A kedyže, prepytujem . .. bude cvičenie NATO na území Spojených štátov ? No . .. nikdy

Nie, vôbec to nie je otázka mimo tému … americkí vojaci pravidelne chodia cvičiť na územie (nielen) členských krajín NATO, spoznávajú prakticky všetko, čo je spojené s obranou krajín a ich vybavením, ale opačne – to akosi nie je. No, možno som zle hľadal, ale spoločné cvičenie NATO na americkom území som veru nenašiel. Prečo ? Asi to bude tým, čo sa občas hovorilo ako ľudové … medzi silným a slabým, kde slabý podotkol – však sme priatelia, nie ? … a silný odpovedal – nie, ty si môj priateľ, ale ja tvoj priateľ – nie som.

Nuž, ktože ho vie … možno na tom niečo pravdy bude. Nedávno som debatil s jedným známym, ktorý do takýchto vecí trošku viac vidí, a čuduj sa svete, dozvedel som sa naozaj zaujímavé veci … napríklad, že cvičenie NATO na území USA nemôže byť, lebo je to príliš ďaleko od krajín, kde sa “ tvoria dejiny sveta „, a navyše to vraj zakazuje americká ústava. No … neviem, americkú ústavu podrobne nepoznám, vlastne o amerických zákonoch viem len skôr rôzne perličky … ako napríklad trest mesačného väzenia za močenie pri diaľnici, pretože správne sa má vytiahnuť rezerva z auta a na tú má šofér vykonať potrebu …. alebo v istom štáte zakazujú cyklistom, aby jazdili vyššou ako stokilometrovou rýchlosťou, čo by ani nebol problém, keby ten štát netrpel – akútnym nedostatkom kopcov, a absolútnou prevahou rovinatého terénu, ale pri tej spomienke si hovorím, že asi pri tvorbe zákona z Léta Páně predpokladali, že sa raz narodí L.Armstrong, a nechal si pri tvorbe zákona určitú rezervu, však jeden nikdy nevie, čo zhulený na pedáloch dokáže, no nie ?

Navyše si matne spomínam, že taká sovietska diktatúra, teda tá komunistická, úplne bežne robila spojenecké cvičenia aj na vlastnom území. Hoci je pravdou, že o sovietskej ústave som počul, vraj mala údajne len dva články. Prvý vraj hovoril, že generálny tajomník UV KSSZ (alebo prvý tajomník) má zásadne a vždy pravdu, a druhý článok hovoril, že ak by ju aj nemal, obyvatelia ZSSR (lebo napriek niektorým tvrdeniam rôznych degešov to neboli len Rusi) majú právo i povinnosť držať papuľu, lebo platí článok prvý … neviem, nie som ani Rus, ani Soviet … nemôžem potvrdiť, alebo vyvrátiť.

Ináč dnešná Emerika (ako mi nedávno povedal jeden “ vzdelanec „) a niekdajší Sojuz majú spoločného viac, než sa na prvý pohľad zdá … napríklad taký Stalin a Kennedy by mohli byť bratia v smrti, pretože u prvého sa báli pozrieť, či je už mŕtvy a u druhého sa dodnes boja povedať, na čo (presnejšie na koho príkaz) – zomrel. Jasné, však vieme, že ho trafil kus pokrokového olova, ktoré vedelo vyberať zákruty a prelietať kosťami bez poškodenia, len akosi tomu neveríme, lebo na rozdiel od Armstronga – nie sme stále zhulení. Vlastne, v tejto krajine začali byť ľudia verejne zhulení až vtedy, keď sa otvorili hranice … hoci, otvorene sa priznám, keď čítam niektoré zákony, tak často mám pocit, že zákonodarcovia sú v tomto stave akosi – permanentne.

Ale priznám sa, vôbec sa nedivím, že tie vojenské cvičenia sa nikdy nerobia na americkom území. Americká administratíva je totiž povestná “ v rekvalifikácii “ spojencov na nepriateľov, takže si musí prirodzene kryť chrbát. Stačí spomenúť Irak, Panamu, a iné krajiny … napokon, čo ak by sa rozhodli napadnúť Ameriku z vďačnosti za rok 1956 Maďari ? Lebo tí nikdy nezabúdajú, a dobre si pamätajú, kto ich najprv podpichol na povstanie a potom nechal topiť v krvi … bez pomoci. Možno aj preto dnes Viktor drží hlavu vzpriamene a vysoko, lebo ako jeden z mála politikov pochopil, že kýbel výkalov na krku pôsobí nielen nevábne, ale aj môže človeka zadusiť … a sotva pomôže, že na kýbli je vytlačená tá slávna vec s hviezdami a pruhmi. No, len tak na okraj, jeden “ znalec “ pomerov tvrdí, že tie hviezdy na tej veci znamenajú, koľkým sa pred očami zaiskrilo, keď nechceli pochopiť, ako im Veľký Biely Otec vo Washingtone chce dobre, keď sa ich snaží – ovládnuť. A tak ich presviedčal kyjakom, no tým … čo sa s ním odbíja tá biela loptička.

Nedávno sme sa s kamarátom tak rehotali, až nám slzy tiekli. Povedal, že celá politika smrdí ako kýbel hnoja, no a ja som sa mu škeril do tváre, čomu sa diví, však väčšina politikov permanentne trčí z nejakého …. však viete, nie ? Ba niektorí sú tam už tak dlho, že si ani nevšimli zmenu farieb na prikrývke a ešte stále sa chovajú, akoby včera bolo – zajtra … hoci, pri pohľade na Slovensko mám často dojem, akoby dnes bolo pred – štvrťstoročím … ale to sa určite mýlim, však ?

Zhrnuté a podčiarknuté – cvičenie NATO na území Spojených štátov nikdy nebude, lebo hoci sme dnes ich kamoši (a oni naši určite nie sú), raz môžeme byť nepriatelia. A tí predsa nesmú poznať tajomstvá svojich dnešných … alebo budúcich … do hája, to je ale motanica … kašlať na to, lebo ak budem pokračovať, začnem mať rovnaké symptómy, akoby som bol Armstrongov kojný brat … a o to naozaj nestojím.

Tak teda … do vypitia (nie, nemajte obavy, pivo som prestal piť z fľašky s cumlíkom tesne po štyridsiatke)

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Durov

Zakladateľ Telegramu tvrdí, že šéf francúzskych tajných žiadal cenzúru rumunských konzervatívcov. Rozviedka to poprela

19.05.2025 17:12

Durovovo tvrdenie zverejnil aj Musk - jedna z rôznych vplyvných osobností americkej pravice, ktoré obvinili európske štáty z potláčania slobody prejavu.

Harrisová, Trump

Podporovali ju za peniaze? Trump sľubuje vyšetrovanie zapojenia celebrít do kampane Kamaly Harrisovej

19.05.2025 16:14

Harrisová sa počas svojej kampane snažila využiť popularitu celebrít ako Beyoncé, Oprah Winfreyová či Bruce Springsteen.

WHO  Tedros

Šéf WHO volal Ficovi. Požiadal ho, aby vláda zmenila svoje stanovisko k pandemickej dohode

19.05.2025 15:44, aktualizované: 17:25

Pokiaľ k hlasovaniu dôjde, slovenská delegácia má pokyn pandemickú dohodu nepodporiť, uviedol premiér.

Cirkev / Náboženstvo / Kňaz / Viera /

Košický súd odsúdil bývalého diakona za sexuálne zneužívanie 13-ročného chlapca

19.05.2025 15:08

Odsúdil ho na tri roky odňatia slobody s podmienečným odkladom na dva roky.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,447
Celková čítanosť: 9910092x
Priemerná čítanosť článkov: 4050x

Autor blogu