Založ si blog

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, súvisiace s výhodnou pôžičkou, ako aj s údajným ovplyvňovaním médií.

Pred súd sa nakoniec dostala len kauza pohostenia, kde bola obžaloba zamietnutá. A médiá nakoniec priznali, že celú kauzu okolo nemeckého exprezidenta umelo nafúkli. No Wulff mal toľko slušnosti, že odstúpil po odhaleniach a nečakal na to, ako dopadne vyšetrovanie, či prípadné súdne spory. Predstava, čo by sa dialo v Nemecku, ak by prezident mal vo vlastníctve majetok, o ktorý niekto záhadným spôsobom pripravil iného, alebo by sa objavili podozrenia s podivným financovaním kampane, spojené aj s uplatnením účinnej ľútosti (čo je podmienené priznaním viny), je prakticky nereálna, pretože k niečomu podobnému by v Nemecku nemohlo dôjsť.

Na Slovensku je to tak. K podobným veciam dôjde a napriek všetkému chcú dotknuté osoby, v danom prípade prezident Kiska, čakať na rozhodnutie súdu. Na druhej strane im to nebráni, aby sa postavili do pozície morálnych autorít a súdili iných. A médiá ich v tom výrazne podporujú. Ak porovnáme tlak, ktorý vyvíjali médiá na odstúpenie ministra vnútra R.Kaliňáka, a naopak ich postoj voči odhaleniam, ktoré súvisia s prezidentom, musíme si položiť otázku – čo je v pozadí tak rozdielneho prístupu ? Prečo bardi morálky denne nekričia – odstúpte, pán prezident ?

Snáď si môžeme pripomenúť, ako boli médiá pobúrené, keď bývalý prezident Gašparovič odmietol vymenovať J.Čentéša za generálneho prokurátora.

Pri podobnom postupe A.Kisku však boli médiá nadšené, ako zodpovedne pristúpil k vymenovaniu sudcov Ústavného súdu. Dvojaký prístup k jednej veci ? Bežný jav na Slovensku.

Výrok súdu v kauze pozemku popradského zubára Franca nepochybne príde. A z odhalených faktov sa dá očakávať, že nebude v prospech prezidenta. Čo následne urobí A.Kiska ? Skrúšene uzná výrok súdu a bude pokračovať vo výkone funkcie, či nebodaj kandidovať aj na ďalšie obdobie ?

Mali by sme sa konečne zamyslieť, čo symbolizuje post prezidenta. Čo reprezentuje hlava štátu a aký obraz Slovenska vo svete sa vytvára, ak sa na jednu vec používa dvojaký meter len preto, že je to v záujme politického boja. Záujem Slovenska má byť nadradený všetkému a kto to nechápe, nepatrí do verejnej funkcie.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503617x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu