Aj Remišovej palica má dva konce

V online verzii denníka Hospodárske noviny som si prečítal článok o chate poslankyne V.Remišovej, ktorú poslankyňa neuviedla v majetkovom priznaní, pričom svoje konanie odôvodnila slovami (citujem z portálu)

Nedokončené stavby, nezapísané v katastri, sa do majetkového priznania neuvádzajú

Ľutujem, ale poslankyňa Remišová nehovorí pravdu, a naopak skúša zavádzať. Zákon č.357/2004 Z.z. v platnom znení hovorí v článku 7 bode 4,že majetkovými pomermi sa rozumie

1. Vlastníctvo nehnuteľnosti, vrátane bytu a nebytového priestoru (bod a)

2. Vlastníctvo majetkového práva alebo inej majetkovej hodnoty, ktorých menovitá hodnota presahuje 35-násobok minimálnej mzdy … (bod c)

Z vyššie uvedeného vyplýva, že aj rozostavaná nehnuteľnosť patrí do majetkového priznania verejných funkcionárov, a to bez ohľadu na fakt, či je alebo nie je zapísaná v katastri nehnuteľností.

Posledným kamienkom do mozaiky nepravdivého tvrdenia poslankyne Remišovej je fakt, že aj stavba nehnuteľnosti sa dá poistiť, čo by nebolo možné, ak by sa nedala charakterizovať tým, čo symbolizuje slovo “majetok”.

Záver ? Poslankyňu Remišovú trafila vlastná palica, a je úplne irelevantné, že poukazuje na prešľapy iných politikov, v prvom rade je sama povinná riadiť sa pravidlami, ktorých plnenie vyžaduje od iných.

 

 

 

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

Clintonová

Clintonová vypovedala v Kongrese. Žiada, aby Trump pod prísahou svedčil v kauze Epstein

26.02.2026 19:46

Clintonová vo svojej reči obvinila výbor, že sa venuje jej, aby odviedol pozornosť od Trumpa.

Dúbravka / Štadión /

Do štadióna polície sa zahryzli bagre. Projekt za milióny má pomôcť aj olympionikom

26.02.2026 19:15

Nový areál má byť pripravený do piatich rokov.

extáza, droga, liek, pilulka, tabletka

„Úžasný zážitok“ s extázou spred 37 rokov má dohru: ministra financií obvinili

26.02.2026 19:08

Bývalý minister sa priznal, že tzv. tanečnú drogu vyskúšal v Austrálii v roku 1989.

Britský veľvyslanec v Spojených štátoch Peter Mandelson

Na Mandelsona a jeho väzby na Epsteina si posvieti aj OLAF

26.02.2026 18:32

Dokumenty naznačujú, že bývalý eurokomisár mal delikventovi poskytnúť informácie o balíku pomoci vo výške 500 miliárd eur na záchranu eura.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,457
Celková čítanosť: 10305824x
Priemerná čítanosť článkov: 4194x

Autor blogu