Aké je pozadie strachu politikov z Kotlebu ?

Niekto povie, že Kotlebov extrémizmus, ale myslím si, že problém je niekde inde. Mám na to viac dôvodov – a tým hlavným sú podľa mňa rôzne škandály a škandáliky, ktoré predošlé garnitúry úspešne zametali pod pokrovec.

Keď sa pozrieme na právomoci župana a previazanosť s poslancami, veľmi rýchlo zistíme, že aj v prípade úspechu by bol Kotleba skôr – sám vojak v poli. Obkolesený nepriateľmi, závistlivcami a podrazákmi – navyše, s dlhoročnými skúsenosťami v intrigách a klamstvách. Z hľadiska občanov, ktorí majú obavy z extrémizmu, by bol Kotleba nebezpečný asi tak, ako mravec pre slona. Problém bude niekde inde.

Takže z toho vyplýva, že majú obavy z jedinej oblasti, kde by mohol byť Kotleba naozaj nebezpečný – oblasti kontroly nakladania s verejnými financiami. Skúsme si predstaviť, že by inicioval kontrolu hospodárenia samosprávneho kraja, a začal by loviť v mútnych vodách svojich predchodcov. Určite by si nenechal pre seba akékoľvek odhalenie – a povedzme si otvorene, nebolo by ich málo. Skôr naopak. A zrejme by ani neváhal s podávaním trestných oznámení – napokon, pomsta je sladká, nie ?

Kotlebova rétorika je neprijateľná, žiaľ, skrýva sa v nej množstvo pravdy o ľahostajnosti štátu k poctivým daňovým poplatníkom, a ich záujmom – ktoré sa politici zaväzujú chrániť, ale nikdy to neplnia. Alebo – plnia to podľa toho, ako sa im hodí.

Skúsme si predstaviť, že Kotleba by presadil uplatňovanie zákona o nelegálnych stavbách v plnom rozsahu. Kto by najviac utrpel ? Na prekvapenie by to neboli Rómovia. Prvým sporom by vznikol precedens, na ktorý by najviac doplatili rôzni zbohatlíci a špekulanti. Doplatili by na to rôzne „celebrity“, ktoré v pysku pred voľbami omieľajú zákony, poctivosť a slušnosť či morálku – a samozrejme po voľbách na to kašlú.

Sám vojak v poli je nebezpečný. Vojny síce nevyhráva, ale zanecháva za sebou veľa obetí, kým ho niekto zloží. A to sú skutočné príčiny strachu politikov z Kotlebu – on nemá čo stratiť, ale oni môžu stratiť veľa … aj slobodu.

 

Asi by som mal ísť voliť Kotlebu … celkom by ma zaujímalo, koľko hnoja by sa vyplavilo na svetlo sveta. Lenže – vyrobil vôbec niekto také Čižmiská, aby mi nenatieklo do ponožiek ? Asi nie …

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

Prezident Donald Trump a britský kráľ Karol III. v Bielom dome.

Kráľ Karol III. pricestoval do Washingtonu. Trump ho chce očariť Bielym domom, čajom aj večerou

27.04.2026 23:15

Karol a Kamila v stredu navštívia New York, kde si prezrú pamätník obetí 11. septembra 2001.

Malta / Valletta /

Na Malte sa 30. mája uskutočnia predčasné parlamentné voľby. Tamojší premiér hrá vabank

27.04.2026 22:44

Premiér avizoval, že v predčasných voľbách sa bude uchádzať o svoje znovuzvolenie.

Trump

Streľba na galavečeri Bieleho domu: padlo obvinenie z pokusu o atentát na Trumpa

27.04.2026 20:30

Strelca obvinili z pokusu o atentát.

Mali

Povstalci ovládli kľúčové mesto v Mali. Rusi svoj ústup zľahčujú

27.04.2026 20:20

Stiahnutie z Kidalu potvrdil v pondelok aj samotný Africký zbor kontrolovaný ruským ministerstvom obrany.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,461
Celková čítanosť: 10396703x
Priemerná čítanosť článkov: 4225x

Autor blogu