Založ si blog

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu … keďže tak neochvejne volá po americkej vojenskej prítomnosti v Poľsku … bude aj pozývací list ?

Ak vezmeme do úvahy všeobecné tvrdenia o auguste 1968 a “zásluhách” V.Biľaka na okupácii Československa, môžeme pokojne povedať, že dnes má aj Poľsko svojho Biľaka – tentoraz v prezidentskom úrade.

Iste, za politickú podporu sa v demokratickom svete musí platiť, však voľby sú len takou krajšom fasádou na škatuli s nevábnym obsahom a nápisom – politika a čestní ľudia sa nemajú miešať. Čosi pravdy na tom bude, pretože v dnešnej politike je poctivých ľudí ako šafranu. A možno ešte menej.

Je čoraz zjavnejšie, že dnešní demokrati prežívajú (nielen v Poľsku) svoju vlastnú verziu Pražskej jari. Boja sa o moc, boja sa o (nelegálne alebo pochybne) nadobudnuté majetky, vlastne sa už boja všetkého … a čo je najhoršie, musia počúvať príkazy americko-európskeho politbyra. A poslušne budovať diktatúru, ktorej základy stoja na dávno zabudutých slovách o slobode, demokracii či práve národov na sebaurčenie. Svojím spôsobom je komické, koľko potlesku vyvolalo vo svete druhé uplatnenie práva na sebaurčenie v prípade kosovských Albáncov a koľko pobúrenia vyvolal rovnaký krok u krymských Rusov, ktorí si dokonca drzo odhlasovali zmeny v referende. Iste, kosovskí Albánci im mali byt vzorom – so zbraňou v ruke, krvavo a za pomoci bombardovania Srbska, kde konečným výsledkom boli tri (obdivuhodné) skutočnosti – etnicky vyčistený štát, európska centrála obchodu s drogami, a ľudskými orgánmi. Nespomínajúc zriadenie (bezpečnostnej) americkej základne, ktorá dohliada – na pokoj a bezpečnosť pašerákov. Ak by to bolo inak, už by tam dávno neboli a rozhodne by nebol vrcholným predstaviteľom Kosova človek, ktorý je oprávnene podozrivý z rôznych zločineckých aktivít – či už priamo, alebo prostredníctvom rodiny.

Áno, musíme uznať – krymskí Rusi sú v porovnaní s kosovskými Albáncami (európskou optikou) naozaj zločinci …

Nedali zarobiť americkým zbrojárskym koncernom, odmietajú vrcholné formy demokracie – korupciu, dosadzovanie proamerických bábok do funkcií či “mierové” americké základne – ešte im naozaj treba veľa, aby pochopili podstatu slova demokracia.

V čase, keď po polstoročí sa dôrazne kričí po opätovnom odsúdení sovietskej okupácie Československa, sa mnohí z volajúcich nenápadne snažia odpútať pozornosť od faktu, že sa dlhodobo pripravuje iná okupácia, a na rozdiel od tej sovietskej sa ani neuvažuje, že bude – dočasná.

A tak skúsme oplatiť poľskému národu službu z minulosti a vyzvať volajúcich po opätovnom odsúdení sovietskej okupácie z augusta 1968 (mimochodom klamstva, pretože vtedy k nám vpadli aj Maďari,Poliaci,Bulhari, a Nemci stáli na hraniciach), aby spoločne odsúdili aj pripravovanú okupáciu Poľska či pobaltských krajín vojskami USA alebo NATO. Alebo chce vari niekto tvrdiť, že v Poľsku či na Pobaltí hrozia kontrarevolúcie ? 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730512x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu