Založ si blog

August 1968 bol zločinom . .. .

… na československom národe, ktorý paradoxne zabránil inému zločinu …

Oddialil o dvadsať rokov chvíľu prevzatia moci zločincami, ktorí rozbili štát, rozkradli jeho majetok a predali ho do područia inej mocnosti.

Dejiny prinášajú rôzne prekvapenia, či skôr absurdné situácie. August 1968 priniesol množstvo nezmyselných situácií, za všetko stačí spomenúť normalizáciu. Keď som mal desať rokov, organizovala sa po školách “dobrovoľne” povinná zbierka na chudobné deti a národy rôznych krajín. Rodičia pofrfľali, ale prispeli … a to sme vtedy nevedeli, že o pár desiatok rokov sa budú robiť zbierky pre chudobných a chorých – na Slovensku !!!

Aj tak môžu vyzerať paradoxy doby. Otázkou je, aký pokrok sme vlastne dosiahli, ak sme dnes v pozícii, ktorá charakterizovala iných v 70.-80. rokoch minulého storočia ? Kde sme sa to vlastne posunuli, keď dnes nám vládne hŕstka straníckych aparátčikov, alebo skôr – kleptokratov ?

A iná otázka – sovietska invázia je zločinom, pre ktorý sa pozeráme cez prsty na Rusko ? Prećo sa teda rovnako nepozeráme aj na okupáciu Iraku, Afganistanu, Kosova či Nemecka ? Pričom okupácia Nemecka americkými vojskami trvá od konca druhej svetovej vojny.

Ostávam v nemom úžase, keď vidím ľudí horliacich za každoročné odsúdenie augusta 1968, ako tlieskajú skorumpovanej vláde Ukrajiny, vládnucej s podporou banderovcov, s občianskou vojnou za chrbtom, pričom k financovaniu predošlého prevratu sa neskryte priznala V.Nuland a spol.

Nechce sa mi veriť, že proti sovietskej okupácii mali bojovať ľudia, ktorí dnes volajú po budovaní nových amerických základni na európskom kontinente. Nechce sa mi veriť, že sa tak ľahkovážne zverujeme do opatery tých, ktorí nás predali v Mníchove 1938, neskôr na Jalte vo februári 1945, a zakončili to práve v auguste 1968 – nezasahovaním do sféry sovietskeho vplyvu.

August 1968 mal byť pre nás odkazom a poučením. Namiesto toho sa stal symbolom, či skôr erbom tých, ktorí sa predajú najvyššej ponuke. Aká je teda pravdepodobnosť, že v auguste 1968 boli iní ? Mizivá … august 1968 nás mal poučiť o hodnote nezávislého štátu, a najviac sa ním oháňajú tí, ktorí nás predali do područia Bruselu a NATO. Ľudia, ktorí sa v našom mene vzdali nezávislosti … kde nás to vlastne dostali ?

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 06:23

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658716x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu