Založ si blog

August 1968 bol zločinom . .. .

… na československom národe, ktorý paradoxne zabránil inému zločinu …

Oddialil o dvadsať rokov chvíľu prevzatia moci zločincami, ktorí rozbili štát, rozkradli jeho majetok a predali ho do područia inej mocnosti.

Dejiny prinášajú rôzne prekvapenia, či skôr absurdné situácie. August 1968 priniesol množstvo nezmyselných situácií, za všetko stačí spomenúť normalizáciu. Keď som mal desať rokov, organizovala sa po školách “dobrovoľne” povinná zbierka na chudobné deti a národy rôznych krajín. Rodičia pofrfľali, ale prispeli … a to sme vtedy nevedeli, že o pár desiatok rokov sa budú robiť zbierky pre chudobných a chorých – na Slovensku !!!

Aj tak môžu vyzerať paradoxy doby. Otázkou je, aký pokrok sme vlastne dosiahli, ak sme dnes v pozícii, ktorá charakterizovala iných v 70.-80. rokoch minulého storočia ? Kde sme sa to vlastne posunuli, keď dnes nám vládne hŕstka straníckych aparátčikov, alebo skôr – kleptokratov ?

A iná otázka – sovietska invázia je zločinom, pre ktorý sa pozeráme cez prsty na Rusko ? Prećo sa teda rovnako nepozeráme aj na okupáciu Iraku, Afganistanu, Kosova či Nemecka ? Pričom okupácia Nemecka americkými vojskami trvá od konca druhej svetovej vojny.

Ostávam v nemom úžase, keď vidím ľudí horliacich za každoročné odsúdenie augusta 1968, ako tlieskajú skorumpovanej vláde Ukrajiny, vládnucej s podporou banderovcov, s občianskou vojnou za chrbtom, pričom k financovaniu predošlého prevratu sa neskryte priznala V.Nuland a spol.

Nechce sa mi veriť, že proti sovietskej okupácii mali bojovať ľudia, ktorí dnes volajú po budovaní nových amerických základni na európskom kontinente. Nechce sa mi veriť, že sa tak ľahkovážne zverujeme do opatery tých, ktorí nás predali v Mníchove 1938, neskôr na Jalte vo februári 1945, a zakončili to práve v auguste 1968 – nezasahovaním do sféry sovietskeho vplyvu.

August 1968 mal byť pre nás odkazom a poučením. Namiesto toho sa stal symbolom, či skôr erbom tých, ktorí sa predajú najvyššej ponuke. Aká je teda pravdepodobnosť, že v auguste 1968 boli iní ? Mizivá … august 1968 nás mal poučiť o hodnote nezávislého štátu, a najviac sa ním oháňajú tí, ktorí nás predali do područia Bruselu a NATO. Ľudia, ktorí sa v našom mene vzdali nezávislosti … kde nás to vlastne dostali ?

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503483x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu