Založ si blog

Aké je skutočné pozadie cirkusu okolo pokladní ?

Je smutné, že príbeh registračných pokladní sprevádzajú návrhy zákonov z dielne tých, ktorí kradnú najviac … a beztrestne. Ešte smutnejšie, ak zákony nefungujú … 

Ani si nepamätám, koľkokrát sa zákony okolo pokladníc menili a aké dôvody k tomu viedli. No vždy tomu predchádzalo isté obdobie, počas ktorého stagnoval predaj pokladníc a klesali tržby ich výrobcov. Predsa len malí podnikatelia nepotrebovali neustále inovácie vybavenia, pričom tvorili významný podiel klientov pre výrobcov.

Pred časom prišla virtuálna pokladnica. Bezplatne, v réžii finančnej správy … vyzeralo to a vlastne to aj je dobrý nápad. Lenže … ako to už na Slovensku býva, nedotiahnutý do konca. Takže je to riešenie len dovtedy, kým je dostupný – internet. Ak prídete niekde, kde nemáte signál, máte – smolu. A z vlastných skúseností viem ukázať množstvo miest, kde nemáte šancu so žiadnym operátorom. Ani sa len neprihlásite … o nejakom vystavení dokladu môžete len snívať.

Paragon je riešenie. Áno, dodatočne ho registrujete v pokladnici a všetko bude oukej, povie úradník na daňovom úrade.

Polopravda, ktorá uteší len na okamih. Presnejšie dovtedy, kým sa nenájde nejaký pologramotný úradnícky rypák, ktorý znepríjemňuje život a otravuje, prečože ste ten paragon vystavili, keď máte predsa virtuálnu pokladnicu ??? Márne vysvetľujete, že bez internetu je pokladnica nepoužiteľná … márne argumentujete inými dokladmi, potvrdzujúcimi miesto, kde ste boli nútení k núdzovému riešeniu. Rypák sa ksichtí ako debil a ďalej otravuje.

Pritom by existovalo elegantné riešenie – funkčnosť pokladnice aj bez pripojenia na internet, a nasledovným uložením dokladov na serveroch finančnej správy po pripojení na internet. Bez možnosti editácie dokladu v offline režime (hlavne storna), s obmedzením počtu takto vystavených dokladov.

E-kasa … neviem, ale opäť len akýsi poloprodukt, nedokončený a nedomyslený …

Sedávam ráno na káve s jedným predajcom pokladníc a smejeme sa cez slzy. Málo času, nedostatok pokladníc, nespokojní klienti, stres … okrem iného sa to podpisuje aj na pošramotenej povesti firmy, ktorá za nič vlastne nemôže – nestvorila nezmyselnú právnu normu a rámec, ktorého aplikácia je nereálna.

Hurá, čas sa predlžuje … opäť sa smejeme. Akoby mŕtvemu ponúkli, že ho pochovajú o hodinu neskôr. Asi by od nadšenia tancoval, nie ?

Tak to končí, keď štát slúži záujmom rôznych lobistických skupín …

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088199x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu