Založ si blog

Hotel Leopoldov

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie – bezcharakterná špina

V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner si žije vo väzení ako vo wellness. Dôvodom bola jeho aktuálna vizáž, účes a oblečenie. A samozrejme bola pripojená aj pobúrená reakcia Z.Kušnírovej. Jej pobúrenie vyplývalo zo sledovania nejakej reportáže o výsluchu Kočnera, kde ho nakrátko ukázali pri predvádzaní na výsluch.

Na zákernosti nadpisu uvedeného článku nemení nič ani to, že v jeho obsahu spomenuli, aké pravidlá platia vo výkone väzby. Možno aj preto, že sa celý článok snažil navodiť dojem o lepších podmienkach pre privilegovaných obvinených (pretože väzba nie je výkon trestu).

Ako je to naozaj ?

Podľa vyjadrenia jedného bývalého pracovníka istej väznice sú podmienky väzby oveľa tvrdšie, než výkon trestu. Aj keď sa to navonok môže javiť úplne inak. Väzba je tvrdšia napriek tomu, že sa v nej nachádzajú ľudia, ktorí sú obvinení a teda z hľadiska zákona (zatiaľ) nevinní. Obvinený je prakticky izolovaný, s výnimkou vychádzky a predvádzania na úkony spojené s trestným konaním, alebo denným režimom trávi dvadsaťtri hodín medzi štyrmi stenami. Naopak – odsúdený môže byť zaradený do pracovného režimu, môže športovať alebo vzdelávať sa. Oproti obvinenému má výraznejšie voľnejší režim. Na druhej strane musí používať výhradne ústavom pridelený odev, naopak obvinený môže užívať aj civilné oblečenie, ak je schopný zaistiť jeho pravidelnú výmenu.

Ťažko sa teda dá hovoriť o nejakom “wellness”, ako sa snažil navodiť dojem autor v Pluske. Práva a povinnosti obvinených určuje ústavný poriadok, ktorý vychádza z ustanoveni trestného poriadku. Rozdiely v jednotlivých väzbách sú minimálne a obvykle založené len na odlišnostiach, súvisiacich s možnosťami ústavov. Jednou z povinností obvinených je čistota, úprava zovňajšku a podobne. Porušenie povinností môže viesť k disciplinárnym trestom.

Sotva sa dá teda hovoriť o hoteli Leopoldov (Ilava alebo inde)

Už vyše roka sledujeme, ako médiá cielene zneužívajú zločin z Veľkej Mače na presadenie záujmov istej skupiny politikov. Presne tej skupiny, kde sa nachádzajú o.i. liberálni referenti M.Kočnera, ochutnávači narkotík, osoby podozrivé zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti či pohrobkovia mafie 90.rokov.

Pokiaľ niekto podporuje podobnú bandu … sotva sa dá povedať o jeho charaktere niečo slušné …

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

Morálka (bravčových) charakterov . ..

10.11.2019

Jeden za druhým sa predbiehajú vo vyhláseniach, kto a prečo s kým nebude. Hry na koalíciu a opozíciu okradli Slovensko o miliardy eur. A mali by sa zastaviť. 50-dňové moratórium nič nerieši. viac »

Čo začína darebáctvom, končí zločinom

01.11.2019

Keď som tvrdil v roku 1992, že “otcovia” samostatnosti patria pred súd a do väzenia, lebo upreli občanom právo rozhodnutia, v akom štáte chcú žiť, mnohí mi vulgárne nadávali. Myšlienka, viac »

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

NAKA má vyšetriť podozrenia okolo zničenia originálu Gorily

20.11.2019 18:28

Svetové združenie bývalých politických väzňov trvá na trestnoprávnom postihu osôb, ktoré sú zodpovedné za skartáciu originálu nahrávky Gorily.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,096
Celková čítanosť: 5786963x
Priemerná čítanosť článkov: 2761x

Autor blogu