Založ si blog

SMER-om za . . . Mečiar-om . . .

Kto naivne veril, že R.Fico dokáže prekročiť vlastný tieň a neopakovať chyby predchodcov – Mečiara a Dzurindu, veľmi sa mýlil. Dnes je už jasné, že SMER-SD stojí a padá na kulte osobnosti – a skončí úplne rovnako, ako HZDS a SDKÚ.

Fico je presvedčený, že SMER bez neho neprežije a upadne. Čoskoro zistí, čo bude skutočnou príčinou pádu jeho diela. Ak nájde odvahu, aby sa pozrel do zrkadla. Treba otvorene povedať, aké boli príčiny úspechu R.Fica a spol. vo voľbách 2012 a 2016. Rozhodne to nebola viera v sľuby, ktoré prichádzali zo straníckej centrály k voličom, ale len desivá predstava voličov, ako bude vyzerať Slovensko, ak sa dostane do rúk politikov, ako Sulík, Matovič a spol.

V každom prípade nie je prístup R.Fica ojedinelý, a na Slovensku môžeme hovoriť o bežnom jave. Veľmi podobným spôsobom funguje aj opozícia, napríklad SaS, kde myšlienková garnitúra už dávnejšie odišla. Niektorí sa naivne pokúšali nahradiť predsedu, iní pochopili, že SaS a liberálna politika majú pramálo spoločného. Stručne – demokracia je prípustná, ak nechcete stoličku šéfa.

Ak sa o to pokúsite, nezáleží na vašich schopnostiach, v konečnom dôsledku budete za sprostého, pretože ste nepochopili božskosť toho, koho miesto chcete získať.

Čo bude, ak pôjde SMER cestou predchodcov ? Dá sa predpokladať, že stiahne do priepasti aj svojich kritikov. Ich politika stojí a padá na boji proti SMER-u a jeho predsedovi, ale reálne plány na riadenie štátu nemajú. Ak teda nerátame rôzne návrhy, ktorým sami nerozumejú.

Ešte chvíľu budú mať terč na uspokojenie svojich vášní, ešte raz (možno) vyhrajú voľby SMER a Fico, ale potom príde koniec.

Pre všetkých … Fica i jeho kritikov. Aleluja …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503476x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu