Založ si blog

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne … kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát – SMER-u. Odmietnutý …

Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku idú všetci vyhrať, na konci rátajú súperov, ktorí ich predbehli. Nakoniec sa v snahe ospravedlniť debakel prilepia na niektorého víťaza a zahlásia

Spoločne sme dosiahli úspech …

Ich politické úspechy a popularitu u voličov by vedelo dokonale symbolizovať niekdajšie vyznamenanie v Rakúsku – Signum Laudis. V rovnomennom filme ho dostal veliteľ za úspech, pri ktorom padla skoro celá jeho jednotka. Akoby tvorcovia filmu predvídali čas, keď príde politická strana, ktorej kandidáti tiež (skoro) do jedného padnú, ale šéfovia organizujú v ošarpanom a roztrhanom stane oslavu, že síce nikto nedošiel do cieľa, ale všetci sú spokojní.

A tak aspoň sami seba klamú, aby nevideli, že cisár je nahý. Presnejšie – predseda. Z ktorého je dnes odborník na lietadlá, a ktovie čím bude zajtra. Možno astronautom, alebo vojenským stratégom, pred ktorým by sa sklonil aj princ Eugen, keby žil. (A možno by sa pritom rehotal v záhybe plášťa).

Liberáli nepochopili, že ak zavesia potápačovi na krk mlynský kameň, tak sa pravdepodobne utopí.

A ich mlynským kameňom je predseda Sulík a jeho kohorta pritakávačov, z ktorých sa niektorí najbližšie (možno) odpracú do Bruselu. Tam sa predsa len stratia v dave seberovných a rovnako “užitočných” spasiteľov národa, kontinentu či sveta. Napokon, prečo by iných trápilo, koho si Slovensko v Bruseli platí, nie ?

Priam komicky vyznela výzva SaS na odvolanie prokurátora Šufliarskeho za údajnú komunikáciu s Kočnerom. Sulíkovi a spol. sa asi rozbilo zrkadlo a preto nevideli obraz osoby, ktorá s väzneným podnikateľom prejednávala voľbu generálneho prokurátora v pozícii predsedu parlamentu. Iste, celkom som zabudol, že liberálnemu moralistovi stačí ospravedlnenie, len tí druhí musia končiť. Však on nevedel, s kým sa stretáva, akurát nevie vysvetliť, prečo sa stretával s ním – tajne.

Značka SaS sa stala symbolom pokrytectva a neúspechu. Škoda … mohlo to byť inak, keby nebolo niekoho ego väčšie ako schopnosti. Pravdou však ostáva, že na zoskupenie “odborníkov” s kópiou maturitného vysvedčenia či “titulom” z online kurzu sa môže odvážiť len niekto, ktorého ego je väčšie – ako rozum.

 

 

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718327x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu