Každý si svoju (bandu) platí . ..

Len „demokrati“ nevedia akosi prehltnúť, že ich nástrojmi sa môže bojovať aj proti ich záujmom.

Nerobím si ilúzie, kto a odkiaľ peniaze berie. Odjakživa platilo, že čo nejde dosiahnuť zbraňou, dá sa riešiť peniazmi a bude to platiť aj naďalej. Pobúrenie nad tým, že napríklad M.Kotleba by mohol mať peniaze z Ruska, je skôr takou fraškou pre menej informovaných, nič viac.

Pretože môžeme začať aj sankčným zoznamom EÚ, kde sa ocitlo mnoho súkromných osôb z Ruska, ktoré aktívne nepôsobia v politike, a jedinou hrozbou z ich strany je obchodná činnosť, ktorou môžu konkurovať „vyvoleným“ v Bruseli – a tak bol Krym vítanou zámienkou. Možno by skôr prospela otázka, prečo podobnou zámienkou nebol Irak, Líbya, Sýria či Afganistan, kde došlo k rozvratu štátu len na základe záujmov Bieleho domu.

Každý by sa mal starať najmä sám o seba … pokiaľ zasahuje do záležitostí iných, musí rátať aj s následkami.

Taká je realita nielen dneška. Napokon, stačí si spomenúť, že Slovensko bolo svojho času čiernou dierou Európy len preto, že zahraničným nadnárodným spoločnostiam sa ho nedarilo kolonizovať. Mečiarovi praktiky boli tiež len zámienkou, ak by tomu bolo inak, nemala by dnes významnú pozíciu v OSN – Saudská Arábia. Pretože o praktikách vládnutia rodinného klanu v tomto štáte nemohol ani len snívať tak Mečiar, ako aj ruský prezident Putin. Keďže je však Rijád poslušným a hlavne nenahraditeľnými spojencom v regióne, ktorý sa navyše poľahky zaobíde bez „spojenca“ z Bieleho domu – tak stačí zavrieť oči, alebo sa pozerať iným smerom.

O čom je teda dnešný svet ? O pokrytectve s názvom – demokracia.

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Donald Trump

Prekročenie právomocí: Ako chcel Trump zmeniť ikonické kultúrne centrum a prečo narazil na súde

29.05.2026 23:22

Počas svojho prvého funkčného obdobia Trump Kennedyho centrum väčšinou ignoroval.

Ruský prúdový dron Geran-4

Ako sa ruský dron ocitol v rumunskom pohraničí? Zmene kurzu predchádzal zásah protivzdušnej obrany

29.05.2026 22:52

Rumunský prezident sa domnieva, že Európa ako celok čelí nedostatku moderných systémov protivzdušnej obrany proti dronom.

Indiana, balón, teplovzdušný balón

V Košiciach sa zrazili teplovzdušné balóny, jeden núdzovo pristál

29.05.2026 21:02, aktualizované: 21:42

Po náraze jeden z balónov núdzovo pristál na ceste pred obchodným centrom.

Donald Trump

Irán: Trumpove vyjadrenia o potenciálnej dohode sú zmesou pravdy a lží

29.05.2026 19:37, aktualizované: 20:25

Agentúra sa vyjadrila aj k Trumpovmu tvrdeniu, že Washington a Teherán spolu zlikvidujú obohatený urán v Iráne.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10542874x
Priemerná čítanosť článkov: 4282x

Autor blogu