The Brussels vagabonds

Veru, lepšie by vyzerala skratka BV, než EÚ. Dopkonale by charakterizovala spoločnosť, ktorá “ túži “ po celosvetovom mieri. Takom svojskom – podľa hesla “ Zahoďte zbrane, budeme žiť v MIERI s NAMIERENÝMI raketami na vás “ … pre istotu.

Bývalý sused skončil v liečebni pre duševne chorých. Ocitol sa tam po niekoľkých zásahoch mestskej polície, ktorú pravidelne privolával na susedu, ktorá sa opierala o spoločný plot medzi záhradami. Cítil sa ohrozený … len zabudol podotknúť, že počas opierania o plot hádzal po susede kamene a papeky … však o nič nejde, hovoril, ja som mierumilovný človek a nikdy by som nikomu neublížil … veru, naozaj bol MIERUMILOVNÝ … ako Brusel.

Podobne vidím aj úniu … 23. marca 2003 sa E. Kukan vyjadril, že vojna v Iraku je jediným východiskom, pretože inak by Irak ostal hrozbou pre svetovú bezpečnosť. Dnes ten istý človek v obdobnom prípade volá po mieri – takže si skúsme spomenúť niekoľko faktov.

1. Irak mohol mať jedine tie zariadenia na výrobu ZHN z roku 1987, ktoré mu predala Reaganova administratíva.

2. Nikdy sa nenašli žiadne ZHN, o ktorých hovoril vojnový zločinec G.W.Bush

3. Irak nenapadol nikoho z aliancie, ktorú viedli USA

Hoci celý svet priznal, že G.Bush a T. Blair podviedli svetové spoločenstvo, a E. Kukan tvrdil vo svojom stanovisku k vojne v Iraku, že jeho postoj nie je servilný – nikdy nedokázal verejne priznať, že vojna v Iraku bola genocídou a zločinom na irackom ľude, ktorého sa dopustili predstavitelia “ spojencov “ Slovenska. Píšem slovo spojencov v úvodzovkách, lebo aj Irak bol krátko predtým spojencom USA a Veľkej Británie … počas ťaženia proti ZSSR, keď nevadilo ani brutálne vládnutie klanu okolo S. Husajna. Však účel svätí prostriedky, nie ?

Na druhej strane si vezmime súčasnú Ukrajinu 

1. V krajine došlo ku krvavému prevratu

2. Nová vláda bola schválená poslancami pod hrozbou samopalov

3. Na čele vlády sú banditi, ktorí obdivujú fašistov a majú krvavé ruky

Výsledkom bol zásah Ruska na Kryme a E. Kukan hovorí o neprijateľnom správaní Ruska, ktoré pošliapava túžbu únie po mieri na kontinente a zneužíva svoje postavenie. A volá po sankciách proti Rusku, pokiaľ prezident Putin nepremiestni vojská na ruskom území tak, aby sa to páčilo aj Bruselu …

Priznám sa, vo svetle správania E. Kukana vidím jeho niekdajšiu prehru v prezidentských voľbách ako obrovské víťazstvo slovenského ľudu. Pri predstave, že tento politický chameleón sa mohol stať slovenským prezidentom, ma napína od zhnusenia ….

_______________________________

Na jednej strane hovorí Brusel o rokovaniach, na strane druhej napína svaly a vyhráža sa – Rusko si musí plniť svoje záväzky aj napriek tomu, že … (cestou ku klientom kradne Ukrajina ruský plyn) …. je to presne to isté, akoby vám niekto chcel zobrať exekúciou majetok, lebo ste nezaplatili splátku úveru (keďže poštár cestou peniaze ukradol) … veru, páni, povedzte mi úprimne – nemáte pocit, že v Bruseli rozhodujú idioti, ktorých po narodení vyhodili naradovaní tatkovia trikrát nad hlavu, ale chytili len – raz ? Hoci – je tu aj iná možnosť … maminky sa nudili a pohadzovali si novorodencov na pupočnej šnúre ako slávne jojo a nechtiac ich párkrát bachli hlavičkou o zem … ktovie ?

Bruselskí vagabundi … dnes prosia Rusko na čele so strapatou tetou, aby im zachránilo zadky na Ukrajine … hoci oficiálne broja proti imperiálnej politike rovnakej krajiny …

Išiel raz tchor na vandrovku … vošiel do Viedne a všetci utiekli s krikom,. fuj … ten tchor smrdí … to isté zažil aj v Budapešti, či ďalších troch mestách … až prišiel do Bruselu a ……………… po týždni z mesta vybehol zúfalý tchor a kričal – fuj, v tom Bruseli to strašne smrdí

Korupciou … prisluhovačstvom …. zradou …. a predajnosťou ….

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

polícia smrť jazda štvorkolka muž vyšetrovanie

Dopravnú nehodu štvorkolky v Červenom Kameni neprežil muž, spolujazdkyňa sa zranila

28.04.2025 12:14

U 55-ročného muža nariadili pitvu, v rámci ktorej budú zisťovať aj prítomnosť alkoholu.

more, pláž, dovolenka, večer, cestovanie, meditácia,

Český 'duchovný vodca' opäť v akcii: Tajné rituály, sexuálne praktiky a manipulácie pokračujú. Bývalý Guru Jára zarába milióny

28.04.2025 12:00

Osobné stretnutie s vodcom skupiny bolo vyhradené len pre úzky okruh vyvolených.

mosti na liptove

NDS rekonštruuje sedem mostov naraz. To nie je všetko, spúšťa opravy ďalších deviatich

28.04.2025 11:40

Národná diaľničná spoločnosť za prvé mesiace roku 2025 začala práce na siedmich mostoch, aktuálne štartuje s opravami na ďalších deviatich.

Robert Fico

Fico ide diskutovať na Oxford, uctí si letcov. Podľa PS britský premiér stretnutie s ním odmietol

28.04.2025 11:19, aktualizované: 11:31

Predseda vlády odcestuje v utorok na neformálnu návštevu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,447
Celková čítanosť: 9888126x
Priemerná čítanosť článkov: 4041x

Autor blogu