Založ si blog

Revolúcia alebo okrádanie pacientov vo veľkom ?

Zmenšovanie počtu nemocníc a ich zmena na rôzne druhy stacionárov už prinieslo svoje prvé (jedovaté) ovocie. Poisťovne a súkromní prevádzkovatelia rátajú zisky, pacienti šestáky v peňaženke, či budú mať na cestu za lekárom a lieky.

Devastácia slovenského zdravotníctva v mene ziskov rôznych špekulantov a politicky krytých “podnikateľov” pokračuje. Na pacientovi vôbec nezáleží, ten je len číslom v štatistike. Nečudo, keď povinné platby na zaistenie zdravia sa nejakým podivným spôsobom menia na zisky.

Ak je totiž niečo povinné, malo by to slúžiť na účel, ktorý bol základom vzniku povinnosti. A tým nebol v prípade zdravotného poistenia v žiadnom prípade zisk poisťovní. Lenže poistenie akéhokoľvek druhu dnes slúži viac poisťovateľovi, než poistencovi. O mnohom svedčí darebácka praktika niektorých poisťovní, kde poistenie proti živelným pohromám nezahŕňa krupobitie, pretože tam (podľa jedného poisťovacieho pracovníka) vzniká priveľa škôd. A tak ho preventívne vyčlenili, ako svojho času škody na čelných sklách automobilov.

Už dnes pacienti čakajú hodiny … často vo vetre, daždi, mraze či horúčave

Zisk je podľa ministerstva dôležitejší. Dôležitejší ako zdravie pacienta, pretože v zdravotníctve nie je nedostatok financií, len peniaze končia na nesprávnych miestach (z pohľadu pacienta) alebo správnych (z pohľadu politika, prevádzkovateľa) vreckách. Klasickou ukážkou môže byť predražená fušerina na nových sanitkách, kde sa pri umývaní vozidiel odliepali polepy. A to už radšej nebudem spomínať iné výhrady vodičov, ktorí len krútili hlavou nad výberom značky, modelu a konečnou cenou.

Čo demokrat, to zlodej … ak sedí vo vláde. Kedysi dostal obyčajný mäsiar päť rokov basy za pár desiatok tisíc korún škody, dnes politik rozkráda a pácha škody v miliardách eur, ale zodpovednosti nikde. Nečudo, že sa všetci pri moci vidia v tomto systéme. Nečudo, kto všetko sa prešmykol k verejným funkciám – palety je naozaj široká. Už sa za svoje prešľapy ani nehanbia, niektorí by dnes boli schopní tvrdiť aj pri fotografii s dymiacou pištoľou v hrsti nad mŕtvolou – oni tam neboli.

Kto sviňu volí, nemôže sa diviť, že spáva – v hnoji. Kto volí zlodeja, nemôže sa diviť prebudeniu – v pyžame okradnutého.

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

mike pence

Do volebného boja o Biely dom vstúpil republikán Mike Pence

05.06.2023 18:55

Pence pôsobil ako viceprezident Donalda Trumpa, ktorý svoju kandidatúru ohlásil už vlani v novembri.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088179x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu