. .. . alebo kapusta za štyri jevri ? ??

Zhíkla suseda pri pokladni, keď platila za hlávku kapusty. Akosi som si nevšimol nič, okrem červenej hlávky … ale som sa uškrnul.

Je ti to k smiechu, pobúrene zvolala. Áno, je … však si spomeň Žofka, ako si tlieskala a volila kedysi podvodníka, ktorý všade vykrikoval, že netreba pestovať, keď sa dá lacno doviezť. A lacný dovoz skončil, keď stratil kvalitnů domácu konkurenciu a tak máme dnes pulty preplnené predraženým … neraz aj odpadom.

A musíme bojovať v únii, aby nerobili zo Slovenska – smetisko. A tak dnes kupuješ kapustu za štyri jevri. Niečo s tým treba robiť, zvrieskla Žofka. Veru, vráť sa na svoje políčko, vezmi motyčku a pracuj. A čo spravím s tým hypermarketom, čo na mojej roli stojí ? Nazlostila sa ešte viac.

Veru, na našej úrodnej pôde stoja hypermarkety, automobilky, alebo sa platí vlastníkom za to, že pestujú burinu, aby nekonkurovali dovozcom.

Okrem toho máme ambulancie preplnené pacientmi s rôznymi alergiami, pretože na neobrábaných poliach rastie kde-čo, a veru aj to, čo sa kedysi nemilosrdne likvidovalo. Čomu sa vlastne divíme, keď sme dali moc do rúk podvodníkom, hlásajúcim, že štát je zlý vlastník (nečudo, keď bol v ich rukách, však) ? Čomu sa divíme, keď o morálke hovoria rôzni hochštapleri, podvodníci a iné “elity” národa, hrnúce sa k moci, aby (náhodou) neskončili v base ?

Tak to už medzi krepáňmi chodí, nie ? 

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Kobra 11, Košice, nebezpečná jazda, mReportér

VIDEO: Takéhoto kaskadéra ste ešte nevideli. Vodičov obiehalo auto s mužom na streche

27.08.2025 05:00

Zábery priamo z auta zachytil mReportér Jaroslav.

polícia, policajná páska

Polícia vyšetruje smrteľnú nehodu českého jazdca na okruhu v Orechovej Potôni

26.08.2025 23:35

Polícia vyšetruje okolnosti smrteľnej nehody, ktorá sa stala v utorok na pretekárskom okruhu v obci Orechová Potôň.

Izrael, rukojemníci, demonštrácia, Gaza

Státisíce ľudí v Izraeli žiadali prepustenie rukojemníkov a koniec vojny v Gaze

26.08.2025 23:27

Na demonštrácii v izraelskom Tel Avive vyjadrili davy ľudí solidaritu s rukojemníkmi, ktorých zadržiavajú militanti Hamasu v Pásme Gazy.

kamión

Preťažené autá sú „strašiakom“ opravených ciest. Vážiť ich môžu len policajti, no pridať sa chcú aj župy

26.08.2025 20:00

Situácia je neúnosná, treba ju riešiť, hovorí starosta obce Vidiná poukazujúc na kamióny, ktoré miestnym strpčujú život. Denne musia čeliť hluku, prachu a silným vibráciám.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,449
Celková čítanosť: 10057123x
Priemerná čítanosť článkov: 4107x

Autor blogu