Založ si blog

Klobúk dolu, Most-Híd

…Kedysi som napriek neľúbosti niektorých ľudí napísal, že B.Bugár je jediným politikom na Slovensku. Politikom v zmysle slova samotného, s vystupovaním a správaním, ktoré zodpovedajú postaveniu.
B.Bugár a jeho strana MOST-Híd opäť ukázali slovenským politickým stranám, ako by asi malo vyzerať vystupovanie a správanie politikov, či poslancov NR SR. Iste, sotva môžeme čakať niečo normálne od ľudí, ktorých rétorika je založená na nenávisti, krivých obvineniach či falošnom správaní.
Tlačová konferencia B.Bugára v mene jeho strany presne zodpovedala predstave o vyslovení názoru a poskytovaní informácií širokej verejnosti. Krátke, jasné a zreteľné vyjadrenie predsedu strany, jednoznačné a argumentami podložené stanovisko k súčasnej situácii, jasné odpovede na položené otázky. Iste, aj napriek tomu sa objavil niekto, kto jasnému vyjadreniu neporozumel, ale to je už daň za to, že žurnalistikou sa môžu živiť aj ľudia, ktorí nerozumejú tomu, čo – počujú.
V roku 2006 som si želal, aby vládnutie R.Fica netrvalo dlho. Mal som na to viac dôvodov, pre ktoré som sa roky odmietal vyjadrovať na jeho adresu, hoci aj napriek averzii voči jeho osobe uznávam, že sa mu na slovenské pomery podaril ojedinelý projekt politickej strany. Ale jeho vtedajšie spojenie s V.Mečiarom, ktorého predtým jednoznačne odmietal, a utvrdilo v presvedčení, že ak ide o moc – je povolené všetko.
Chápem, prečo R.Fico odmietol pristúpiť na návrh B.Bugára, ktorý bol výsledkom rokovaní v rámci strany Most-Híd. Súčasná situácia je vážna, a pre stranu R.Fica doslova kritická. Na jednej strane hovoria prieskumy o pomerne stabilnej podpore voličov, na strane druhej sa objavuje čoraz viac prešľapov zo strany rôznych členov strany, a vďaka mohutnej a neférovej mediálnej kampani sa postavenie R.Fica otriasa v základoch. Ale za súčasný stav si môže hlavne sám. Začal žiť v ilúzii, že jeho postavenie je neohroziteľné, a nech sa bude diať čokoľvek, vždy a o všetkom rozhodne on sám, bez ohľadu na názory spoločnosti.
Po rozhodnutí koaličného partnera, strany Most-Híd, by bolo pre R.Fica najlepšie, ak by svet vrcholovej politiky opustil. Iste, neodíde na vrchole slávy, túto chvíľu premeškal už dávnejšie, ale ešte stále môže odísť v relatívnom pokoji. Navyše, nemusí mať obavy z úspechu svojich oponentov, R.Sulík ani I.Matovič nemajú schopnosti na to, aby dokázali vyhrať voľby a dlhodobejšie viesť Slovensko. V podstate sa dá povedať, že je u nich možné predpokladať jednorazový a náhodný úspech, ale rozhodne to nebude trvalý jav. A sotva to bude niečo, čo by prečkalo celé volebné obdobie, pretože na torpédovanie vzťahov a potápanie spoločnej lode sú obaja páni viac, než uznávaní odborníci. Takže sa dá oprávnene predpokladať, že koniec politickej kariéry R.Fica bude začiatkom konca politických kariér R.Sulíka a I.Matoviča. A súdiac podľa reakcií účastníkov rôznych diskusií, sotva kto bude za nimi plakať.
Čo bude ďalej, po vyjadrení stanoviska strany Most-Híd ? Nie som jasnovidec, ale …
R.Fico bude naďalej odmietať pristúpiť na návrh predčasných volieb zo strany B.Bugára. Naopak, očakávam, že na tento návrh pristúpi A.Danko a SNS, a spoločne s opozíciou odhlasujú vyslovenie nedôvery vláde a skrátenie volebného obdobia. A všetko skončí Pyrrhovým víťazstvom opozície, ktorá síce ukončí kariéru R.Fica, ale zaplatí za to vysokú cenu – vo voľbách sa nedostaví očakávaný úspech, a pozícia dnešných lídrov sa ešte viac oslabí. A pokladám za pravdepodobné, že slovenskú káru potiahne ešte istý čas vláda v demisii, kým sa nájde vhodné riešenie.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730486x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu