Založ si blog

Taliansky lajnomet nefunguje . . .

Možno by sa vyplatilo, ak by dávali niektoré články pred uverejnením skontrolovať gramotným ľuďom, aby si neodporovali s tým, čo sa skôr zverejnilo …

Súčasný stav žurnalistiky vyvoláva dojem, že príspevky tvoria negramotní ľudia, diktujúci svoje myšlienky … a neskôr ich len prepisujú sekretárky, ktorým je ľahostajné, že dnešné B popiera včerajšie A.

A tak sa objavila správa, že podľa zdroja z talianskej prokuratúry telefonoval v roku 2012 R.Fico s A.Vadalom, a dokonca tento hovor prebehol v priateľskom duchu, ako sa zvykne hovoriť. Po tejto správe vyšla iná, kde R.Fico prehlásil, že sa s Vadalom nikdy nerozprával a má aj dôkaz, získaný diplomatickou cestou. A posledná vyšla správa, kde talianska prokuratúra mala poprieť tvrdenie R.Fica, pretože počas vyšetrovania sa žiadne oficiálne stanoviská nevydávajú a už vôbec nie v podobných súvislostiach. Podľa médií … Fico klame, pretože pravdivosť jeho tvrdenia si mala overiť nejaká talianska novinárka.

Otázka … ak sa talianska prokuratúra oficiálne nevyjadruje počas prebiehajúcich konaní, aký je rozdiel v dôveryhodnosti medzi tvrdením novinárov a tvrdením R.Fica ? Žiadny, pretože sa nejedná o vyjadrenia z oficiálnych zdrojov …

Takže do oficiálneho stanoviska talianskej prokuratúry je všetko v tejto „kauze“ bezpredmetné. Taliansky lajnomet, nabitý mediálnym odpadom, jednoducho netrafil cieľ … ani nemohol. Hoci, snaha sa cení, pretože jeho výstrel mal umlčať dunenie priznania D.Lipšica, že končiaci prezident A.Kiska bude obvinený v kauze KTAG.

Áno, pri pohľade na diskusie v denníku SME, alebo spriaznených médiách, by sa dalo povedať, že mediálne lajno z Talianska zasiahlo cieľ. Ale to by sme nesmeli vedieť, že roky predtým sa dôsledne „skvalitňovali“ diskusie v spomínaných médiách, a to inkvizičným spôsobom – kto nie je s nami, ten je proti nám. A tak mizli blogy, mizli diskutéri … pod rôznymi, často vymyslenými zámienkami. Výsledkom sú sterilné diskusie s otvorenými urážkami na adresu tých, ktorí si dovolia mať iný názor. Naozaj kvalita …

Stručne povedané … snaha sa cení … ale výsledok je žalostný. Dokonale ilustruje, ako upadlo novinárske remeslo … ako sa z poslania stala služba … poskytovaná obyvateľmi verejného domu v štýle – zaplať a dostaneš … keď nie inak, tak pomôže aj uzávierka na kolenách šéfredaktora, nie ?

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503444x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu