Založ si blog

SMER-om za . . . Mečiar-om . . .

Kto naivne veril, že R.Fico dokáže prekročiť vlastný tieň a neopakovať chyby predchodcov – Mečiara a Dzurindu, veľmi sa mýlil. Dnes je už jasné, že SMER-SD stojí a padá na kulte osobnosti – a skončí úplne rovnako, ako HZDS a SDKÚ.

Fico je presvedčený, že SMER bez neho neprežije a upadne. Čoskoro zistí, čo bude skutočnou príčinou pádu jeho diela. Ak nájde odvahu, aby sa pozrel do zrkadla. Treba otvorene povedať, aké boli príčiny úspechu R.Fica a spol. vo voľbách 2012 a 2016. Rozhodne to nebola viera v sľuby, ktoré prichádzali zo straníckej centrály k voličom, ale len desivá predstava voličov, ako bude vyzerať Slovensko, ak sa dostane do rúk politikov, ako Sulík, Matovič a spol.

V každom prípade nie je prístup R.Fica ojedinelý, a na Slovensku môžeme hovoriť o bežnom jave. Veľmi podobným spôsobom funguje aj opozícia, napríklad SaS, kde myšlienková garnitúra už dávnejšie odišla. Niektorí sa naivne pokúšali nahradiť predsedu, iní pochopili, že SaS a liberálna politika majú pramálo spoločného. Stručne – demokracia je prípustná, ak nechcete stoličku šéfa.

Ak sa o to pokúsite, nezáleží na vašich schopnostiach, v konečnom dôsledku budete za sprostého, pretože ste nepochopili božskosť toho, koho miesto chcete získať.

Čo bude, ak pôjde SMER cestou predchodcov ? Dá sa predpokladať, že stiahne do priepasti aj svojich kritikov. Ich politika stojí a padá na boji proti SMER-u a jeho predsedovi, ale reálne plány na riadenie štátu nemajú. Ak teda nerátame rôzne návrhy, ktorým sami nerozumejú.

Ešte chvíľu budú mať terč na uspokojenie svojich vášní, ešte raz (možno) vyhrajú voľby SMER a Fico, ale potom príde koniec.

Pre všetkých … Fica i jeho kritikov. Aleluja …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Izrael údajne súhlasil s návrhom na uzavretie prímeria v Gaze

07.08.2022 17:06

Skutočnosť, že prebiehajú rozhovory o prímerí potvrdil aj zdroj z militantného hnutia Palestínsky islamský džihád.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8651862x
Priemerná čítanosť článkov: 3594x

Autor blogu