Založ si blog

P. Kresák – napriek Obyčajnému Blatu – čistý . . .

Ak niekto nepatrí do slovenského parlamentu, je to I.Matovič. Nie preto, že kritizuje iných, ale pre spôsob, akým to robí, čím zároveň aj dehonestuje všetko, čo symbolizuje slovo – parlament.

Iste, bol som proti, aby bol Matovičovi odňatý mandát na základe prešľapov, ktoré jeho odňatie umožňovali, ale zároveň sa v danej veci dva roky nekonalo. Na druhej strane však uznávam tvrdenia tých, ktorí hovoria, že prehnaná tolerancia voči šéfovi OĽANO prináša ako následok niečo, čo mení parlament na žumpu. A uznávam, že v inej krajine by nebol Matovič v parlamente ani náhodou. Tým skôr, že pri pohľade na jeho hnutie a zároveň zákon o politických stranách a hnutiach by tam ani nemal byť.

Ale späť k problematike P.Kresáka a hrsti špiny, ktorá priletela z rúk šéfa OĽANO. ŠTB a Kresák ? Objavil som dva záznamy – jeden v registroch ÚPN a druhý na webe svazky.cz. A predpokladám, že šéf obyčajných sa opiera práve o ten druhý záznam, pretože práve tam sa spomína aj krycie meno ESTR, ktoré vytiahol na svetlo sveta Matovič. Jeho objav má však niekoľko trhlín.

Najväčšou trhlinou tvrdenia Matoviča je samotný záznam o P.Kresákovi.

Záznam bol vytvorený 5.marca 1992 a registroval ho ÚZSI FMV. Teda – Úrad pre zahraničné styky a informácie pri federálnom ministerstve vnútra, ktorý fungoval ako I.správa FMV (de facto jedna zo zložiek bývalej ŠTB) do roku 1990. A keďže záznam o P.Kresákovi pochádza z roku 1992, vtedy už predmetný úrad fungoval pod vyššie uvedenou skratkou ako inštitúcia v rámci zaniknutej ČSFR.

V druhom prípade, ktorým by sa šéf OĽANO chcel teoreticky oháňať, je Kresák len v pozícii preverovanej osoby, kde sa nedá zistiť dôvod, ktorý viedol k jeho uvedeniu do tejto evidencie. Dátum evidencie je zo dňa 14.10.1987, neskôr bol spis niekomu odstúpený (nečitateľné). Z iných zdrojov sa dá zistiť, že P.Kresák bol aj blokovanou osobou, čo môže mať viacero dôvodov – napríklad jeho rozpracovanosť niektorým útvarom ŠTB, čím sa blokovalo vzájomné „chodenie cez cestu“ alebo lezenie do cudzej kapusty. Možno by sa našli o tom informácie inde, ale to nechám na iných, pretože pravda chodí pomaly, ale všade príde včas.

Komu a prečo verím ?

Jednoznačne som na strane P.Kresáka. Vyššie spomínané záznamy nedávajú žiadny dôvod na nedôveru, a konanie I.Matoviča pokladám za určitú formu pomsty. Pomsty za to, že Kresák ako kandidát na sudcu ústavného súdu nehlasoval o kandidátoch, nepostavil sa preto ani proti kandidatúre R.Fica (a ten naozaj na ústavný súd nepatrí), čím sa v očiach najslávnejšieho slovenského inkvizítora diskvalifikoval na večné veky vekov.

V prospech Kresáka hovorí v mojich očiach aj jeho dlhoročná činnosť a vystupovanie. A aj keby sa našiel nejaký potenciálny spis, ktorý by aspoň okrajovo potvrdzoval výroky Matoviča, aj tak budem pokladať P.Kresáka za vhodného adepta na post ústavného sudcu, a rozhodne tento názor nezmením kvôli niekomu, kto sa nevie správať spôsobom, zodpovedajúcim postaveniu poslanca NR SR.

Za P.Kresáka by som s pokojným srdcom dal ruku do ohňa …

 

Zdroje:

  1. Svazky.cz – zápis o P.Kresákovi
  2. Register ÚPN – zápis o P.Kresákovi
  3. Úrad pre zahraničné styky a informácie
  4. P.Kresák – životopis

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

královec kaliningrad

Pripojenie Kaliningradu k Česku? Žarty o anexii zaplavili internet

05.10.2022 18:37, aktualizované: 18:40

Satirické úvahy podporujúce pripojenie ruskej Kaliningradskej oblasti k Česku vyvolali v posledných dňoch na sociálnych sieťach lavínu vtipov.

doktorka, dieťa, vyšetrenie, lekár

Poslanci schválili zvýšenie platov zdravotníkov. Ako si jednotlivé profesie prilepšia? (+tabuľky)

05.10.2022 17:40, aktualizované: 18:14

Schválenou novelou zákona sa zvyšuje základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka.

nehoda1

Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

05.10.2022 17:15

Niekoľko dní po tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, kde opitý Dušan Dědeček zrazil a zabil päť študentov, vychádzajú na povrch nové skutočnosti.

Spievajúca fontána Košice

Unikátnu fontánu po 36 rokoch čaká veľká rekonštrukcia

05.10.2022 17:00

Nový šat dostane park aj blízka zvonkohra. Centrum Košíc čaká veľká prestavba, ktorá by mala trvať do jesene budúceho roku.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8729083x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu