Založ si blog

(Opozičná) šaškáreň na pokračovanie . . .

Čo zdravé utieklo, čo neschopné – ostalo. Vystúpenie liberálneho tria na TA3 by aj rozosmialo, keby za všetkým nebola desivá realita  –  táto partia politických diletantov chce riadiť osudy slovenského národa …

Áno, v danej situácii neostalo nič iné, ako narýchlo zbúchať politické vyhlásenie, prepletené nedôverou verejnosti v políciu, prokuratúru alebo súdy. Škoda len, že liberálni rečníci v tej záplave pohoršenia nad sklamaním občanov z oficiálnych orgánov zabudli – na seba. Ak by mali trochu sebareflexie a verili tomu, čo tvrdia o iných, už dávno by v politike – neboli. Pretože realita je nemenná a napríklad liberálom podľa prieskumov verí okolo 15% občanov, u obyčajných sa to pohybuje okolo 10-12% a ostatní sú na tom ešte horšie. Merané ich optikou, nedôveruje im okolo 85% voličov … kde teda berú odvahu moralizovať nad inými ?

Iste, slovenská spoločnosť potrebuje zmenu, ale bolo by veľkým omylom, ak by mali byť jej nositeľmi ľudia ako Sulík, Galko, Matovič alebo Kiska. Tým treba v prvom rade poriadne zrkadlo, aby konečne uvideli sami seba. Hoci, súdiac podľa rečí, pred zrkadlom stávajú so zavretými očami, aby sa náhodou nevideli.

Pred časom som napísal … treba veriť, že zločinci budú odhalení a právom potrestaní. Či sa včera našli páchatelia, ukáže čas.

No pravdou ostáva, ak niekto potrebuje čítať prejavy z papiera, a dokonca tvrdí, že policajný prezident má dohliadať na vyšetrovanie, nemá čo robiť vo verejnej funkcii. Od dohľadu nad vyšetrovaním je niekto úplne iný, a pokiaľ to páni poslanci nevedia, nech si naštudujú trestný zákon a trestný poriadok. Pretože svojimi verejne prednášanými klamstvami len vedome zavádzajú verejnosť a parazitujú na tragédii dvoch rodín. Možno im to nikto nepovedal, ale hovoriť striebro a mlčať zlato platí v ich prípade do poslednèho písmenka.

Dnes je už jasné, že napriek výhradám (často oprávneným, ale kde nie sú chyby a osobné zlyhania ?) polícia si nepochybne svoje povinnosti plní. Nič na tom nemení ani skutočnosť, že jeden z obvinených je bývalý policajt. Práve naopak – v situácii, keď jeden z možných páchateľov pozná policajné postupy, je súčasný výsledok ešte cennejší.

Ostáva ešte množstvo otázok a práce, ale už dnes môžeme položiť jednu konkrétnu – páni, ktorí ste úmyselne dehonestovali prácu polície v očiach verejnosti, máte aspoň toľko slušnosti, aby ste sa ospravedlnili a opustili verejné funkcie ? Nie, v to určite nedúfam … zázrakom by bolo, ak by si Slušné Slovensko všimlo – vašu neslušnosť.

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8652097x
Priemerná čítanosť článkov: 3595x

Autor blogu