Založ si blog

Neexistujúca strana môže mať kampaň ?

Podľa vyjadrenia členov občianskeho združenia A.Kisku a spol. nerobí ich združenie nič nekalého, keď organizuje a financuje kampaň v prospech neexistujúcej strany. Klasik by povedal – klamári sa nemenia, mení sa len forma klamstva.

V prvom rade, ak politická strana neexistuje, komu slúži množstvo billboardov, rozvešaných na celom Slovensku, alebo rôzne reklamy realizované iným spôsobom ? Iste, ak by dnes spomínaná politická strana existovala, súčasný stav by dával dostatok dôvodov na jej zrušenie, nakoľko predvolebná kampaň začína na základe presne stanovených pravidiel.

Bohati si robia, čo ich napadne … a klamú na počkanie. Stačí si spomenúť na množstvo klamstiev, ktoré zazneli v súvislosti s pozemkom pod Tatrami a na vyjadrenie sudcu Radačovského po skončení súdneho konania.

Kto chce skutočnú zmenu, nebude volať po nahradení jedného klamára – druhým klamárom. Komu niečo podobné nevadí, treba sa ho opýtať – koľko stojí jeho svedomie ?

Na záver citát z reakcie strany A.Kisku, uverejnenej v denníku Pravda

“Je milé, ako občianske združenie Mladí sociálni demokrati, ktoré koná vždy politicky v prospech strany Smer, trápi iné občianske združenie, ktoré koná v prospech neexistujúcej strany. Občianske združenie Je nás viac koná presne podľa svojich stanov, ktoré sú v zmysle zákona, a preto ich schválilo ministerstvo vnútra vedené Smerom, inak by ho nezaregistrovali. Podpisy na vznik strany Za ľudí zbieral Andrej Kiska a jeho budúci stranícki kolegovia bezplatne, za žiaden hlas strana, ktorá neexistuje, nič nezaplatila. Andrej Kiska prispel na chod občianskeho združenia Je nás viac sumou asi 180 000 eur, čo zverejnil hneď na prvej tlačovej konferencii po skončení vo funkcii prezidenta. Predvolebnú kampaň, keď ju predseda Národnej rady vyhlási, bude viesť a financovať strana Za ľudí – ak vznikne, v zmysle zákona z transparentného účtu,“ reagovala Kiskova strana.”

Už chýba len odpoveď na otázku, ako môže ministerstvo vnútra predpokladať pri registrácii občianskeho združenia, akým spôsobom bude konať … a či môže odmietnuť jeho registráciu na základe predpokladu, že môže byť použité na obchádzanie pravidiel. Čo už, niekomu v mladosti asi nepovedali, že

Kto mlčí, pôsobí múdro … a kto preriekne, často len hlúposť, ktorou usvedčí – sám seba ?

Boj o morálku končí voľbami

08.07.2020

Fraška s odvolávaním predsedu parlamentu netrvala dlho.Predsa len vízia straty moci bola silnejšia,než akékoľvek vzletné slová,lietajúce v období rokov 2016-2020. Opäť sa potvrdilo,že každý politik má zásady len dovtedy,kým majú moc v rukách iní.Keď sa k moci dostane,zásady odloží do kúta a tvári sa,akoby nikdy a nič predtým nepovedal.Čo k tomu dodať ? Keby mohli [...]

Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

06.07.2020

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod. Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených [...]

Vôňa dreva, čaju a šumiaceho lesa . ..

05.07.2020

Tak málo nám stačilo,aby sme boli kedysi spokojní.Nie tak dávno,pretože desiatky rokov neznamenajú v čase ľudstva vôbec nič. Doba mamonu vzala všetko,čo malo nejakú hodnotu.Tatranské lesy padli najprv za obeť živlu a dielo skazy dokonali nenásytnosť developerov a ich politické krytie.Pretože bez politického krytia by dnes vyzerali Tatry úplne inak. Doba sa kruto [...]

Trump Russia Probe Stone

Vzťahy USA - Rusko: útoky aj hladkanie

13.07.2020 06:00

kým sa najradšej rozpráva americký prezident Donald Trump v čase pandémie? Vyzerá to tak, že so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

koronavírus, Florida

ONLINE: V Katalánsku opäť zavrú pre vírus 200-tisíc obyvateľov

13.07.2020 05:50

Španielsko, ktoré patrí k európskym krajinám najviac postihnutým koronavírusom, opäť uzavrie časť Katalánska, kde sa vírus premmnožil.

Donovaly, starosta, Miroslav Daňo

Starosta Donovál o lyžiarskej hale: Ide o budúcnosť celej obce

13.07.2020 00:00

Rozhovor so starostom obce Donovaly Miroslavom Daňom o výstavbe lyžiarskej haly.

loď, USS, požiar, USA, San Diego

V prístave v San Diegu horela americká vojnová loď

12.07.2020 23:58

Na jednej z lodí amerického vojenského námorníctva zakotvených na základni v kalifornskom San Diegu vypukol v nedeľu prudký požiar.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,170
Celková čítanosť: 6859868x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Autor blogu