Založ si blog

Ukrajina ako krvavé pieskovisko veľmocí

Márne hľadám vystúpenia predstaviteľov veľmocí a mocenských klubov,volajúcich po mieri na Ukrajine.Všetci hľadajú len možnosti,ako posielať zbrane.

V prípade šmatľavého Jarka a jeho poľského kumpána sa nedivím.Týmto skladacím verziám politikov chýbajú len príručné kufre na prepravu.Ani skladanie by nespôsobilo problém,však chrbtová kosť sa im neušla.

Horšie sa čítajú oslavné články mienkotvorných médií,kde sa oslavujú počty zabitých agresorov,a ospevujú taktiky brániacich sa Ukrajincov,ktorí sa predbiehajú vo vynaliezavosti,ako zabiť protivníka.Akoby niekto zabudol,že vojna je vždy tragédia a nie divadlo.Tým skôr,že tú vojnu máme skoro na prahu dverí.A ľudia,opití násilím a krvou strácajú zábrany.Vidia nepriateľa v každom,kto im netlieska.

Kde sa stratil zdravý rozum ? Kde sa stratila ľudskosť ? Možno niekde tam,kde sa mlčky tolerovali zločiny vojnových zločincov G.Busha a T.Blaira,ktorých nikto nepotrestal za zločinnú agresiu voči Iraku a Afganistanu.

21.storočie sa raz možno stane storočím svojvôle veľmocí.Alebo skôr duševne chorých politikov.Vyšinutých nasledovníkov Hitlera či Stalina,ktorí si uzurpovali právo určiť ostatným,ako môžu žiť a čo si môžu myslieť.Možno budeme mať aj na Slovensku raz ministerstvo dezinformácií,modernú verziu “Kladiva na čarodejnice/kacírov”.Už dnes po ňom mnohí volajú,napríklad vyšinuté bábkoherečky,ktoré síce nevedia napočítať do päť alebo nepoznajú základnú sadzbu DPH,ale presne vedia,čo si ostatní môžu/nemôžu myslieť.Súdruhovia (tí kovaní) by po nich pred rokom 1989 s radosťou chňapli,lebo áno “síce somár,ale NÁŠ somár”.Nečudo,že s takou odhodlanosťou išli do vlády so psychopatom a oddane mu slúžili.

Naši prarodičia sa v noci strhávali pri náletoch a dupaní čižiem za dverami.Nevedeli,či sa ráno zobudia,či ich nejaký “dobrotivý” sused neudá a neskončia niekde pri stene pred hlavňami pušiek,alebo v peci či plynovej komore nejakého lágra.Čo zanecháme deťom my ? Vieme,čo nemáme ani teraz – samostatný a nezávislý štát,vedený odborníkmi a prosperujúci.

Veľmoci si urobili z Ukrajiny krvavé pieskovisko,na ktorom si vybavujú účty.A niet pochýb,že tam dokážu bojovať do posledného … Ukrajinca.A len naivný hlupák môže veriť,že nám niekto garantuje bezpečnosť.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

Belarus Election

Lukašenkovi pomáha jeho nevesta. Velebí ho v piesni, že je jedinečný. Ako sa jej odvďačil?

05.03.2024 09:00

Ach, Alexandr, Alexandr, Alexandr, nádej naša i radosť, najlepší z mužov, vo svete taký jediný. Refrén napísala manželka syna bieloruského prezidenta.

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411766x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu