Založ si blog

Neexistujúca strana môže mať kampaň ?

Podľa vyjadrenia členov občianskeho združenia A.Kisku a spol. nerobí ich združenie nič nekalého, keď organizuje a financuje kampaň v prospech neexistujúcej strany. Klasik by povedal – klamári sa nemenia, mení sa len forma klamstva.

V prvom rade, ak politická strana neexistuje, komu slúži množstvo billboardov, rozvešaných na celom Slovensku, alebo rôzne reklamy realizované iným spôsobom ? Iste, ak by dnes spomínaná politická strana existovala, súčasný stav by dával dostatok dôvodov na jej zrušenie, nakoľko predvolebná kampaň začína na základe presne stanovených pravidiel.

Bohati si robia, čo ich napadne … a klamú na počkanie. Stačí si spomenúť na množstvo klamstiev, ktoré zazneli v súvislosti s pozemkom pod Tatrami a na vyjadrenie sudcu Radačovského po skončení súdneho konania.

Kto chce skutočnú zmenu, nebude volať po nahradení jedného klamára – druhým klamárom. Komu niečo podobné nevadí, treba sa ho opýtať – koľko stojí jeho svedomie ?

Na záver citát z reakcie strany A.Kisku, uverejnenej v denníku Pravda

“Je milé, ako občianske združenie Mladí sociálni demokrati, ktoré koná vždy politicky v prospech strany Smer, trápi iné občianske združenie, ktoré koná v prospech neexistujúcej strany. Občianske združenie Je nás viac koná presne podľa svojich stanov, ktoré sú v zmysle zákona, a preto ich schválilo ministerstvo vnútra vedené Smerom, inak by ho nezaregistrovali. Podpisy na vznik strany Za ľudí zbieral Andrej Kiska a jeho budúci stranícki kolegovia bezplatne, za žiaden hlas strana, ktorá neexistuje, nič nezaplatila. Andrej Kiska prispel na chod občianskeho združenia Je nás viac sumou asi 180 000 eur, čo zverejnil hneď na prvej tlačovej konferencii po skončení vo funkcii prezidenta. Predvolebnú kampaň, keď ju predseda Národnej rady vyhlási, bude viesť a financovať strana Za ľudí – ak vznikne, v zmysle zákona z transparentného účtu,“ reagovala Kiskova strana.”

Už chýba len odpoveď na otázku, ako môže ministerstvo vnútra predpokladať pri registrácii občianskeho združenia, akým spôsobom bude konať … a či môže odmietnuť jeho registráciu na základe predpokladu, že môže byť použité na obchádzanie pravidiel. Čo už, niekomu v mladosti asi nepovedali, že

Kto mlčí, pôsobí múdro … a kto preriekne, často len hlúposť, ktorou usvedčí – sám seba ?

Prostitútky politickej mafie netreba počúvať . ..

14.09.2019

V okamihu, keď sa začali lustrácie na portáli denníka SME, nebolo čo riešiť. Rýchlosťou blesku sa stratili všetci, ktorí si mysleli a prezentovali niečo iné, ako uvádzali autori článkov viac »

Oslobodenie – historická chyba Moskvy

08.09.2019

Podľa správania lokajov Washingtonu bolo oslobodenie v roku 1945 historickou chybou Moskvy. Zrejme sa mali sovietske vojská zastaviť niekde na vlastnej hranici, a uspokojiť sa s vyhnaním nemeckých viac »

Zamyslenie nad jedným slovom . . . Človek . . .

04.09.2019

Niektorí ľudia by mohli byť na svete aj večne a nikto si ich nevšimne. Iným nie je dopriaty ani piaty krížik, tak povestný zlom v živote každého a ich stratu pocítia všetci. Tým z druhej viac »

SaS

SaS vyzvala A. Kalavskú, aby navrhla odvolať šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

19.09.2019 12:09

Dôvodom na odvolanie Tomáša Haška je jeho správanie sa pri prieskume tendra na zdravotnú záchrannú službu

karta, kreditka, internetbanking, internet banking, online, eshop, nákup

Bezkontaktné platby sa mierne skomplikovali

19.09.2019 12:00

Bezkontaktne platíme už jedenásť rokov. Od soboty 14. septembra však začala platiť nová smernica, na základe ktorej budeme viac overovaní.

reality, dom, panelak, byvanie

Trenčianske Teplice päť rokov vyberali vyššie dane, idú ich vrátiť

19.09.2019 12:00

Päť rokov vyberali Trenčianske Teplice vyššie dane zo záhrad a z pozemkov. Obyvateľom sa mesto chystá vrátiť spolu takmer 80-tisíc eur.

Edward Snowden

Francúzsko odmietlo Snowdenovu žiadosť o azyl

19.09.2019 11:49

Snowden sa na francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona obrátil so svojou žiadosťou o poskytnutie azylu tento týždeň.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,082
Celková čítanosť: 5585405x
Priemerná čítanosť článkov: 2683x

Autor blogu