu,nech nemusia po tebe upratovať ten svinčík … V roku 2020 skákali z mosta voliči dosluhujúcej koalície,žiaľ vrieskali príliš potichu a tak skočili na hlavu národa.Následky sú fatálne – vyše dvadsaťtisíc obetí pandémie,priama účasť v konflikte Rusko-Ukrajina (ak niekto nechápe dôvody,nech skúsi pomoc psychiatra),a príchod [...]

Už nech je tá “trúba” na smetisku dejín …

27.03.2023

Vasilisa Premúdra alias bábkoherečka opäť perlila.Smutné je,že ani moderátor nepochopil,čo je podstatou diskusie a prizeral sa monológu “kráľovnej” hlúpych výrokov … Akoby nám nestačila hanba z produkcie intelektuálnej “pornografie”,kde sa vieme dokonale zosmiešniť aj nomináciami kandidátov na odborné funkcie v rámci medzinárodných inštitúcií,hoci veľmi [...]

Usvedčení v priamom prenose – “demokrati” sú zlodeji a zradcovia !

22.03.2023

Asi by sa dalo skončiť nadpisom a poznámkou – ukázalo sa,že (podľa predpokladov) sme vedeli a vieme udržiavať a prevádzkovať lietadlá MIG-29 vo vlastnej réžii,ale údržba sa od začiatku (údajne pre nedostatok financií) zanedbávala alebo sa na jej realizáciu uzatvorili nevýhodné zmluvy (a preto boli ruskí technici na Slovensku) A len sa potvrdilo,že od roku 1990 sa [...]

čistička odpadových vôd, Nemecká, odtok

Hron poškodzuje toxická voda. Štát čističku platiť odmieta, „potiahne“ už len mesiac

31.03.2023 14:13

Hroziacu ekologickú haváriu v obci Nemecká oddialili o ďalšie štyri týždne. Situácia sa opakuje, starosta hovorí o začarovanom kruhu.

Russia Belarus

Lukašenko: V Bielorusku môžu byť umiestnené ruské strategické jadrové zbrane

31.03.2023 14:09

Lukašenko tiež vyzval na "prímerie na Ukrajine" a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou "bez kladenia podmienok".

ZHROMAŽDENIE: Odsúdenie nenávisti voči LGBTI

Skupina poslancov vyzýva Hegera zrušiť štandardy pre transrodových ľudí

31.03.2023 13:26

Podpísaní poslanci tvrdia, že usmernenia a postupy sa netýkajú iba liečby.

škola, učitelia, vyučovanie,

Ministerstvo školstva vybralo 40 pilotných škôl, ktoré budú od septembra učiť po novom

31.03.2023 13:13

Pre vysoký záujem sa rezort rozhodol v prvom roku zavádzania zapojiť vyšší počet základných škôl, ako sa pôvodne plánovalo.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,417
Celková čítanosť: 9009252x
Priemerná čítanosť článkov: 3727x

Autor blogu