Založ si blog

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

… zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi preto, aby vedel – čo a kam patrí.

Keďže sa nedalo rátať s plošnou dohodou naprieč celou opozíciou, mali byť dvaja hlavní organizátori dohodnutí, že podporia vo voľbách komunistickú stranu, aby sa dostala po rokoch do parlamentu a potichu podporila ich snahy. Verejne nechceli, predsa len komunisti a fašisti sú nepriatelia. Aj keď pytačky boli ťažké … tentoraz ich nikto nenachytal, ako onehdá na Maďaroch. Zlé jazyky hovoria, že sa skryli pod nabalzamovanou čiapkou vodcu proletariátu.

Ostatné dobré holuby síce protestovali, ale bolo to márne. Straka Agneša povedala, že ju už nebaví skrývanie pred príbuznými, ktorým neustále sľubuje, že si čoskoro budú môcť ukradnúť všetko, čo sa im zapáči. Predsa len skoro po desiatich rokoch čakania trpia niektorí artritídou a budú veľmi radi, ak sa im podarí aspoň zavrieť pazúre s lupom. Vrabec Fero chce byť ministrom obrany, aj keď zbabelo utečie pred každým, kto sa jeho smerom pozrie. Nuž hej, však on neplánuje bojovať, ale zobať.

Papagáj Mišo chce byť minister zdravotníctva. Veď si skoro stále ožratý alebo zhulený, šplechol mu do ksichtu orol Johnny. Nie je to také zlé, koktavo oponoval Mišo …  a keď, aj tak má nebude nikto vidieť, však budem mať auto a ochranku, nie ?

Najlepšie je na tom páv Miuko. Bude čímkoľvek, však on sa vedel vždy prispôsobiť.

Ej bisťu, bude nám ako ešte nebolo. Agneša síce trpí paranojou a furt kuká, či ju niekde a niečo neTríma, lebo odkedy niečo Tríma policajtov pri Mariánkovi, furt je to niečo iné a niekto iný. A čuduj sa svete, furt nájdu na niekoho, len nikdy nie na Agnešu, hoci … kradne ako straka. Asi im dakto vyďobol jedno oko, ináč sa to vysvetliť nedá … húta si v konároch stromu.

Už aby mohla kradnúť pod ochranou … potom môže mať aj dve oči. Však Mišova žena Monča za trochu zobu povie hocičo … aj hocikomu sadne na kol… teda lep.

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

Morálka (bravčových) charakterov . ..

10.11.2019

Jeden za druhým sa predbiehajú vo vyhláseniach, kto a prečo s kým nebude. Hry na koalíciu a opozíciu okradli Slovensko o miliardy eur. A mali by sa zastaviť. 50-dňové moratórium nič nerieši. viac »

Čo začína darebáctvom, končí zločinom

01.11.2019

Keď som tvrdil v roku 1992, že “otcovia” samostatnosti patria pred súd a do väzenia, lebo upreli občanom právo rozhodnutia, v akom štáte chcú žiť, mnohí mi vulgárne nadávali. Myšlienka, viac »

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

NAKA má vyšetriť podozrenia okolo zničenia originálu Gorily

20.11.2019 18:28

Svetové združenie bývalých politických väzňov trvá na trestnoprávnom postihu osôb, ktoré sú zodpovedné za skartáciu originálu nahrávky Gorily.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,096
Celková čítanosť: 5787028x
Priemerná čítanosť článkov: 2761x

Autor blogu