Založ si blog

Prichádza čas americkej okupačnej základne na Slovensku ?

Potichu zaznievajú hlasy, že z letiska Sliač sa v dohľadnom čase vytratí civilná preprava a bude výhradne vojenským letiskom, či skôr – americkou základňou na Slovensku.

Neviem, nie som vojak a nemám prístup k podobným informáciám. Čo však vidím, sú opakované snahy o americkú vojenskú prítomnosť na Slovensku v rôznych formách. Už pravidelne sa po slovenskej hrude premávajú rôzne vojenské konvoje. Rovnako pravidelne sa organizujú rôzne cvičenia, kde čuduj sa svete, je fiktívnym nepriateľom Rusko, hoci s ním chcú všetci mierovo spolupracovať. Politické prostitútky v amerických službách urobili zo Slovenska terč. Však … prinajhoršom sa stratia v exile, ako svojho času Beneš a spol., nie ?

Akosi nechápem, prečo pokladáme za spojenca krajinu, ktorá presadzuje svoje záujmy štátnym terorizmom. Kto vidí stav Iraku, Afganistanu, Sýrie a Líbye, ale aj iných krajín, a ešte stále verí americkej verzii demokracie či mierovej politiky vo svete, asi nemá všetkých doma, alebo je dobre zaplatený za účelovú slepotu. Priam lavínu smiechu vyvolalo jedno videorozhovoru D.Lipšica o Ukrajine, kde zaznelo čosi o tom, že bol počas Majdanu na Ukrajine. Menej smiechu zaznievalo pri jeho výrokoch o dianí na Majdane, ale to je o niečom inom.

Čoraz viac však zaznieva otázka, kto nám vlastne vládne. Odpoveď by bola neradostná – ľudia, ktorí klamú tak často, že už ani nevedia, čo kedysi povedali a kde …

Čechoslovakista … zaznelo raz na moju adresu. Hm, neviem síce, čo je na tom zlého, ak nesúhlasím s delením štátu bez rešpektovania práva občana na rozhodnutie o svojej budúcnosti, ale viem niečo iné. V časoch Československa (po roku 1990) by sa ktokoľvek bál čosi hoci len zašemotiť o cudzej vojenskej čižme na našom území, a to nielen pre neblahé skúsenosti s “dočasným” pobytom sovietskych vojsk, ale aj obavou, aby neskončil niekde na kandelábri.

Akosi mi chýba u mladších ročníkov hrdosť na to, čím sú a odkiaľ pochádzajú. Nie je nič hlúpejšie ako výrok – som Európan a potom Slovák. Nedávno som sa jedného opýtal, kde vidí európsky národ … plietol jedno cez druhé, ale odpovedať nevedel. Nečudo, že sa plánuje cudzia vojenská prítomnosť, keď tejto generácii nehovorí nič slovo – vlasť. Alebo – domovina. Ale to je zjavne cieľom.

Oslava výročia novembra 1989 … čo vlastne chceme oslavovať ? Stratu hrdosti na vlastné korene, alebo status Slovenska ako cudzej kolónie ? Alebo verbálnu politickú sprostotu, keď niekto ide do Prahy na zahraničnú návštevu, aby pri návšteve Bruselu prehlásil, že je vlastne doma a nie v cudzine ? 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska platí Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

chirurgia, chorurg, operácia

Zomrel kardiochirurg Kramář, podieľal sa na 1. transplantácii srdca v ČSSR

20.08.2019 16:30

Rudolf Kramář, ktorý sa ako jeden zo štyroch lekárov podieľal v roku 1984 na prvej transplantácii srdca vo vtedajšom Československu, zomrel vo veku 89 rokov.

Huawei vs Apple

Šéf Huawei vedeniu Číny: Nerobte ústupky Američanom, ani kvôli nám

20.08.2019 16:17

Zakladateľ čínskej technologické spoločnosti Huawei Žen Čeng-fej neočakáva, že Spojené štáty zmiernia vývozné obmedzenia, ktoré sú namierené proti firme.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480202x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu