Laz pri Viedni doľava . ..

Americký viceprezident chodí na Ukrajinu, ako na klavír. Tri navštevy v krátkom čase, to o niečom svedčí. Dá sa podľa toho napríklad aj zistiť, koho a ako si jeho krajina váži. Vezmime si napríklad Slovensko, oddaného spojenca Bieleho domu. Najprv sem chodili demarše od čiernej diery Albrightovej, neskôr sme sa podriadili diktátu, ale … šéf z Bieleho domu sem zablúdil len účelovo – na stretnutie s Putinom.

Demokracia je proste založená na princípe – sme kamaráti, ak splníte naše požiadavky. Aspoň tá americká určite. Kto neplní príkazy, má smolu. Rovnako to platí aj v prípade volieb. Ak sa nevolí podľa manuálu Bieleho domu, máte smolu. Určite ste manipuloval s výsledkami, však nie je možné, aby národ chcel niekoho iného. Národ má čušať, alebo protestovať len na povel. Ináč dostane pendrekom. Názor ľudu je menej, ako prd vo vetre.

No, dosiahli sme naozaj pokrok. Predtým sme boli v lajne po krk, dnes nás už nevidieť.

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

USA Trump Vláda Zasadnutie

Koniec jadrovej hrozby? Trump zrazu hovorí o „veľmi dobrom vzťahu“ s Teheránom

16.04.2026 22:35

Irán podľa Trumpa súhlasil, že nebude mať jadrové zbrane viac ako 20 rokov.

NATO Babiš Rutte

České výdavky na obranu pod drobnohľadom: Rutte v Prahe riešil sporné percentá HDP

16.04.2026 21:47

Babiš na brífingu s Ruttem podotkol, že výdavky na obranu sú pre jeho vládu dôležité.

Switzerland Davos

Orbán poskytol emotívny rozhovor: Cítil som fyzickú bolesť a obrovské prázdno. Akoby sa zastavil čas

16.04.2026 20:39, aktualizované: 23:27

„Aj Fidesz sa musí zmeniť,“ vyhlásil Orbán.

NRSR rokovanie parlament

Od kritiky v EÚ až po zákaz solárií pre mladistvých: Čím žije slovenský parlament?

16.04.2026 19:55

Opozícia v pléne počas rozpravy k správe o členstve v EÚ kritizovala, že obsah správy sa nestotožňuje s krokmi vlády.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,460
Celková čítanosť: 10371053x
Priemerná čítanosť článkov: 4216x

Autor blogu