Založ si blog

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne … kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát – SMER-u. Odmietnutý …

Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku idú všetci vyhrať, na konci rátajú súperov, ktorí ich predbehli. Nakoniec sa v snahe ospravedlniť debakel prilepia na niektorého víťaza a zahlásia

Spoločne sme dosiahli úspech …

Ich politické úspechy a popularitu u voličov by vedelo dokonale symbolizovať niekdajšie vyznamenanie v Rakúsku – Signum Laudis. V rovnomennom filme ho dostal veliteľ za úspech, pri ktorom padla skoro celá jeho jednotka. Akoby tvorcovia filmu predvídali čas, keď príde politická strana, ktorej kandidáti tiež (skoro) do jedného padnú, ale šéfovia organizujú v ošarpanom a roztrhanom stane oslavu, že síce nikto nedošiel do cieľa, ale všetci sú spokojní.

A tak aspoň sami seba klamú, aby nevideli, že cisár je nahý. Presnejšie – predseda. Z ktorého je dnes odborník na lietadlá, a ktovie čím bude zajtra. Možno astronautom, alebo vojenským stratégom, pred ktorým by sa sklonil aj princ Eugen, keby žil. (A možno by sa pritom rehotal v záhybe plášťa).

Liberáli nepochopili, že ak zavesia potápačovi na krk mlynský kameň, tak sa pravdepodobne utopí.

A ich mlynským kameňom je predseda Sulík a jeho kohorta pritakávačov, z ktorých sa niektorí najbližšie (možno) odpracú do Bruselu. Tam sa predsa len stratia v dave seberovných a rovnako “užitočných” spasiteľov národa, kontinentu či sveta. Napokon, prečo by iných trápilo, koho si Slovensko v Bruseli platí, nie ?

Priam komicky vyznela výzva SaS na odvolanie prokurátora Šufliarskeho za údajnú komunikáciu s Kočnerom. Sulíkovi a spol. sa asi rozbilo zrkadlo a preto nevideli obraz osoby, ktorá s väzneným podnikateľom prejednávala voľbu generálneho prokurátora v pozícii predsedu parlamentu. Iste, celkom som zabudol, že liberálnemu moralistovi stačí ospravedlnenie, len tí druhí musia končiť. Však on nevedel, s kým sa stretáva, akurát nevie vysvetliť, prečo sa stretával s ním – tajne.

Značka SaS sa stala symbolom pokrytectva a neúspechu. Škoda … mohlo to byť inak, keby nebolo niekoho ego väčšie ako schopnosti. Pravdou však ostáva, že na zoskupenie “odborníkov” s kópiou maturitného vysvedčenia či “titulom” z online kurzu sa môže odvážiť len niekto, ktorého ego je väčšie – ako rozum.

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

odhŕňač, BBSK, nové autá, zimná údržba

Flotila zimnej údržby stála župu osem miliónov eur. Rovnaký balík chce vraziť do ďalších áut

06.10.2022 16:17

Nové mechanizmy pomôžu aj na komplikovaných horských prechodoch.

Miška, zrazené dievčatko, Čadca, opitý vodič

Otec zrazeného dievčatka má pre opitého šoféra jasný odkaz: Nech dostane, čo mu patrí

06.10.2022 16:00

Verí, že spravodlivý trest vinníka neminie.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730402x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu