Založ si blog

Utrpenie pracujúcich v socializme bolo neznesiteľné

Veď si to len predstavte, sklamanie absolventa školy (strednej alebo vysokej) z toho, že nemusí tvrdo hľadať alebo bojovať o pracovné miesto, ale ho jednoducho má isté a staćí v danom termíne – len nastúpiť.

Alebo tragédia mladých párov, ktoré dostali podnikové byty a museli zúfalo premýšľať, ako ich zariadia … či zmieriť sa s tým, že už nebudú bývať s rodičmi, tlačiť sa v dome alebo byte aj s ostatnými súrodencami … viete, o aký nezabudnuteľný zážitok prišli ? Či zľosť mladých rodićov nad tým, že nemusia hľadať pestúnku alebo jeden z partnerov tráviť na úkor rodiny niekoľko rokov doma, pretože nejaký bezočivec im ponúkol miesto v podnikových jasliach alebo škôlke … prípadne sklamanie nás, slobodných a mladých, že sme letnú dovolenku strávili v podnikovom zariadení na úpätí Tatier a stálo nás to ani nie 10% z mesačnej mzdy … ako sme si vlastne mali také lacné veci vážiť, však to bola urážka, nie ?

Vrcholom drzosti toho zvráteného systému bol pravidelný rast mzdy, príplatky za prácu v noci, počas dní voľna alebo sviatkov. Nehovoriac o výkonových odmenách … chudák pracujúci neuveriteľne trpel …

Našťastie, dočkali sme sa doby so skutočnými hodnotami. Zrušili sa skoro všetky vyššie spomínané zvrhlosti a zaviedlo útrpné právo “Buď rád, že máš prácu”. Zamestnávateľ sa prestal zvrhlo starať o náše zdravie a oddych (naozaj to bola zvrhlosť, mať podnikových lekárov a dostať poukaz na liečenie), a začal sa riadiť konečne zodpovednosťou a cieľom zisku … pre pár najvyšších. Kašlať na plebs, však ľudí je dosť … vlastne až priveľa, však planéta je preľudnená, nie ?

Konečne dostali veci ten správny smer. Ochorel si ? Tak si vezmi dovolenku. Potrebuješ oddych ? Nemal si ochorieť a čerpať dovolenku. Nemáš jasle alebo śkôlku pre deti ? Tvoj problém, kto ti kázal mať deti ?

Nemáme ľudí na prácu ? Nevadí, privezieme … však kvalifikovanými odborníkmi sa krajiny tretieho sveta priam hemžia. Stačí ich priviezť a bude všetko oukej. A hlavne tá drzá domáca svoloč prestane vypytovať zvýšenie platov a konečne si uvedomí, kto je tu pánom a určuje pravidlá.

Konečne má všetko ten správny cieľ … konečne sa všetko vracia do správnych koľají našich pra-pra-pradedov, ktorým aj v kostole pán farár hovorievali – Na Zemi peklo, po smrti v nebi … len nevedno prečo tomu neveria aj páni a žijú podľa hesla – Na Zemi raj a po smrti je to jedno … dokonca tak žijú aj pán farár. Hm, asi nepočujú vlastné slová, nie ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 06:23

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658709x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu