Založ si blog

Opantaný nenávisťou a zlobou

Dať moc do rúk človeku, ktorým lomcuje zloba a nenávisť, je najhoršia možná voľba. Rovnako zlou voľbou je zverenie moci do rúk ukážkovým „dobráčikom“ od kosti … akosi to nikdy nevedie k lepším výsledkom. Nie, naozaj neviem, prečo tomu tak je …

Banskobystrický kraj … mnohí oslavovali, keď sa podarilo otočiť kolesom politického osudu, a M.Kotleba skončil ako predseda BBSK. Lenže, akosi zavládlo ticho, ak teda nerátame niekoľko bombastických odhalení o činnosti kraja pod M.Kotlebom, ktoré tiež viac-menej vyšumeli. O čosi neskôr sa objavilo niekoľko informácií o zmenách platových podmienok a odmeňovania, a opäť – ticho. Prínos voľby J.Luntera pre bežného obyvateľa kraja ? Neviem, ale zatiaľ nevidím nič hmatateľné. Skôr mám pocit, že jediným cieľom volieb bolo odstavenie M.Kotlebu, obnova tokov financií do kraja … priznám sa, neviem, kto nariadil opravy ciest po zime, ale spôsob ich výkonu nepokladám za nič iné, len plytvanie financiami. Nehovoriac o tom, že už z minulosti museli kompetentní pochopiť, o čom je vyrezanie poškodeného miesta a zasypanie asfaltovou drťou (alebo ako to mám nazvať) – stačí pár týždňov a výtlk je späť, v oveľa väčšom rozsahu. Ak to nevidia alebo nevedia, čo činia – nemajú na svojich miestach čo robiť, len plytvajú verejnými financiami. A hoci sú zodpovední, robia to – nezodpovedne, pretože ich nikto za to nepotrestá.

Zloba a nenávisť dostali do parlamentu ľudí, ktorí by tam nemali mať v slušnej spoločnosti miesta … a predsa sa nájde niekoľko desiatok „veriacich“, že neslušný, vulgárny a zákerný človek môže budovať – slušné Slovensko. Keď som bol dieťa, hovorievali mi, že krčmová reč nepatrí na oficiálne miesta, a niekto, kto zastáva funkciu, mal by v prvom rade reprezentovať tých, ktorí mu dali dôveru …

Pozorujem a premýšľam – kam vlastne smeruje Slovensko ? Aká je vlastne budúcnosť národa, ak o slušnom Slovensku a jeho budovaní hovoria ľudia, ktorí porušujú zákony, hoci ešte nie sú pri moci ? Ako sa budú správať, ak moc získajú ? Či si to niekto pripúšťa, alebo nie – ak politik niekoho z čohokoľvek obviní bez dôkazov, je rovnaký zločinec ako tí, ktorí obývajú naše väznice. Ak niekto zastáva niekoľko verejných funkcií súčasne, hoci jeho deň má rovnako dvadsaťštyri hodín, ako deň každého iného človeka, je rovnaký klamár a zlodej, ako tí, čo obývajú naše väznice. A vôbec nezáleží na tom, či svoj plat prevezme alebo rozdá ľuďom v núdzi. Ľudia neprispievajú na mzdy verejných činiteľov, aby sponzorovali charitu. Platia, a právom očakávajú adekvátnu protihodnotu. Akú prácu môže pre daňového poplatníka odviesť človek, ktorý je poslancom NR SR, poslancom VÚC a primátorom mesta ? Aká bude kvalita tejto práce ? A toleroval by aj vám zamestnávateľ, keby ste pracovali podobným spôsobom ? A čie záujmy vlastne reprezentuje podobný funkcionár – obyvateľov mesta, obyvateľov VÚC alebo obyvateľov Slovenska ? Asi nebudem ďaleko, ak poviem – reprezentuje len svoje vlastné, čisto sebecké záujmy. Nič viac, nič menej.

Pri moci máme dnes ľudí, deň za dňom zaplavených novými a novšími odhaleniami. Čím ďalej horšími … a vymeniť ich chcú ľudia, ktorí už teraz klamú a porušujú zákony, hoci oni sa oháňajú všemocným slovom pravda … a konajú tak v istote nedotknuteľnosti, zaistenej poslaneckou imunitou. Síce oklieštenou, ale stále funkčnou. Skúste sa zamyslieť, aký by bol prínos poslancov súčasnej opozície (nebudem strácať čas ich menovaním, bola by to záplava mien), ak by niesli zodpovednosť za každé vyslovené slovo ? Koľkí už dnes sotva prerieknu, a koľkí dnes vykrikujúci, by vtedy len tíško – mlčali ? A čo by vlastne urobili pre svojich voličov, ak by nemohli denne a neobmedzene vykrikovať rôzne vulgárnosti a nepodložené obvinenia ? Koľko slušnosti môžu priniesť títo ľudia ?

Hlas ľudu na námestiach ? Kdeže … ak by sa naozaj ozval ľud, vyzeralo by všetko inak, a nikto … naozaj nikto by z niečoho podobného nebol nadšený. Pretože každý protest ľudu prináša aj nepríjemné, sprievodné udalosti … napríklad násilie, ako je tomu na Ukrajine.

Až stotisíc ľudí protestovalo … až ? Nemali by sme sa zamyslieť a opýtať skôr inak – prečo protestovalo len stotisíc ľudí ? Však Slovensko má vyše päť miliónov obyvateľov, nie ? Tak prečo len stotisíc ? Ostatní sú spokojní ? A keby sme obrátili pohľad inak – ako je vôbec možné, že opozičným bojovníkom „za slušné Slovensko“ verí LEN stotisíc ľudí ? Prečo na podobné manifestácie potrebujú niekoľko slovenských miest, ako je vôbec možné, že ani tradične proti Ficovi naladená Bratislava sa nezmôže na protest, čítajúci stotisíc duší ? Pretože práve v našom hlavnom meste by sa niečo podobné dalo právom očakávať.

Odpoveď na pochybnosti ? Ľudia už neveria. Neveria, pretože naleteli v novembri 1989, naleteli aj na jeseň 1998, naleteli pri vstupe do EÚ … skončili po rozhodnutí o nich a bez nich v NATO, ktoré je zaťahované rôznymi vojnovými štváčmi do konfliktu s Ruskom. Po rozkradnutí a výpredaji štátneho majetku ich nútili uskromniť, aby sa neskôr – skladali na cudzie dlhy Grécka a iných ? Kto by v novembri 1989 súhlasil, aby sme sa presunuli zo sovietskeho područia do amerického ? Kto by vtedy súhlasil, aby sme sa vzdali vlastnej meny, alebo zavesili vedľa štátnej vlajky kus modrej látky, symbolizujúcej bezmenný a chamtivý spolok ?

Prečo sa nechávame manipulovať ľuďmi, s ktorými lomcujú chamtivosť, zlosť a nenávisť ? Prečo im nepovieme – stala sa ti krivda ? Sťažuj sa podľa zákona a nevyhováraj. Koľko charakteru má v sebe niekto, kto najprv využije niekoho pre svoje záujmy a potom ho nechá niesť následky ? Skúsme sa zamyslieť – je naozaj náš štát v takom katastrofálnom stave (mám na mysli hlavne políciu, prokuratúru a súdnictvo), alebo je to skôr o tom, že nekonajú podľa niekoho predstáv a preto sú zlé ? Kde je pravda ? Nie je to náhodou tak, že volení funkcionári nemôžu konať – nie však pre korupciu v justícii – ale skôr preto, že klamú a vymýšľajú, robia intrigy ? Alebo naozaj niekto verí, že napríklad členovia rôznych pochybných spolkov (nielen) z Talianska sem prišli až po roku 2006 ?

Nenávisť a zloba ? A slušné Slovensko ? Nie, rozhodne nemajú spoločnú cestu. Slovami klasika … len beštie tancujú na melódiu utrpenia a bolesti iných 

 

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554955x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu