Založ si blog

Prichádza čas americkej okupačnej základne na Slovensku ?

Potichu zaznievajú hlasy, že z letiska Sliač sa v dohľadnom čase vytratí civilná preprava a bude výhradne vojenským letiskom, či skôr – americkou základňou na Slovensku.

Neviem, nie som vojak a nemám prístup k podobným informáciám. Čo však vidím, sú opakované snahy o americkú vojenskú prítomnosť na Slovensku v rôznych formách. Už pravidelne sa po slovenskej hrude premávajú rôzne vojenské konvoje. Rovnako pravidelne sa organizujú rôzne cvičenia, kde čuduj sa svete, je fiktívnym nepriateľom Rusko, hoci s ním chcú všetci mierovo spolupracovať. Politické prostitútky v amerických službách urobili zo Slovenska terč. Však … prinajhoršom sa stratia v exile, ako svojho času Beneš a spol., nie ?

Akosi nechápem, prečo pokladáme za spojenca krajinu, ktorá presadzuje svoje záujmy štátnym terorizmom. Kto vidí stav Iraku, Afganistanu, Sýrie a Líbye, ale aj iných krajín, a ešte stále verí americkej verzii demokracie či mierovej politiky vo svete, asi nemá všetkých doma, alebo je dobre zaplatený za účelovú slepotu. Priam lavínu smiechu vyvolalo jedno videorozhovoru D.Lipšica o Ukrajine, kde zaznelo čosi o tom, že bol počas Majdanu na Ukrajine. Menej smiechu zaznievalo pri jeho výrokoch o dianí na Majdane, ale to je o niečom inom.

Čoraz viac však zaznieva otázka, kto nám vlastne vládne. Odpoveď by bola neradostná – ľudia, ktorí klamú tak často, že už ani nevedia, čo kedysi povedali a kde …

Čechoslovakista … zaznelo raz na moju adresu. Hm, neviem síce, čo je na tom zlého, ak nesúhlasím s delením štátu bez rešpektovania práva občana na rozhodnutie o svojej budúcnosti, ale viem niečo iné. V časoch Československa (po roku 1990) by sa ktokoľvek bál čosi hoci len zašemotiť o cudzej vojenskej čižme na našom území, a to nielen pre neblahé skúsenosti s “dočasným” pobytom sovietskych vojsk, ale aj obavou, aby neskončil niekde na kandelábri.

Akosi mi chýba u mladších ročníkov hrdosť na to, čím sú a odkiaľ pochádzajú. Nie je nič hlúpejšie ako výrok – som Európan a potom Slovák. Nedávno som sa jedného opýtal, kde vidí európsky národ … plietol jedno cez druhé, ale odpovedať nevedel. Nečudo, že sa plánuje cudzia vojenská prítomnosť, keď tejto generácii nehovorí nič slovo – vlasť. Alebo – domovina. Ale to je zjavne cieľom.

Oslava výročia novembra 1989 … čo vlastne chceme oslavovať ? Stratu hrdosti na vlastné korene, alebo status Slovenska ako cudzej kolónie ? Alebo verbálnu politickú sprostotu, keď niekto ide do Prahy na zahraničnú návštevu, aby pri návšteve Bruselu prehlásil, že je vlastne doma a nie v cudzine ? 

Klamári zabudli, čo (o platoch) hovorili

03.12.2019

Hej do basy by patril kde-kto. A možno aj niektorí z tých, ktorí sa dnes búria proti minimálnym dôchodkom a rozčúlene poukazujú na rôzne nerovnosti ... Schopnejší by mali dostávať viac a viac »

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

29.11.2019

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou ... A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na viac »

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

atrakcia ruske kolo 02

„Košické oko“ je novou atrakciou Košických rozprávkových Vianoc

05.12.2019 19:45

Košické rozprávkové Vianoce odštartovali vo štvrtok podvečer novou atrakciou. Je ňou 32-metrov vysoké ruské kolo, známe z mnohých európskych metropol.

Ján Baránek

Obvinenie Ficovi neuškodí, skôr mu pomôže, tvrdí Baránek

05.12.2019 18:45

Voliči, ktorí sa rozhodujú medzi Smerom a ĽSNS sa po obvinení Roberta Fica môžu prikloniť k ľavicovej strane, tvrdí politický analytik Ján Baránek.

Nezáleží na odvodoch. Minimálnu penziu dostane každý s 30 odpracovanými rokmi

05.12.2019 17:31

Sociálna poisťovňa od začiatku budúceho roka prizná minimálny dôchodok všetkým penzistom, ktorí získali aspoň 30 rokov dôchodkového poistenia.

parlament

Poslanci schválili novelu, ktorá má prispieť k očiste justície

05.12.2019 16:50

Novela zákona reaguje na podozrenia vyplývajúce z komunikácie Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,098
Celková čítanosť: 5833684x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu