Založ si blog

Hore hlavy, bedač . . . raz aj šibenice zakvitnú . . .

Ej bisťu, nikto nevie, či niečo podobné zvolal Jánošík pred popravou, a či si to vôbec dobre pamätám, ale na tom nezáleží …

Páni urobili z národa za tridsať rokov svojho “zodpovedného” vládnutia – bedač a otrokov cudzieho záujmu. Alebo skôr mešca … je najvyšší čas, aby sme sa im poďakovali. Tým skôr, že sme boli aj v deň výročia SNP svedkami panského pokrytectva, falošného vlastenectva a prázdnych slov v mene národa.

Národa, ktorý rečníci oslavujúci SNP a jeho hodnoty – zradili. Práve tí, ktorí s takým pohoršením nedávno komentovali 50.výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy, dnes potichu a nenápadne pripravujú legalizáciu cudzej “čižmy” na slovenskej hrude, a vznik európskeho superštátu, v ktorom sa rozpustia aj posledné zbytky slovenskej samostatnosti a štátnosti.

Budúci rok bude jubileum – 75.výročie SNP. Nebolo by krásne, ak by sme si ho pripomenuli bez kolaborantov cudzieho záujmu ? Bez vojnových štváčov, či priateľov politikov s neofašistickým pozadím ?

Iste, môžeme ďalej zatvárať oči a tváriť sa, že je všetko v najlepšom poriadku. Ale v živote platí – kto zradil raz, zradí opäť. Komu viac záleží na tom, čo si o ňom myslí zahraničný pobehaj, než na mienke národa, ktorý ho živí … to nemôže byť dobrý človek. Dobrým človekom nemôže byť ani ten, kto sa bez váhania pridá k štekaniu cudzieho psa na vlastný dvor.

Možno by sa dali slová Jánošíka pozmeniť a získali by iný význam … napríklad so slovami, že v srdci vlastenca a národovca nie je miesto pre bezmenný kus látky, nehanebne zavesenej vedľa symbolu národa a vlasti – národnej vlajky. Niet divu, že vandráci s plnými vreckami ukradnutých peňazí, nepremýšľajú nad tým, kde a ako budú žiť. Niet divu, že s takou ľahkosťou hovoria o tom, čo sami nepoznajú – sťahovaní za prácou.

Kto pozná pocity ľudí, znenazdajky prebudených v hlbokej noci, vyhnaných s úbohými batôžkami z ich domovov do tmy a neistoty, ako to poznali naši prarodičia na južnom Slovensku – pozná význam slova – vlasť.

Komu bude vlasťou široká a bezfarebná náruč novodobej európskej “monarchie”, keď už teraz jej predstavitelia neuznávajú názory národov a štátov, odlišné od ich predstáv ? Koho dnes nezaujíma váš názor a pohŕda ním, hoci je od neho závislý – ako sa bude správať, keď vás už nebude potrebovať ?

Hore hlavy, Slovač. Nehaňte predkov svojich v službe darebákov a zlodejov, voľbou chrapúňov a prezliekačov kabátov. Dnes máte ešte stále možnosť zmeniť svoj osud … ak sa budete len prizerať a veriť, že to iný za vás vybojuje … ostanú Vám nakoniec len slzy žiaľu, prázdnych spomienok a slová …

Dokonané jest …

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503544x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu