Založ si blog

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, súvisiace s výhodnou pôžičkou, ako aj s údajným ovplyvňovaním médií.

Pred súd sa nakoniec dostala len kauza pohostenia, kde bola obžaloba zamietnutá. A médiá nakoniec priznali, že celú kauzu okolo nemeckého exprezidenta umelo nafúkli. No Wulff mal toľko slušnosti, že odstúpil po odhaleniach a nečakal na to, ako dopadne vyšetrovanie, či prípadné súdne spory. Predstava, čo by sa dialo v Nemecku, ak by prezident mal vo vlastníctve majetok, o ktorý niekto záhadným spôsobom pripravil iného, alebo by sa objavili podozrenia s podivným financovaním kampane, spojené aj s uplatnením účinnej ľútosti (čo je podmienené priznaním viny), je prakticky nereálna, pretože k niečomu podobnému by v Nemecku nemohlo dôjsť.

Na Slovensku je to tak. K podobným veciam dôjde a napriek všetkému chcú dotknuté osoby, v danom prípade prezident Kiska, čakať na rozhodnutie súdu. Na druhej strane im to nebráni, aby sa postavili do pozície morálnych autorít a súdili iných. A médiá ich v tom výrazne podporujú. Ak porovnáme tlak, ktorý vyvíjali médiá na odstúpenie ministra vnútra R.Kaliňáka, a naopak ich postoj voči odhaleniam, ktoré súvisia s prezidentom, musíme si položiť otázku – čo je v pozadí tak rozdielneho prístupu ? Prečo bardi morálky denne nekričia – odstúpte, pán prezident ?

Snáď si môžeme pripomenúť, ako boli médiá pobúrené, keď bývalý prezident Gašparovič odmietol vymenovať J.Čentéša za generálneho prokurátora.

Pri podobnom postupe A.Kisku však boli médiá nadšené, ako zodpovedne pristúpil k vymenovaniu sudcov Ústavného súdu. Dvojaký prístup k jednej veci ? Bežný jav na Slovensku.

Výrok súdu v kauze pozemku popradského zubára Franca nepochybne príde. A z odhalených faktov sa dá očakávať, že nebude v prospech prezidenta. Čo následne urobí A.Kiska ? Skrúšene uzná výrok súdu a bude pokračovať vo výkone funkcie, či nebodaj kandidovať aj na ďalšie obdobie ?

Mali by sme sa konečne zamyslieť, čo symbolizuje post prezidenta. Čo reprezentuje hlava štátu a aký obraz Slovenska vo svete sa vytvára, ak sa na jednu vec používa dvojaký meter len preto, že je to v záujme politického boja. Záujem Slovenska má byť nadradený všetkému a kto to nechápe, nepatrí do verejnej funkcie.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8652093x
Priemerná čítanosť článkov: 3595x

Autor blogu