Založ si blog

Ukrajina ako krvavé pieskovisko veľmocí

Márne hľadám vystúpenia predstaviteľov veľmocí a mocenských klubov,volajúcich po mieri na Ukrajine.Všetci hľadajú len možnosti,ako posielať zbrane.

V prípade šmatľavého Jarka a jeho poľského kumpána sa nedivím.Týmto skladacím verziám politikov chýbajú len príručné kufre na prepravu.Ani skladanie by nespôsobilo problém,však chrbtová kosť sa im neušla.

Horšie sa čítajú oslavné články mienkotvorných médií,kde sa oslavujú počty zabitých agresorov,a ospevujú taktiky brániacich sa Ukrajincov,ktorí sa predbiehajú vo vynaliezavosti,ako zabiť protivníka.Akoby niekto zabudol,že vojna je vždy tragédia a nie divadlo.Tým skôr,že tú vojnu máme skoro na prahu dverí.A ľudia,opití násilím a krvou strácajú zábrany.Vidia nepriateľa v každom,kto im netlieska.

Kde sa stratil zdravý rozum ? Kde sa stratila ľudskosť ? Možno niekde tam,kde sa mlčky tolerovali zločiny vojnových zločincov G.Busha a T.Blaira,ktorých nikto nepotrestal za zločinnú agresiu voči Iraku a Afganistanu.

21.storočie sa raz možno stane storočím svojvôle veľmocí.Alebo skôr duševne chorých politikov.Vyšinutých nasledovníkov Hitlera či Stalina,ktorí si uzurpovali právo určiť ostatným,ako môžu žiť a čo si môžu myslieť.Možno budeme mať aj na Slovensku raz ministerstvo dezinformácií,modernú verziu “Kladiva na čarodejnice/kacírov”.Už dnes po ňom mnohí volajú,napríklad vyšinuté bábkoherečky,ktoré síce nevedia napočítať do päť alebo nepoznajú základnú sadzbu DPH,ale presne vedia,čo si ostatní môžu/nemôžu myslieť.Súdruhovia (tí kovaní) by po nich pred rokom 1989 s radosťou chňapli,lebo áno “síce somár,ale NÁŠ somár”.Nečudo,že s takou odhodlanosťou išli do vlády so psychopatom a oddane mu slúžili.

Naši prarodičia sa v noci strhávali pri náletoch a dupaní čižiem za dverami.Nevedeli,či sa ráno zobudia,či ich nejaký “dobrotivý” sused neudá a neskončia niekde pri stene pred hlavňami pušiek,alebo v peci či plynovej komore nejakého lágra.Čo zanecháme deťom my ? Vieme,čo nemáme ani teraz – samostatný a nezávislý štát,vedený odborníkmi a prosperujúci.

Veľmoci si urobili z Ukrajiny krvavé pieskovisko,na ktorom si vybavujú účty.A niet pochýb,že tam dokážu bojovať do posledného … Ukrajinca.A len naivný hlupák môže veriť,že nám niekto garantuje bezpečnosť.

Keď skáčeš z mosta, poriadne vrieskaj …

30.03.2023

A predtým prestri na doskočisko plachtu,nech nemusia po tebe upratovať ten svinčík … V roku 2020 skákali z mosta voliči dosluhujúcej koalície,žiaľ vrieskali príliš potichu a tak skočili na hlavu národa.Následky sú fatálne – vyše dvadsaťtisíc obetí pandémie,priama účasť v konflikte Rusko-Ukrajina (ak niekto nechápe dôvody,nech skúsi pomoc psychiatra),a príchod [...]

Už nech je tá “trúba” na smetisku dejín …

27.03.2023

Vasilisa Premúdra alias bábkoherečka opäť perlila.Smutné je,že ani moderátor nepochopil,čo je podstatou diskusie a prizeral sa monológu “kráľovnej” hlúpych výrokov … Akoby nám nestačila hanba z produkcie intelektuálnej “pornografie”,kde sa vieme dokonale zosmiešniť aj nomináciami kandidátov na odborné funkcie v rámci medzinárodných inštitúcií,hoci veľmi [...]

Usvedčení v priamom prenose – “demokrati” sú zlodeji a zradcovia !

22.03.2023

Asi by sa dalo skončiť nadpisom a poznámkou – ukázalo sa,že (podľa predpokladov) sme vedeli a vieme udržiavať a prevádzkovať lietadlá MIG-29 vo vlastnej réžii,ale údržba sa od začiatku (údajne pre nedostatok financií) zanedbávala alebo sa na jej realizáciu uzatvorili nevýhodné zmluvy (a preto boli ruskí technici na Slovensku) A len sa potvrdilo,že od roku 1990 sa [...]

čistička odpadových vôd, Nemecká, odtok

Hron poškodzuje toxická voda. Štát čističku platiť odmieta, „potiahne“ už len mesiac

31.03.2023 14:13

Hroziacu ekologickú haváriu v obci Nemecká oddialili o ďalšie štyri týždne. Situácia sa opakuje, starosta hovorí o začarovanom kruhu.

Russia Belarus

Lukašenko: V Bielorusku môžu byť umiestnené ruské strategické jadrové zbrane

31.03.2023 14:09

Lukašenko tiež vyzval na "prímerie na Ukrajine" a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou "bez kladenia podmienok".

ZHROMAŽDENIE: Odsúdenie nenávisti voči LGBTI

Skupina poslancov vyzýva Hegera zrušiť štandardy pre transrodových ľudí

31.03.2023 13:26

Podpísaní poslanci tvrdia, že usmernenia a postupy sa netýkajú iba liečby.

škola, učitelia, vyučovanie,

Ministerstvo školstva vybralo 40 pilotných škôl, ktoré budú od septembra učiť po novom

31.03.2023 13:13

Pre vysoký záujem sa rezort rozhodol v prvom roku zavádzania zapojiť vyšší počet základných škôl, ako sa pôvodne plánovalo.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,417
Celková čítanosť: 9009234x
Priemerná čítanosť článkov: 3727x

Autor blogu