Založ si blog

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

… zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi preto, aby vedel – čo a kam patrí.

Keďže sa nedalo rátať s plošnou dohodou naprieč celou opozíciou, mali byť dvaja hlavní organizátori dohodnutí, že podporia vo voľbách komunistickú stranu, aby sa dostala po rokoch do parlamentu a potichu podporila ich snahy. Verejne nechceli, predsa len komunisti a fašisti sú nepriatelia. Aj keď pytačky boli ťažké … tentoraz ich nikto nenachytal, ako onehdá na Maďaroch. Zlé jazyky hovoria, že sa skryli pod nabalzamovanou čiapkou vodcu proletariátu.

Ostatné dobré holuby síce protestovali, ale bolo to márne. Straka Agneša povedala, že ju už nebaví skrývanie pred príbuznými, ktorým neustále sľubuje, že si čoskoro budú môcť ukradnúť všetko, čo sa im zapáči. Predsa len skoro po desiatich rokoch čakania trpia niektorí artritídou a budú veľmi radi, ak sa im podarí aspoň zavrieť pazúre s lupom. Vrabec Fero chce byť ministrom obrany, aj keď zbabelo utečie pred každým, kto sa jeho smerom pozrie. Nuž hej, však on neplánuje bojovať, ale zobať.

Papagáj Mišo chce byť minister zdravotníctva. Veď si skoro stále ožratý alebo zhulený, šplechol mu do ksichtu orol Johnny. Nie je to také zlé, koktavo oponoval Mišo …  a keď, aj tak má nebude nikto vidieť, však budem mať auto a ochranku, nie ?

Najlepšie je na tom páv Miuko. Bude čímkoľvek, však on sa vedel vždy prispôsobiť.

Ej bisťu, bude nám ako ešte nebolo. Agneša síce trpí paranojou a furt kuká, či ju niekde a niečo neTríma, lebo odkedy niečo Tríma policajtov pri Mariánkovi, furt je to niečo iné a niekto iný. A čuduj sa svete, furt nájdu na niekoho, len nikdy nie na Agnešu, hoci … kradne ako straka. Asi im dakto vyďobol jedno oko, ináč sa to vysvetliť nedá … húta si v konároch stromu.

Už aby mohla kradnúť pod ochranou … potom môže mať aj dve oči. Však Mišova žena Monča za trochu zobu povie hocičo … aj hocikomu sadne na kol… teda lep.

Boj o morálku končí voľbami

08.07.2020

Fraška s odvolávaním predsedu parlamentu netrvala dlho.Predsa len vízia straty moci bola silnejšia,než akékoľvek vzletné slová,lietajúce v období rokov 2016-2020. Opäť sa potvrdilo,že každý politik má zásady len dovtedy,kým majú moc v rukách iní.Keď sa k moci dostane,zásady odloží do kúta a tvári sa,akoby nikdy a nič predtým nepovedal.Čo k tomu dodať ? Keby mohli [...]

Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

06.07.2020

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod. Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených [...]

Vôňa dreva, čaju a šumiaceho lesa . ..

05.07.2020

Tak málo nám stačilo,aby sme boli kedysi spokojní.Nie tak dávno,pretože desiatky rokov neznamenajú v čase ľudstva vôbec nič. Doba mamonu vzala všetko,čo malo nejakú hodnotu.Tatranské lesy padli najprv za obeť živlu a dielo skazy dokonali nenásytnosť developerov a ich politické krytie.Pretože bez politického krytia by dnes vyzerali Tatry úplne inak. Doba sa kruto [...]

Ján Mazák

Šéf Súdnej rady Mazák: Medzi ľuďmi vládne obrovská nedôvera v justíciu

13.07.2020 07:22

S riešeniami nebudeme čakať do ďalšieho defilé sudcov s putami na rukách pred budovou Ústavného súdu, tvrdí Ján Mazák.

Trump Russia Probe Stone

Vzťahy USA - Rusko: útoky aj hladkanie

13.07.2020 06:00

kým sa najradšej rozpráva americký prezident Donald Trump v čase pandémie? Vyzerá to tak, že so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

koronavírus, Florida

ONLINE: V Katalánsku opäť zavrú 200-tisíc ľudí, vírus vyčíňa na Floride

13.07.2020 05:50, aktualizované: 08:05

Španielsko, ktoré patrí k európskym krajinám najviac postihnutým koronavírusom, opäť uzavrie časť Katalánska, kde sa vírus premnožil.

Donovaly, starosta, Miroslav Daňo

Starosta Donovál o lyžiarskej hale: Ide o budúcnosť celej obce

13.07.2020 00:00

Rozhovor so starostom obce Donovaly Miroslavom Daňom o výstavbe lyžiarskej haly.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,170
Celková čítanosť: 6860154x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Autor blogu