Založ si blog

Kabaret politických pasákov a ich prostitútok

Kto nemá maslo na hlave, nech sa hlási u súdruha Žinčicu ! Skúste to zakričať pred parlamentom a dátum ukončenia čakania na „bezmaslového“ tvora bude identický s dátumom, ktorý uvedú v matrike pri vašom mene ako deň, kedy ste opustili pozemské slzavé údolie …

Priam mi tiekli slzy od smiechu pri sledovaní krmičov hadov, ako na seba úkosom hľadeli pri prejednávaní mandátu poslanca Matoviča. Ale ani sa nedivím, pretože ak by došlo k preverovaniu ich vzdelania a intelektu, väčšina by prešla len v prípade, ak by prechádzali pod bránou veľkosti Víťazného oblúka v Paríži a prechod by kontrolovali zástupcovia (politického) cechu nevidiacich. Niektorí majú toľko masla na hlave, že by stačilo na ukončenie hladomoru v niektorých krajinách tretieho sveta.

Problém Matovič ? Nedajte sa vysmiať – ak sa malo hlasovať o odňatí mandátu, malo sa tak udiať v čase odhalenia jeho opakovaného prešľapu, pretože aj medzinárodné dohovory zaväzujú konať povinných v primeranom čase a bez zásahu do zaručených práv dotknutej osoby. Nuž, parlament máme preplnený titulovanými, ale zrejme ani jeden nevie, o čom v predošlej vete píšem. Čo už, keď sa môžu diplomovky stratiť, môžu ich písať kamoši na dovolenke, alebo môžu byť kompilátmi predtým vydaných kníh, či je možné aj ich kúpenie cez internet. Ťažko sa medzi podobnými „vzdelancami“ hľadá niekto, kto vie aspoň čítať a rozumie tomu, čo číta. Však aj kandidát Mistrík tvrdí, že jednoznačné znenie zákona treba čítať s porozumením, teda nejako v zmysle „ak sa mi obsah nehodí, seriem na to, čo hovorí„. Hádam sa nebude riadiť niečím, čo rešpektuje len internetové podsvetie, nie ? Ináč, akosi zabudol vysvetliť, prečo podsvetie žiada rešpektovanie zákona, a on – zákona ctiaci si občan, spája s rešpektovaním zákona – len podsvetie.

Takže, ak budú niekoho naťahovať pre porušenie zákona, mal by sa odvolať na MIstríka, že on len čítal zákon s porozumením a to len podsvetie ho obviňuje z jeho porušenia …

Ešte väčšou fraškou je schvaľovanie kandidátov na sudcov ústavného súdu. Najprv sa k tomu vyjadruje pán, ktorý sám svojím konaním blokoval menovanie sudcov pre túto inštitúciu, a dokonca ignoroval aj nálezy, o ktoré sám požiadal. A potom sa zase rieši kandidatúra expremiéra, ktorý by v prípade úspechu vyzeral na dotyčnej inštitúcii ako – škvrna blata na novej topánke. Ináč chápem, prečo sa bývalé politické špičky tlačia na ústavný súd, však kto iný by vedel vyložiť zmysel somarín, ktoré odhlasovali v parlamente, keď im nerozumejú ani – poctivo študovaní právnici ? Klasickou ukážkou môže byť prebratý euro-výgrcok s názvom GDPR, ktorý pôsobí komicky pri poznaní budúcnosti, spojenej so zbieraním biometrických údajov na rôznych dokladoch. Nemal by som proti tomu nič, ak by bola súčasne zavedená norma o povinnej železnej guli na nohe verejného funkcionára, aby každý občan už z diaľky poznal lupiča, ktorý ho chce – okradnúť.

Začínam veriť, že M.Kočner bude zbavený všetkých obvinení. Nevypliešťajte oči … aj vy budete rovnakého presvedčenia, keď si uvedomíte, aká právna a mediálna sila pracuje na očistení jeho mena – môžeme začať právnikmi ako páni Lipšic, alebo Kvasnica, a skončiť prokočnerovsky orientovaným médiom typu portálu Aktuality.sk, Sme.sk, alebo Dennikn.sk. Vari im nikto nepovedal, čo všetko dávajú do rúk Kočnera svojím prístupom k vyšetrovaniu vecí, ktoré s ním súvisia ? Kdeže, ani náhodou nespochybňujem ich profesionálne kvality, však jeden bol aj ministrom – spravodlivosti i vnútra. Predsa vie, čo robí, nie ?

Nie, ani najmenej nepodozrievam menovaných, že by chceli väznenému podnikateľovi uprieť právo na spravodlivý súd, naozaj – ani náhodou. Otázkou je, ktorý sudca bude pôsobiť objektívne pri tom všetkom, čo sa objavilo v médiách ?

Kabaret politických pasákov a prostitútok je síce drahý, ale napriek všetkému bude pokračovať. Štát bez parlamentu by nebol demokratický, takže niekoho treba zvoliť. A žiadny zákon nezakazuje, aby sedeli v parlamente – klamári, chrapúni, ľudia s pochybným alebo žiadnym vzdelaním, prezliekači kabátov, samozvaní zástupcovia neparlamentných alebo novovzniknutých strán, či subjektov neplniacich požiadavky zákona o politických stranách.

Jeden psychológ kedysi povedal, že väznice nepomáhajú k prevýchove ľudí, ktorí porušili zákon, ale naopak sú vysokou školou zločinu. Mýlil sa, ale bude mu odpustené. Vtedy ešte nepoznal slovenský parlament. Keby ho poznal v jeho dnešnej podobe, veľmi rýchlo by pochopil svoj omyl …

Pretože vysokou školou arogancie, primitivizmu a ignorovania zákonov sú v súčasnosti – verejné funkcie akéhokoľvek druhu. Až tam sa naučia ľudia, ako čítať zákon s porozumením, čiže – „srať“ na jeho obsah. Hlavne vtedy, ak je výsledkom porušenia zákona – imunita … o následkoch podobnej morálky vedia rozprávať aj ľudia z Veľkého Slavkova, však ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730499x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu