Založ si blog

Statoční ľudia podľa (agentky ? ) STASI

Statoční ľudia nerozhodovali o rozdelení Československa, ani o vstupe do únie či NATO. O tom rozhodovali – šašovia ….

Pochvala alebo vyjadrenie uznania zo strany A.Merkelovej mi pripadá rovnako zvrátená, ako potľapkanie kata po poprave, že “odsúdeného dobre obesil”. A.Merkelová je skôr synonymom zvrátenosti dnešnej doby, kde všetci volajú do boja proti komunizmu, ale na svoje čelo postavia – bábku STASI. Či už bola alebo nebola aj agentkou, isté je, že možnosti doby a postavenia využívala Merkelová vtedy – i dnes. A kto mal spoločnú kanceláriu s agentom STASI, mohol viac-menej voľne cestovať do NSR, mohol byť čímkoľvek, ale nie oponentom režimu v NDR.

Statoční ľudia v ČSSR chceli mnoho, ale urćite netúžili po zmene čižmy na svojom krku. Určite nechceli vymeniť sovietsku za európsku, alebo nemeckú. Chceli rozhodovať o svojom osude nezávisle, a spolupracovať s každým, kto by mal záujem o spoluprácu bez veľmocenských ambícií. Chceli slušný a pokojný život, bez všadepritomných “práskačov” v pätách a absurdnej každodennej ideológie na tanieri. Nesplnilo sa im skoro nič … ostali akurát statoční, čo pre mocných tejto doby neznamená vôbec nič. Ak sa samozrejme – neblížia voľby. Vtedy niektorí vytiahnu párky a pivo, ale nájdu sa aj “smradi”, ktorí sa riadia rímskym zvykom – a ponúknu hry – bez chleba. Každý po svojom …

Šašovia režimu … postavenie (nielen) Merkelovej môže dnes udiviť, ale nemôže – prekvapiť.

Odjakžva platilo, že najlepšie sa vládne s tými, ktorí si nemôžu dovoliť odporovať – buď sú na odpor slabí, alebo majú príliš ponurú minulosť.

Čo z toho platí na Merkelovú, nie je vôbec podstatné. Istè však je, že je len slúžkou pri budovaní európskeho impéria, ale rozhodne nie je autorkou myšlienky ani architektkou projektu. Na to sú na starom kontinente iní, či už pohrobkovia habsbursko-lotrinského rodu, alebo rôzne verzie iných rodov, ktoré kedysi hýbali dianím na kontinente. Ľudia, ktorí sú často označovaní za intelektuálnu elitu sveta, pohŕdajúci plebsom, ale nie až natoľko, aby si medzi ním nemohli hľadať životných partnerov. Predsa len je znesiteľnejšie morganatické manželstvo, než duševne zaostalí alebo znetvorení potomkovia. V honbe za majetkom, mocou a postavením sa totiž intelektuálne elity starého kontinentu stároćia nezmohli na viac, ako na sobáše – medzi blízkymi príbuznými.

Po roku 1989 a zmenách v strednej a východnej Európe zacítili možnosť obnovy svojho postavenia.

A sluhovia ako Merkelová sa k naplneniu ich plánov hodia dokonale. Niektorým stačí zaplatiť, iným pohroziť a sú aj idealisti, ktorí sa vidia ako spasitelia kontinentu. Nič nové v dejinách ľudstva, falošní proroci a spasitelia ho sprevádzajú od nepamäti. A vždy to končí rovnako – vojnami, utrpením, hladom …

Nie, mocní síce konflikty vyvolajú, ale nikdy netrpia. Na utrpenie majú plebs, stačí niekoľko plamenných výziev, a potom už rýchlo do krytov alebo exilu, kým sa všetko skonćí. Ak sa nedostaví úspech, nevadí – vymenia sa bábky, doplnia šašovia a komparzu je vždy dosť.

Takže, čo vlastne znamená obdiv A.Merkelovej ? Možno je formou odkazu – ďakujeme, že ste takí sprostí a veríte panskej láske na zajačom chvoste. Rozdelili sme vás, okradli, ovládli, dosadili sme Vám pánov a skončíte tam, kde aj vaši – predkovia.

V niečom však rozdiel bude. Nikto už nekričí “na panské”, teraz sa už ľudia bijú, aby na panskom – skončili.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503568x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu