Odchod z NATO, obmedzenie právomocí Bruselu

NATO ešte nikde na svete neprispelo k nastoleniu mieru, naopak jeho členské krajiny sa pravidelne a beztrestne podieľajú na vzniku rôznych konfliktov … v prípade Bruselu sa o rovnoprávnosti len hovorí, realitou je však zvýhodňovanie Londýna, Paríža či Berlína pred ostatnými …

Londýn má dnes toľko výnimiek, že Brusel nemá žiadny dosah na dianie v ostrovnej monarchii … a navyše, žiada o udelenie ďalších, výmenou za zotrvanie v únii, čo je už vyslovená fraška. Berlín vykrikuje o dodržiavaní pravidiel, ale sám ich obchádza kedykoľvek, keď sa mu to hodí. Paríž je už dávno len poskokom Londýna, Berlína a Washingtonu, a keby sa teraz zobudil napr. de Gaulle, dal by zrejme polovicu francúzskych predstaviteľov zastreliť za vlastizradu.

Ak nezastavíme šialenstvo, ktoré sa rozpútalo vo svete práve zásluhou údajne demokratických veľmocí, čoskoro na to doplatíme. Nepokoje na Blízkom východe majú na svedomí výhradne členské krajiny NATO, presnejšie Londýn a Washington, ktoré v snahe o obnovenie či vybudovanie impérií ničia všetko, čo sa im nepodriadi. Ozýva sa nejeden hlas, že ešte nikdy nevládla v arabských krajinách taká nenávisť voči európskej kultúre, ako práve dnes. Nie je to žiadna náhoda. Je to následok dlhoročného zasahovania do vnútorných záležitostí týchto krajín, opakovaného hospodárskeho i politického vydierania.

Kolektívna bezpečnosť v Európe, založená na NATO, je absurdnou víziou, vysloveným podvodom na obyvateľstve členských krajín, ktorým manipulujú a strašia ho ruským bubákom, aby odôvodnili dlhoročný pobyt amerických vojsk na európskom kontinente. Sú to okupanti, nie spojenci !

Je potrebné, aby v záujme mieru bolo NATO rozpustené, americké vojská vyhnané z európskeho kontinentu, a vytvoril sa skutočný európsky bezpečnostný systém, ktorý bude plne pod kontrolou európskych krajín, riadený výhradne v ich záujme, bez ohľadu na záujmy Bieleho domu. A hlavne – neoddeliteľnou súčasťou tohoto systému musí byť aj Rusko, lebo jedine pri jeho účasti môže naozaj fungovať.

EÚ sa musí zmeniť na ekonomické partnerstvo krajín, bez priameho dosahu na ich vnútorné záležitosti a bez akýchkoľvek nástrojov na ich ovplyvňovanie. Žiadna federalizácia či iné nezmysly – ak nám bola na príťaž česko-slovenská federácia, len naozajstný vlastizradca môže obhajovať odovzdanie právomocí nejakému trápnemu snemu kdesi v Bruseli.

Základom prosperity každej krajiny je nezávislosť, maximálna (možná) sebestačnosť a riadenie krajiny odborníkmi na základe záväzných a dlhodobých plánov rozvoja, bez ohľadu na to, koho postavia do čela krajiny – voliči.

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

koronavírus očkovanie  vakcína

Vakcíny na nový variant COVID-19 budú dovezené v stanovených termínoch, informoval rezort zdravotníctva

02.09.2025 18:10

A to v druhej polovici septembra a následne aj v priebehu októbra.

vlk, canis lupus

Enviroorganizácie vyzývajú poľovníkov, aby sa nepridali k lovu vlka

02.09.2025 18:04

Ochranárske organizácie odsudzujú rozhodnutie ministerstva pôdohospodárstva, ktoré na najbližšiu poľovnícku sezónu povolilo odstrel 74 vlkov.

Vysoké Tatry / Hory / Príroda /

Slovenský horolezecký spolok James kritizuje priebeh výberového konania na chatárov vo Vysokých Tatrách

02.09.2025 17:54

Výmena chatárov na Chate pod Rysmi a Téryho chate sa stretla s veľkou vlnou kritiky zo strany verejnosti.

štafetový protest Slovenské kultúrne povstanie

Aneta Büdi skončila na poste riaditeľky Správy rezortných zariadení

02.09.2025 17:50

Rezort kultúry hovorí o pochybení pri kúpe pozemku v Novej Polhore pre nový centrálny depozitár.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,449
Celková čítanosť: 10066176x
Priemerná čítanosť článkov: 4110x

Autor blogu