Založ si blog

Hore hlavy, bedač . . . raz aj šibenice zakvitnú . . .

Ej bisťu, nikto nevie, či niečo podobné zvolal Jánošík pred popravou, a či si to vôbec dobre pamätám, ale na tom nezáleží …

Páni urobili z národa za tridsať rokov svojho “zodpovedného” vládnutia – bedač a otrokov cudzieho záujmu. Alebo skôr mešca … je najvyšší čas, aby sme sa im poďakovali. Tým skôr, že sme boli aj v deň výročia SNP svedkami panského pokrytectva, falošného vlastenectva a prázdnych slov v mene národa.

Národa, ktorý rečníci oslavujúci SNP a jeho hodnoty – zradili. Práve tí, ktorí s takým pohoršením nedávno komentovali 50.výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy, dnes potichu a nenápadne pripravujú legalizáciu cudzej “čižmy” na slovenskej hrude, a vznik európskeho superštátu, v ktorom sa rozpustia aj posledné zbytky slovenskej samostatnosti a štátnosti.

Budúci rok bude jubileum – 75.výročie SNP. Nebolo by krásne, ak by sme si ho pripomenuli bez kolaborantov cudzieho záujmu ? Bez vojnových štváčov, či priateľov politikov s neofašistickým pozadím ?

Iste, môžeme ďalej zatvárať oči a tváriť sa, že je všetko v najlepšom poriadku. Ale v živote platí – kto zradil raz, zradí opäť. Komu viac záleží na tom, čo si o ňom myslí zahraničný pobehaj, než na mienke národa, ktorý ho živí … to nemôže byť dobrý človek. Dobrým človekom nemôže byť ani ten, kto sa bez váhania pridá k štekaniu cudzieho psa na vlastný dvor.

Možno by sa dali slová Jánošíka pozmeniť a získali by iný význam … napríklad so slovami, že v srdci vlastenca a národovca nie je miesto pre bezmenný kus látky, nehanebne zavesenej vedľa symbolu národa a vlasti – národnej vlajky. Niet divu, že vandráci s plnými vreckami ukradnutých peňazí, nepremýšľajú nad tým, kde a ako budú žiť. Niet divu, že s takou ľahkosťou hovoria o tom, čo sami nepoznajú – sťahovaní za prácou.

Kto pozná pocity ľudí, znenazdajky prebudených v hlbokej noci, vyhnaných s úbohými batôžkami z ich domovov do tmy a neistoty, ako to poznali naši prarodičia na južnom Slovensku – pozná význam slova – vlasť.

Komu bude vlasťou široká a bezfarebná náruč novodobej európskej “monarchie”, keď už teraz jej predstavitelia neuznávajú názory národov a štátov, odlišné od ich predstáv ? Koho dnes nezaujíma váš názor a pohŕda ním, hoci je od neho závislý – ako sa bude správať, keď vás už nebude potrebovať ?

Hore hlavy, Slovač. Nehaňte predkov svojich v službe darebákov a zlodejov, voľbou chrapúňov a prezliekačov kabátov. Dnes máte ešte stále možnosť zmeniť svoj osud … ak sa budete len prizerať a veriť, že to iný za vás vybojuje … ostanú Vám nakoniec len slzy žiaľu, prázdnych spomienok a slová …

Dokonané jest …

 

Pacient z Trnavy pení

25.09.2023

A keďže nikto nemá voľnú zvieraciu kazajku,otravuje jedom nielen okolie. V každom prípade jeho správanie dokonale ilustruje,prečo sa vyhnúť aj jeho bývalým koaličným partnerom.Kto v mene zisku moci dokáže spolupracovať s nebezpečným psychopatom,nie je spôsobilý na riadenie štátu.Skôr na riadenie väzenskej podlahy. Vraj sa máme uskromniť,aby sa dal riešiť deficit [...]

Zasmrdelo a nič nebolo

24.09.2023

Igorko sa snažil.Opäť sľúbil odhalenia o Riškovi a opäť nič neukázal. Každý má právo voliť a povinnosť niesť následky svojej voľby.Poslednú voľbu „menšieho“ zla zaplatili životmi a zdravím tisíce ľudí. Čo tak hľadať a voliť dobro ?

Cynické trubky

24.08.2023

Podľa cynických trubiek je každý kritik západnej politiky ruským agentom,alebo čakateľom na pokyny či propagandu z ruskej ambasády. Cynické trubky si akosi nevšimli,že oplotená ambasáda,ktorá zohavila jedno z najkrajších miest v Bratislave,nie je ruská,ale – americká.A jej obyvateľov milujú všetci tak,že sa musia skrývať pred ich láskou za plotom. Sovietske [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,435
Celková čítanosť: 9250005x
Priemerná čítanosť článkov: 3799x

Autor blogu